Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt-e valakinek derealizációj...

Volt-e valakinek derealizációja és deperszonalizációja? Mi vált be ellene?

Figyelt kérdés

Karácsony előtt pár nappal jelentkeztek a tünetek (pedig a koronavírus ellenére jól alakultak a munkahelyi és pénzügyi dolgaim). Éjszaka egyszercsak pánikroham fogott el a halál elkerülhetetlensége miatt (előtte is néha gondoltam erre, de nem igazán izgatott). Hamarosan

furcsa érzés fogott el (mintha idegenné vált volna a világ és a testem), valamint elvont kérdések is elkezdtek foglalkoztatni (mi az élet értelme stb.). Korábban már volt ilyen időszakom. Gyötrelmes volt, de egy idő után visszaállt minden a régi kerékvágásba (sportoltam, orbáncfüvet és citromfüvet ittam). Nem hiányzik több hónap szenvedés, főleg, hogy komoly munkahelyi feladataim vannak (de ezekre nagyon rányomja a bélyegét ez az állapot). Volt-e valakinek hasonló élménye? Mit lehet tenni ellene? Azt olvastam nincs nagyon gyógyszer rá. 30F


2021. jan. 9. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló gondolatok kínoztak kb. 8 éves korom óta. 20 évesen elmentem pszichiáterhez, és pánikbetegségre, OCD-re, és depresszióra vezette le a dolgot.


Felírt nekem Szertralint és azóta szedem naponta (ennek már 10 éve) azóta sincsenek ilyen gondolataim, sőt kifejezetten érdekelni kezdett az okkultizmus és a különféle vallások túlvilág képe, és úgy gondolom hogy a halál egy újabb kaland lesz az élet után.


Ezek mellett beállt nálam egy ilyen "leszarom" érzés sok életbeli dolog iránt, amit egyes emberek annyira komolynak tartanak, hogy gyomoridegük lesz tőlük, úgy mint pénz, diploma, és a jelenlegi gyorsan változó társadalmi rendszerben magas státusz elérése.


Azóta úgy vagyok vele, hogy éljünk meg a párommal meg a gyerekeimmel normálisan, a politikát meg a törvényeket leszarom, és a haláltól se félek, de nem is siettetem eljövetelét.

2021. jan. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nálam először 17-18 éves koromban jelentkezett. Persze akkor még nem tudtam, hogy mi ez és pl. féltem a megőrüléstől is vagy attól, hogy skizofrén vagyok stb. Utána még 1-2 alkalommal (pár éves időközönként) előjött. Mindig pánikroham előzte meg. A mostani Karácsony előttig évekig nem volt semmi bajom. Való igaz, hogy szorongó típus vagyok (főleg a párkapcsolati sikertelenségeimen rágódom sokat), de érdekes módon nem történt nagy trauma egyik ilyen időszakom előtt sem. Most újra elkezdtem orbáncfűteát inni és futni hátha segít. Viszont jó lenne valami tartós megoldás mert ezek az időszakok nagyon rontják az életminőségem és a munkahelyen is problémákat okozhatnak.
2021. jan. 9. 21:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyugtató elvonás közben és után volt ilyenem, gyakori elvonási tünet. A szorongás, agyalás rontja az állapotot, a lazán hozzáállás javítja. Bár sokkal szarabb, de valahogy úgy kell hozzáállni, mint amikor az embernek belevakuztak volna a szemébe, és furcsán látja a színeket. Vagy amikor cseng a füle. Szóval kellemetlen, de nem kell tőle pánikba esni. Gyógyszer valóban nincs rá, szóval kb figyelmen kívül kell hagyni, és majd elmúlik. Amúgy ha az ember megnyugszik, akkor tényleg elmúlik.
2021. jan. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Kb. aszpirint szedtem eddigi életemben és sosem drogoztam. Ezt csak azért írom le, hogy még jobban árnyaljam a képet. Gondolom skizofrén nem vagyok (ettől is féltem egy jó darabig) hiszen időszakosan jönnek elő ezek az érzések és nincsenek téveszméim stb.
2021. jan. 9. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!