Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudod elfogadni, hogy...

Hogyan tudod elfogadni, hogy az életünk már sosem lesz olyan, mint volt?

Figyelt kérdés

A vírus miatt a létezésünk egy orosz ruletté vált, egy szimpla bevásárlás a halált jelentheti bármelyikünk számára. Nincs többé utazás, kikapcsolódás, hobbiűzés, szórakozás. Vége a szociális életünknek, nem lesz többé ünnep, szülinap, karácsony. Egy családi látogatással idős rokonaink hóhérává válhatunk, egy baráti összejövetel több tucat ember szenvedését és fájdalmas végzetét eredményezheti. Mindennap félhetünk, melyik családtagunkon tör ki a kórság, melyik barátunk, kedves ismerősünk gyászhíréről kell megdöbbenéssel értesülnünk.

Az már egyre biztosabb, hogy a vírust nem tudjuk megállítani, örökre köztünk marad, megmérgezi az életünket, rettegéssel teli vegetálássá sorvasztja a mindennapjainkat.

Hogy lehet ezt elfogadni, kibírni?



2021. jan. 9. 09:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

,,egy szimpla bevásárlás a halált jelentheti bármelyikünk számára"


😂

2021. jan. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Hát ez elég hülye gondolatmenet. Azt ugye tudod, hogy mindannyian halandók vagyunk? Mióta megszülettünk, halálra vagyunk ítélve, és korántsem a corona miatt. Sziplán mégy bevásárolni, és elüt egy busz. Vagy megúszod a vírust, de a fürdőszobában elcsúszol és bebszod a fejed a kád szélébe. Most akkor ne menjünk be a fürdőszobába? Nem lehet rettegésben leélni az életet. Hogy lehet ezt elfogadni? Úgy, hogy nem a halálon kell kattogni egész nap, hanem élvezni az apró örömöket is. Egy finom kávét, meleg ebédet, egy jó filmet, vagy a napsütésben sétálást.
2021. jan. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%
Biztos hogy szabadna téged netközelbe engedni? Szerintem szólj a legközelebbi ápolónak, hogy elkeveredtél.
2021. jan. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem akartok szembenézni a valósággal, megértem. Sajnos, előbb-utóbb muszáj lesz.
2021. jan. 9. 10:17
 5/14 anonim válasza:
Korona is lemegy egyszer, akkor nem lesz halálos a bevásárlás. :DD
2021. jan. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%
Heló, nyakunkon a vakcina.
2021. jan. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%
Én komolyan veszem a vírust (69 éves, inzulinnal kezelt cukorbeteg vagyok) de neked a legőszintébb jóindulattal pszichológus segítségét ajánlom, mert komoly bajok lehetnek veled, amik nyilván az élet egyéb területein is megmutatkoznak.
2021. jan. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Régen is voltak vírusok és lesznek is. Nem gondolnám hogy rettegni kellene. Én is átestem rajta. Megfázásos tünetem volt. Te pedig öcsém kezdj el pszichológushoz járni, mert ez a depresszió nagyon nem egészséges.
2021. jan. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Elhiszem, hogy betegesnek tűnnek a gondolataim, de sajnos, ez a valóság. A pszichológussal mit érek el? Nem véd meg a lélegeztetőgéptől se engem, se a szeretteimet.
2021. jan. 9. 10:42
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Nézz kevesebb híradót
2021. jan. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!