Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexia gyógyulás?

Anorexia gyógyulás?

Figyelt kérdés
Amikor először mentünk a kórházba, a BMI-m 13.9 volt, de nem tartottak bennt. Ekkor 160 cm/35.5 kg voltam. Most gyógyulásra vagyok kényszerítve (tudom, az én érdekem, de nem nagyon szerettem volna). Most vagyok 38.8 kg, brutál kövérnek látom magam, kezdek depressziós lenni. Félek, hogy visszaesek, vagy nagyon elhízok, mivel rengeteget eszek (3000 kcal+ 2 tápszer). Mert attól, hogy hízok, még lelkileg beteg maradok. Mit csináljak az evési rohamaimmal? Hashajtó? Titkos edzés? Segítség!:( (Régen kockahasam is volt, az is a múlté és ez nagyon megvisel, mert a sport/tesstépítés az életem és most az is elveszett...) Gyógyult, vagy jelenlegi anorexiások, hogy küzdötök? Van kiút? Az antidepresszáns sem segít, sem a Frontin. Hogy győztétek le a félelmet? (Étkezés és hízás)

2021. jan. 11. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Vedd igénybe pszichológus segítségét mielőbb. Ne számold a kalóriákat. Rendkívül sovány vagy.

Bízom benne hogy mielőbb találsz lelki segítséget.

2021. jan. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mit csináljak az evési rohamaimmal?

Szerintem semmit.

Azért vannak evési rohamaid, mert eddig nem ettél rendesen, a szervezeted híján van minden tápanyagnak, energiának, feherjének, ásvanyi anyagoknak vitamminnak (van vitamin ami zsírban oldódik és nagyon nagy szükséged van rá!).

Ne akarj tökéletes lenni. Mindenkiben van hiba, belső, vagy külső, és ennek ellenére is szerethető. Próbáld meg te is szeretni önmagad, akármilyen is vagy. Ehhez hozzátartozik, hogy szeretettel megadod a szervezetednek azt, amire szüksége van. Viszonzásul te is sokat kapsz majd vissza tőle. Talán rájössz, hogy ami eddig katasztrofális hibának tűnt, az nem is az.

Próbáld elfogadni magad úgy ahogy vagy - azt js amit most jónak gondolsz, meg azt us amit rossznak.

Próbálj meg mielőbb pszichológussal beszélni.

Jobbulást, és kitartást!

2021. jan. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Borzasztó nagy bátorság és erő kell ahhoz, hogy ezekkel a gondolatokkal/érzésekkel szembenézz, ezért szerintem már az is nagy lépés, hogy a kérdésedben benne van a gyógyulás szó! :) Ezek alapján azt érzem, hogy vágysz rá, csak sok aggodalmad van még (ami teljesen természetes). Nagyon fontos lenne, hogy olyan szakember álljon melletted ebben a folyamatban, akiben tudsz bízni, és ezeket a félelmeidet is meg tudod osztani vele. Azt hangsúlyoznám, hogy igen is lehetséges, nem csak a testi, de a lelki gyógyulás is, van kiút! Viszont nagyon valószínű, hogy ez egy hosszabb folyamat, ezért szerintem az egyik legfontosabb, hogy magaddal szemben türelmes legyél. Minél korábban indulsz el ezen az úton, annál nagyobb az esélye, hogy mihamarabb jobban legyél, ezért bátorítalak rá, hogy ha apránként is, de próbálj haladni :) A gyógyszerek (antidepresszáns, frontin), szükséges energia bevitele ... ezek részei a gyógyulás folyamatának, de amit írtál, az is nagyon fontos, hogy lelkileg hogy érzed magad, mert sajnos ilyenkor tipikusan felerősödnek a depresszív gondolatok. Hidd el nagyon megéri meggyógyulni, és nagyon sok jó dolog várhat utána is! Tudom, hogy nem írtam konkrétumot, és nehéz ilyenkor ezeket elhinni, ezért lenne fontos, hogy a környezeted/szakember sokszor hangsúlyozza, mikor épp mélyebben vagy. Kitartást kívánok!

2021. jan. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Előtte is írták, hogy a lelki gyógyulás sokkal fontosabb, mint a testi. Hiába hízol, ha fejben ugyanolyan beteg maradsz. Meg kell találni az anorexia kiváltó okait, feldolgozni őket, és megtanulni úgy élni, hogy ne függj az étkezési zavartól. Ebben sokat segíthet, ha találsz valami olyan tevékenységet, amit élvezel és sikerélményed származik belőle hogy pótol azt az "élményt", amit a fogyás nyújt. Egy pszichológus segítsége csaknem elengedhetetlen, ha tényleg gyógyulni akarsz. Minden eset más, de így, ismeretlenül ennyit tudok elmondani. Nekem még ami segít, ha arra gondolok, milyen boldog voltam evészavar nélkül, és mennyire szeretném azt visszakapni.
2021. jan. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!