Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is érezte magát üresnek?

Más is érezte magát üresnek?

Figyelt kérdés

Gondolok arra, hogy csak voltál. Nem érezted azt, hogy tudsz érezni. Az öröm mondjuk kevesebb ideig tart. Csak vagy.


19 évesen-majdnem 20- itt vagyok, és nem tudom, hogy mi van velem, mit kellene csinálnom, mi érdekel, csak vagyok. Lehet kiégtem.


Utóbbi pár évben kezdődött. Előtte mindig rajzoltam (nem profi szinten, de nem annyira rosszul), volt, hogy ráfüggtem egy könyvsorozatra, és napok alatt kiolvastam. Ha leültem tanulni, akkor hamar meg is maradt az anyag.


Aztán teltek az évek, elkezdtem jobban tutyi-mutyi lenni, többet telefonoztam, amiből itthon volt egy nagyobb balhé is-ami utólag nézve tényleg az én hibám volt, de szüleim se jól reagálták le-,nem mertem/merek az esetek 70-80%-ban beszélni idegen emberekkel. Pedig nem tudom mitől félek, talán leginkább, hogy beégek, nem bírnak, idegesítő vagyok, szégyellem magam, meghogy elítélnek (pedig tudom, hogy ismeretlenek véleményére nem kell mindig adni).


Tanulás se ment úgy. Már nem óráról órára foglalkoztam az anyaggal, nem doga előtt kezdtem 2 héttel tanulni, hanem csak pár nappal. Ezáltal az átlagom is egyre jobban közeledett a 3-hoz. Olvasásra is nehezen veszem rá magam, pedig könyveket kértem karácsonyra, és kb csak az első pár oldalt olvastam el.


Érzelmileg se tudom mi van velem. Van, hogy tényleg látok egy srácot és hű, jól néz ki, máskor meg hidegen hagynak.


Aztán a középiskolai évek alatt (4 év) feljött rám kb 20 kg-szégyellem is magam, aztán mikor OKJ-n voltam a középsulis osztálytársaim 65%-val, akkor mintha kivirultam volna-gondolom más közeg, vagy akármi-, és akkor észre vettem, hogy ha rohanok, majd kiszakad a tüdőm. Akkor sikerült lefogynom 9 kg-t kb 2-3 hónap alatt. De amióta karantén van, visszajött 5 kg, és hiába tudom, h nekem nyűg a súlyom, nem megy. Motiválatlan vagyok, üres.


Aztán felvettek egyetemre, magyar szakra, aminek örültem, de az online oktatás betett, nem tudtam mi hol van,kiiratkoztam, hogy nem vagyok érett hozzá, majd megpróbálom máskor, mást.


Aztán november óta munkanélküli vagyok, de fogalmam sincs mit csináljak magammal. Szeretnék munkát, de tényleg, de kikészít, hogy nem tudom mi van velem. Nem bízok a képességeimben, már ami van, pedig semmi extra képesítésem nincs, amit egy papírral nem rendelkező ember ne tudna megtanulni.

Aztán nyár óta jogsizom, soha nem ültem előtte volánnál. De az is olyan, hogy egyszer megy, egyszer nem. Pedig semmi extra nincs, ami ne mehetne.


Mi bennem a hiba? Hogyan alakíthatnám át ezt az ürességet? Mit kellene tennem, hogy megváltozzon?



2021. jan. 12. 12:21
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit ördögi körnek érzem, ugyanis, ahhoz hogy változzon, kéne egy kis motiváció a változásra, de hát ugye üresnek érzed magad...

Sokat segítene, ha tudnál azokkal találkozgatni, akikekkel egy okj-s szakra jártál, hisz közöttük jól érezted magad, egy kis osztálytalálkozót is szervezhetnél. Egy párkapcsolat is új löketet adna, de nyilván a cél, hogy belül változz, hogy megtaláld a belső motiváció mindenkitől függetlenül, ami nehéz felaladat, hisz manapság mindenki kifele él és próbál másokat lenyűgözni, meggyőzni, elnyomni,de a lényeg, hogy másokkal foglalkozunk, ahelyett, hogy saját magunkat fejlesztenénk. Nem tudom, hogy rajtad segít-e de nagyon sok önfejlesztő könyv van. Ártani biztos nem fognak, ha elolvasol párat. De addig is a barátok és a jó közeg nyilván sokat tud segíteni.

2021. jan. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!