Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A vagdosás mennyire enyhíti,...

A vagdosás mennyire enyhíti, nyomja el az érzelmeket?

Figyelt kérdés
Ha valaki össze van törve, megvágja magát és a felszabaduló endorfin csak simán közömbösíti az érzelmeit? Vagy ennyire nem "hatékony"? Bocsi, de nem tudom elképzelni, hogy mennyire enyhíti ténylegesen ez az érzelmeket.

2021. jan. 13. 00:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én régen vagdostam magam. Egyszer egy gyenge pillanatomban kint volt a dobozvágóm (szeretek kézműveskedni, sokat használtam) és akkor kezdődött.

Utáltam az akkori életem, de nem tudtam kiszabadulni belőle kiskorúként. Így minden nap, alig vártam hogy elaludjanak a szüleim és elkezdhessem csinálni a dolgom. Nem oldott meg semmit. Utána még rémesebben éreztem magam amiért ilyesmit művelek.

Végül egyre jobban rászoktam, egyre több helyen csináltam, már napközben is csináltam, iskolában, parkokban... de egyre csak rosszabb és rosszabb lett az érzés. volt hogy elhánytam magam a látványától amit csináltam magammal.

Nem hiszem hogy egyedül sikerült volna elhagyni a dolgot, de egy ismerősöm meglátta és beköpött a szüleimnek.

Ezzel annyi változás történt hogy már csak a rejtettebb helyeken csináltam. Akkor fejeződött be teljesen mikor átkerültem egy teljesen új, boldogabb környezetbe.



szóval kérdésedre válasz: nem enyhíti, maximum egy pillanatra vonja el a figyelmed aztán mégrosszabb lesz mint előtte volt

2021. jan. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is vagdostam magam. Amikor először csináltam nagyon megnyugtatott, el se tudom mondani azt az érzést. Aztán függője lettem, ijesztő belegondolni is hogy mire voltam képes. Mindig takargattam, nem akartam másoknak megmutatni. Ez engem még szorongósabbá tett, magyarul rontott is a helyzeten, úgyhogy ahogy az első is írta, nem segít, nem nyomja el, max egy rövid ideig tereli el a figyelmed.
2021. jan. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én csak párszor csináltam amikor már nem bírtam abba hagyni a sírást nem is vágtam mélyre csak annyira hogy elterelje a figyelmem
2021. jan. 13. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

engem megnyugtatott, hogy fáj. olyan szituációban vagyok/voltam, ahol semmi más nem jelentett kiutat, mint saját magam gyűlölete. úgy éreztem megérdemlem, hogy fájjon, hogy szenvedjek, és emiatt, egy pengével viszonylag sokat vágtam a felkarom, a térdem, és néha az alkarom. Nem akartam, hogy mások lássák, és elvegyék tőlem "ezt", ezért takargattam. Aztán egyszer kiderült, és azóta nem csinálhatom, de nem telik el úgy egy nap, hogy ne akarnám.

Egyszerűen fogalmazva: nem old meg semmit, csak függőséget okoz, megvető nézéseket, piros, majd fehér sebeket amik nem tűnnek el és egy ingyen beutalót egy orvoshoz.

2021. márc. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!