Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez panikroham lenne?

Ez panikroham lenne?

Figyelt kérdés

Néha így ramtor olyan érzés, mintha alig kapnek levegőt, és ki kell mennem a friss levegőre, mert különben egyszerűen nem múlik el. Van, hogy a levegőn sem, és tényleg bármikor elojon ez a dolog. Emellett rettegek attól hogy éjszaka meghalok, pedig fiatal vagyok és egészseges, mégis ha belegondolok ebbe, olyan valóságosnak tűnik az egész, hogy csak úgy meghalhatok.

Olyan is szokott lenni, hogy azt érzem, meg fogok halni. Csak úgy, minden ok nélkül elojon ez.



2021. jan. 15. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Ó, azt sajnos nem tudom biztosan, hogy ez pánikroham-e, bár a tünetek hasonlóak, de mindenesetre nem természetes. A gyakori halálfélelem nem jó! Ezzekkel a problémáiddal kérlek, keress fel egy pszichológust! Ő biztosan tudna segíteni rájönni ezeknek a kiváltó okaira és kezelni őket.


Én nem vagyok pszichológus, de ezek lehetnek valami gyerekkori trauma miatt. Véletlenül gyerekként ( nem tudom, hány éves vagy, gyerek vagy-e még) nem ütötted meg magad vagy ilyedtél meg nagyon? Vagy talán valamilyen közeli rokonok, barátod nem halt meg tragikusan? De génekből is örökölhetted természetesen. Nagyszülődnek, dédnagyszülődnek nem kellett valamilyen kifejezetten szörnyűségeket átélnie háborúban? (Sőt, merészen kérdezem, nem volt valamelyik felmenőd Holokauszt túlélő?)


De ezek csak feltételezések, még számos oka lehet.

Bár nem konkrétan a kérdésre válaszoltam, azért remélem, segítettem valamelyest.

És kérlek, fordulj szakemberhez a halálfélelmeddel és a pánikroham- nem pánikrohamaiddal kapcsolatban!

2021. jan. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Igen, ez pánikroham


Az első válaszoló jól írta, fordulj szakemberhez

2021. jan. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tudomásom szerint egyikük sem halt meg tragikusan.

És csak a dedim halt meg amikor 4 éves voltam, de azt így fel sem fogtam szinte, hiszen tenyleg kicsi voltam még hozzá.

A kutyusjnk halt meg pár éve, de Ő sem tragikusan, viszont az ő halála után pár hónappal kezdődött ez a halalfelelem dolog

2021. jan. 16. 07:59
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

Enyhe pánikroham is lehet, nálam is megesik. Lehetséges, hogy ez miatt is van halálfélelmed.

Érdemes lenne felkeresni egy orvost, és elmondani neki ezeket.

2021. jan. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a szorongásus rosszullet halalfelelemmel jar, az bizony panikroham! Viszont erős vagy, mert nem uralkodik el rajtad teljesen. Gondolkozz el m, mi az ami nyomaszt mert pikk-pakk elfajulhat. Nekem csak nyomás érzéssel kezdődött, friss levegő segített majd egy hónapig az utcara se mertem kilépni
2021. jan. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!