Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Krónikus időhiányt hogyan...

Krónikus időhiányt hogyan kezelhetném?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mennyire mondható különös, vagy orvosi esetnek az állapotom: állandó időhiányban szenvedek.

Mikor indulok haza a munkából, már azon jár az agyam, hogy otthon mit milyen sorrendben csinaljak, hogy az a leggyorsabb készlegyen..pl. "ahogy megérkezem, elmegyek pisilni. nem, elobb elinditom a mikroba a vacsit mert akkor mire megmelegszik vegzek a mosdoba. de elobb berakom a mosast még a mikro es a pisi elott hogy lemenjen minel elobb...de ha mar bemegyek a szobaba ki is szelloztetek..nem, az nem jo mert akkor nem tudok addig ezt vagy azt csinalni" stb. es ez igy megy reggel este, mindig mindent megtervezek hogy a leheto legjobban kihasznaljam az idom...a lakasban rend van, szabadidom is akad, megsem tudok soha lazitani amig nincs poccre rendben minden.

ha felkelek es tudom h aznap takaritani kell, mar reggel 8-kor megcsinalom, hiaba lenne ra ott az egesz nap, hogy tudjak lazitani. de persze nem tudok mert utana meg az zavar h el kell mosogatni, kivinni a gyereket, boltba menni, tehat mindig az adott dolgon tul akarok lenni de utana ujabbat generalok, igy aztan az egesz napom egy rohanas. a ferjem pont az ellentetem, ha csak egy dolga van egesz nap kepes pihenni es a nap utolso egy orajaban elintezi. ennek sokszor az a vege hogy az o dolgat is en csinalom meg mert nem.birom hogy nincs elintezve.


orvosi eset vagyok???


2015. febr. 21. 07:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem ez hasonlít egy kicsit az OCD-re, nézz el egy pszichológushoz, vagy egy pszichiáterhez, ők tudni fogják mit kell tenni.
2015. febr. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!