Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a neve ennek a jelenségnek?

Mi a neve ennek a jelenségnek?

Figyelt kérdés

Gyakran érzem, hogy ha a környezetemben emberek sokat veszekednek, esetleg én is részese vagyok egy ilyen szituációnak, illetve érintett vagyok(de nem miattam veszekednek), akkor egy idő után, vagy közvetlen a veszekedés után betegnek érzem magam. Fáj, vagy görcsöl a gyomrom, esetleg, mintha elrontottam volna a gyomrom, hányingerem van, fáradtnak érzem magam, meg hasonlók.

Egyszerüen a veszekedések után, stresszes helyzetek után rosszul érzem magam. Mintha megbetegedtem volna.

Így tudom elmagyarázni.


2021. jan. 17. 20:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Stressz, szorongás, idegi fáradtság. Létező dolgok. Átveszed mások idegességét, ami kikészít, kimerít.
2021. jan. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nagyon empatikus vagy, könnyen átveszed mások érzéseit, és ezek az érzések sokszor fizikai tünetekkel járnak, ha arra érzékeny vagy. Próbáld meg kivonni magad ezekből, vagy nem erősen beleélni magad. Gyomoridegnek hívja a köznyelv ezt a fajta hasi fájdalmat.
2021. jan. 18. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!