Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi tévő legyek?

Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a helyzet az elmúlt években elég sok stressz ért és ezeken szeretnék változtatni! 15 éves vagyok szóval biztos hormonok is rátesznek erre a helyzetre... Elmondom nagyjából mik szoktak érni. Kicsit kövér vagyok, igazából nagyon vastag combjaim vannak és elég sokszor megkaptam már, hogy kövér vagyok. Családban is szóltak már meg érte és nyilván engem is zavart. Mozgás nélkül leadtam 5 kg-ot és persze mozgással szeretnék többet. És azért a mai napig megkapom még mindig ezeket, anyukám kérdezte mennyit fogytam, tesóm erre semennyit. És kiröhögött nekem meg nyilván szarul esett... az iskola és a mostani helyzet miatt is sok stressz ér. Egész hetem a suliról szól és már nagyon elegem van belőle. A tanáromtól megkapjuk, hogy tanuljunk tanuljunk meghasználjuk ki ezt az időt olyan dolgokra amikre egyébként nem jut. De nincs egyszerűen időm ilyenekre, reggeltől délutánig a gép előtt ülök, itthon segítek, ebédelek aztán vázlatot írok vagy tanulok és alszok és már nagyon régóta ez megy. Kevés barátom van és emiatt akikkel elvagyok a suliban, velük most egyáltalán nem találkozok és nyilván emiatt egyedül érzem magam. A suli miatt persze meg van a megfelelési kényszer is... hárman vagyunk tesók és mindketten idősebbek nálam és nekik van nyelvvizsgájuk meg egyetemen tanulnak... nem megy úgy az angol, ahogy én azt szeretném és persze megkaptam, hogy egyik tesóm ilyenkor már letette a nyelvvizsgát... aztán jön a félév és ilyenkor a jegyeinket mindig elmondjuk nagyszülőknek és más unokatesóm is így tesz. De már most gombócban van emiatt a torkom, hisz megint hallgathatom ki mennyire jobb nálam. Tisztábban vagyok ezzel, hogy mindig lesznek jobbak nálam és ezt elfogadtam magamban de mikor mindegyegyes évben ez újra szóba kerül akkor meg hallgathatom, hogy kinek mennyivel jobban sikerült a bizije mint nekem... lényegében eléggé sok stressz ér és olvastam, hogy a mozgás segít és szeretnék tavasszal sportolni de most az itthoni tanulás miatt és a hamar sötétedés meg a hideg nem sokat segít a helyzeten. Itthon amikor van erőm akkor mozgok de másnap kezdődnek elölről a dolgok. Nem tudom mitévő lehetnék mert zavar ez a sok stressz és emiatt mostanában nehezebben is tudok elaludni már és sose vagyok úgy igazán kipihent. Azt még hozzá tenném, hogy vagdosás és öngyilkossági kísérlet meg se fordult a fejemben, úgy gondolom emiatt annyira nem súlyos a helyzetem de ha van bármi tanácsod azt szívesen fogadom és előre is köszönöm!🥺

#stressz #Szresszmentes
2021. jan. 18. 00:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, a középiskolát a kretén tanárokkal együtt úgy le kell sz.rni, ahogy vannak. 10 év múlva a kutyát nem fogja érdekelni, hogy te 15 évesen kettes vagy ötös voltál történelemből. Az egyetemi felvételinél is igazából nem sokat számítanak a jegyek, szimplán duplázni kell. Én kettes-hármas tanuló voltam gimnáziumban, elsőre felvettek orvosira, ott cum laude végeztem és most orvosként dolgozom. Ezt azért írtam le, hogy lásd mennyit számítanak a jegyek. Amiben viszont a családodnak igaza van, hogy a nyelvekre valóban rá kell feküdni, érdemes megcsinálni még érettségi előtt abból a nyelvvizsgát, amiből lehet, mert érettségi után nehezebb lesz. De még nem vagy elkésve ezzel sem.

Ami a súlyodat illeti, le tudtál már fogyni öt kilót! Ügyes vagy, sőt sportolni is szeretnél, még jobb! Ne azt nézd, hogy mi nem sikerült, hanem, hogy mi sikerült eddig az életben. Az is fontos, hogy nem kell, mindig másokhoz hasonlítanod magad. Az, hogy az iskolában ki hogy teljesít nem jelent semmit. Egyrészt, mert a magyar középiskolai oktatás kritikán alulian sz.r. Másrészt mint már írtam, sehol nem fog számítani. Ráadásul attól, hogy valaki könnyebben tanul még lehet, hogy másban te tehetségesebb, ügyesebb, talpraesettebb vagy.


Ami a stresszt illeti, érdemes akkor is valamit sportolni ha nincs kedved, mert utána jobban fogod magad érezni. Elég lehet, egy kicsit tornázni otthon, vagy szobabiciklizni, ha máshoz nincs kedved.


Ó és jó ha tudod, hogy ez az időszak most mindenkinek rossz. Teljesen normális, ha nem vagy most jó passzban. Ez a vírus mindenkit megvisel, a felnőtteket is. Nem normális, hogy nem lehet közösségi életet élni, moziba színházba járni, élni... A megszorítások szükségesek, de mindenki szenved tőlük, de ha minden jól megy már csak pár hónapot kell kibírni.


Fel a fejjel!

2021. jan. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia. Én is érzek így elég gyakran, már ami azt illeti, hogy ki miben jobb nálam.

Szerintem a könnyebbik probléma a súlyod, hiszen el kezdtél fogyni. Lehet még annyira nem látszik, de majd fog. Szóval igazábol ezt a problémát, már el kezdted megoldani. Ez jó. A nyelvvizsgával ráérsz. Nekem 11.ben lett, aztán utána 12.ben lett még egy. Másnak meg már 10ben lett egy és 11 ben még egy. Na és? Mindenkinek kettő van, nem? Vagyis ugyan ott vagyunk. Bőven ráérsz. Alapból se értettem, minek azt siettetni. Szépen kényelmesen felkészülsz rá. Felesleges kapkodni, hogy 9ben menjen az ember. Minek. Amúgy kár, hogy a családod így látja. Hogy ennyire stresszelnek a teljesítménnyel. Megértem. Nálam is hasonló helyzet van. Hát azt tudod csinálni, hogy keresel valamit, amiben lesz sikered. A többit meg nem erőlteted. A felvételinél tényleg lehet duplázni, ahogy az előttem lévő írja. Szóval elég ha azokból vagy jó, amik érdekelnek, amikből tovább akarsz tanulni. Egyébként téged mennyire zavarnak a jegyeid? Mert ha nem zavarnak, csak a családod miatt érzed magad rosszul, akkor tényleg keress valamit, amiben lesz sikered. Ez adni fog egy önbizalmat, és ha a családod bénábbnak is lát, legalább magadra pozitívan tudsz tekinteni. Én megpróbálnék valami olyanban fejlődni, ami szórakoztat és hasznos is. Aztán ha nagyon nem tudsz megbékélni azzal, hogy másoknak jobb a jegye, akkor vissza kéne rá térni. Újra gondolni, hogy jobban ráfeküdj de nem hiszem hogy megéri érzelmileg összeroppani, csak hogy egy jeggyel jobbat kapj. Ha meg a tanulásban úgy érzed, még lenne mit odatenni, csak lusta vagy, akkor tedd oda. De ha jól értem, nem erről van szó.

2021. jan. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Járd a sajat utadat, te egy független egyéniség vagy, nem mások nyomdokaiban kell lépkedned. Én sosem értettem egyet azzal a nézettel, hogy az embert abban mérik, hogy ki mire vitte. Nekem ugyanúgy ember a diplomás, mint a szakmunkás, vagy képzőművész, akárki. Vedd le magadról ezt a terhet, legyél magadhoz hű, és ne bűntesd magad, attól jobb nem lesz semmi!
2021. jan. 18. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszokat! A jegyeimmel nincsen túl sok gond 4-5-ös vagyok de így is megkapom anyukámtól, hogy tanuljam az angolt ha még ötöst is kapok😅 vannak hobbijaim amikkel szeretnék fejlődni, ilyen például a sütés de a család látni se akar sütiket a karácsony miatt... másik hobbim a görkorizás de havasak az utak és csúsznak így azon se tudok most lenni. Másik dolog ami még kiszokott készíteni az az egyetem😅 fogalmam sincs, hogy mi szeretnék lenni és most így tizedik osztályban hamarosan kell faktokat választanom. De még egyáltalán nem tudom milyen irányba menjek. Mindegy is, nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítettek!❤️
2021. jan. 18. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!