Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Döbbentetek már rá hogy...

Döbbentetek már rá hogy veletek van a baj és nem a világgal?

Figyelt kérdés

25 vagyok fiú, talán incel, nőm még nem volt soha. A lányok felé rendkívül nehezen közeledtem, mert nem előnyös a külsőm, vagy legalábbis nem volt az fiatalabb koromban. Diplomám nincs csak két félértelmiségi szakmám, legalábbis amit az okj palettáról kilehetett választani. Van még pár papírom, oklevelem hogy elvégeztem iylen meg olyan tanfolyamot, de ennyi Meg emelt szinten érettségiztem történelemből. Szociális életem már nincs mert a kinézetem miatt (és tudom hogy ez az én mentális gátam) - kisebbrendűségi komplexusom van, vagy talán volt mert már kezdem ezt az egészet feldolgozni, felgöngyölíteni.Sok pszichológiával kapcsolatos cikket olvastam már és persze könyvet is. Ekkor jöttem rá hogy velem van a gond. Túl azon hogy kétszer voltam pszichiátrián, de nem alapítottak meg skizofréniát (bár voltak látomásaim, hangokat is hallottam), szóval olvasva ezeket a cikkeket több autisztikus tünetet fedeztem fel magamon. Visszahúzódó voltam, gyenge szociális hálóval, nem tudtam megkülönböztetni mikor ugratnak és mikor szívatnak. Ha udvaroltam egyből elrohantam a lányt - tudom ez már nagy hiba!!! Az elfojtott vágyak és indulatok, megalázások miatt volt hogy az osztályban volt dühkitörésem. A sikertelenségemben közrejátszott még az apakép hiánya. Apámat nem nagyon ismerem de azt tudom róla, hogy mániákus depressziós, és nagyon rossz kisugárzása volt mikor egyszer találkoztunk. Úgy tűnt nekem, minta benne nem lenne lélek, olyan gépies volt, és kicsit aut. beütése volt. :(

Miután így belegondoltam ezekbe, sok minden a helyére került bennem. És megértettem hogy nem a körülöttem levő világ a rossz én vagyok a tökéletlen. Szörnyű volt erre ráébrednem mert miliőnyi lehetőséget mulasztottam el és már egyre közelebb vagyok a harminchoz. Körülöttem már mindenki boldog párkapcsolatban él, csak én nem.



2021. jan. 18. 13:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Régen lenéztem a sportolókat és a gyúrósokat mert butának tartottam őket, meg valahol lelki revans volt ez részemről magamban. Felsőbbrendűségi tudatot képzeltem, kreáltam magamnak, ha már ronda vagyok akkor legalább okosabb, de ez sem jött be, kiderült hogy mások okosabbak nálam és sokszor évek múltán esik le mit csináltam rosszul. Ma már én is inkább testet szeretnék építeni.
2021. jan. 18. 13:32
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig is sejtettem, hogy én vagyok más, mint a többiek. Folyamatosan kutakodom, hogy mi lehet velem a baj. Arra már rájöttem, hogy valószínűleg szuperérzékeny vagyok, vagy hiperszenzitív, több neve van. Ennek kapcsán olvastam az asperger szindrómáról, és a magasan funkcionáló autizmusról, nem tudom eldönteni melyik lehetek, de sokan ugyanoda sorolják mind a kettőt. Azt is olvastam, ma a magyar szakemberek nem képesek rendes diagnózist hozni ezzekel kapcsolatban, elképzelhető hogy te is ide tartozol, csak nem kerültél jó szakemberhez. Azt ajánlották, angol nyelvű oldalakon informálódjunk, mert sokkal előrébb járnak ebben nálunk.


Én már óvodás koromban éreztem, hogy a korombeliek nem az én társaságom, anyám másik oviba iratott, mert állítólag depressziós voltam. Általánosban nagyon nehezen illeszkedtem be, de ott már jobb volt a helyzet, elvoltam a magam kis nyugodt világában. Középiskolában viszont azt vettem észre, hogy teljesen le vagyok maradva érettségben a többiekhez képest. Mindent szó szerint vettem, nem igazán láttam át az ellenem iranyuló apró kis bújtatott jelzéseket. Sokan furcsának tartottak, azt mondták elvont vagyok. Sok tanár nagyon lekezelő volt velem, néhány korombeli megpróbált terrorizálni. Szociális fóbiám lett, és szorongásos depressziót állapítottak meg, gyógyszereket szedtem, hogy be tudjak járni az iskolába, és leérettségizzek. Ami érdekelt, abban nagyon jó voltam, de ami nem, abból úgy rúgdostak át. Mai napig nem tudom rávenni magam olyanra, ami nem érdekel, de más dolgokat megszállottan csinálok. Annyira traumatizált az iskola, hogy nem mentem továbbtanulni. Felnőttként sok munkahelyről elüldöztek a kollégák, gyárakban dolgoztam, és ott amúgy sem tűrik meg az új dolgozókat. Kiközösítettek, nyíltan, és a hátam mögött támadtak, elszeparáltak hogy hetekig egyedül dolgozzak egy külön szobában, selejtet tettek a kész munkámba, ellehetetlenítették hogy dolgozzak. Bárhogy próbáltam megfelelni, kedves lenni, segíteni, látták rajtam hogy félénk vagyok, szorongok, és ezt kaptam. Próbáltam más munkákat találni, de olyan szinten elment az önbizalmam, hogy már sehol sem állom meg a helyem. Most évek óta nem dolgozom, egy haszontalan, semmirekellő vagyok. Állandóan próbálom magam fejleszteni, önterápiát végzek, mindent kipróbálok, meditáció stb... Elég jól állok most önmagamhoz képest, de ehhez 5 év kellett, hogy összeszedjem magam. Gondolkoztam továbbtanuláson, most mindenképpen valami segítő szakmát szeretnék választani, azt gondoltam, hogy down szindrómás gyerekeket fogok gondozni.

2021. jan. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Nagyon köszönöm a hozzászólásod! Nem tudom mi lesz, hova megyek dolgozni, ah iylen állapotok vannak... :(
2021. jan. 18. 15:27
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
nagyon sokan sose fedezik fel ezt a 'kis' problémát. Ezért egész életüket leélik egy rémálomban. Neked még van lehetőséged kitörni. Meglátod 10 év múlva röhögni fogsz minden incelen.
2021. jan. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy lemaradva semmiről, a lényeg, hogy nem gebedtél bele abba a gondolatba, hogy a világ ellened van, és neked ennyi volt, hanem szembe mertél nézni önmagad hiányosságaival, és lépéseket tettél abban az irányban, hogy fejleszd magadat.
2021. jan. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!