Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha már semminek nem látom...

Ha már semminek nem látom értelmét, pedig sokáig próbálkoztam, lehet, hogy tényleg csak szenvedni vagyunk itt a Földön, vagy a depresszió mondatja ezt velem?

Figyelt kérdés
Már abszolút passzívvá váltam, semmi nem érdekel többé. Sokáig gondolkodtam az életen, akár vallás, hit, tudomány, logika szempontjából, hogy miért történnek a dolgok, de nem találtam választ. Nem vágyom aktívan az öngyilkosságra, de nem riaszt el a halál, csupán néhány veszekedősebb családtagom miatt nem gondolok rá túl gyakran, hogy másnap én már nem kelnék fel, mert nem akarom, hogy veszekedjenek, így amíg ők élnek, én is kitartok. De nem érdekel már sem étel, sem alvás. Tudom, hogy anyagi javakat már úgysem viszek a síron túlra, ott semmi nem fog számítani. Pszichológus nem segített, a gyógyszertől csak megbolondulok. A boldogság sem létezik, illúzió az egész, ami engem igen ritkán talál meg. Pedig egy darabig egész jó kis életem volt, de elmúlt. 20 éves vagyok, van még valaki így?
2021. jan. 18. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért veszekednének a családtagjaid?

Szerintem létezik a boldogság, csak nem mindenki számára.

2021. jan. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hasonlóan érzek, semminek semmi értelme az életben, egyszer úgyis meghalunk.


Én ezért úgy élek, hogy csupa olyat csinálok, ami szórakoztat (persze a munkán kívül, bár ha ügyes vagy, találsz olyat ami szintén szórakoztat.) Filmet nézek, kirándulok, szexelek.


Ha pedig a családod ennyire kiakaszt, költözz el, jobb lesz.

2021. jan. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Biztos sokan vannak így, én már 75 is elmúltam és mégsem éreztem ilyet soha. Feltehetően senki nem mondta vagy magyarázta el neked, hogy az életnek értelmet kell adni és ezt nem kívülről kell várni. Az ember legfőbb feladata, hogy saját magának csináljon értelmes, hasznos és örömteli életet. Nem olyan nehéz ez, csak érdeklődni kell sok minden iránt, sokféle dolgot kell csinálni, észre kell venni a feladatot.
2021. jan. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Menj el pszichiáterhez
2021. jan. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én is éreztem már hasonlót de annak oka volt. Gimnáziumban állandóan vertek, megaláztak az osztálytársaim. Egyik nap ki akartam ugrani az ablakon de visszafogtak. Utána nem bántottak soha többet mert felfogták a helyzet súlyát.


Szerintem keresd meg hogy mi az oka a rossz, negatív és végtelenül pesszimista érzéseidnek, gondolataidnak.

Milyen gyógyszert szedetél amúgy?

2021. jan. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazából nem szeretnék már segítséget kérni, mert amint megoldok pár dolgot, jönnek a még rosszabbak, és csak lefelé visz minden. De ha nem verem magam fölöslegesen, hogy lehet jobb, annyira nem fáj.
2021. jan. 18. 19:06
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
ha nem szeretnél segítséget kérni akkor minek írtál ide a gyakorikerdesekre?
2021. jan. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyanezt érzem. Szívesen beszélgetek erről, ha van kedved.
2021. jan. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!