Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre durvább a szorongásom,...

Egyre durvább a szorongásom, mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Általában nem a nap 24 órájában érzem ezt, de előfordult már ilyen is. Reggelente a legrosszabb.

2019 nyarán gyomoridegem volt, naponta hánytam, nem tudtam enni, pánikrohamaim voltak. Nem térnék ki részletesebben erre a történetre, a lényeg, hogy gasztroenterológus alátámasztotta, hogy pszichés. Pszichológushoz eddig is jártam, most is járok, de az alapvető problémámon nem segít. Az önbizalmam javult, könnyebben tudok kommunikálni másokkal, de ha rám jön a szorongás legszívesebben ordítanék hogy valaki mentsen meg.

Hogy mitől szorongok? Mindentől. Félek, hogy elgázol egy kocsi, belém kötnek az utcán és megvernek, megerőszakolnak, valahol terrortámadás tör ki, elrabolnak, kirabolnak, meggyilkolnak. Vagy hogy valamelyik szerettemmel történik valami...

Amikor átélek egy ,,rohamot" (vagy nem is tudom minek nevezzem) akkor remegnek és izzadnak a végtagjaim, remeg a hangom, sírok, gombóc van a torkomban, gyomoridegem van, hevesen ver a szívem, szédülök, közel érzem magam az ájuláshoz és félek hogy megőrülök.

Mihez kezdjek ha a terápia se használ?

17 éves vagyok.



2020. jan. 7. 17:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Keress másik pszichológust.
2020. jan. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
És nézz kevesebb híradót.
2020. jan. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Magnéziumot próbáltad?
2020. jan. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
A magnézium ebben az esetben már kevés lesz. Sajnos, nálam is így kezdődött. Gyógyszerrel tudtam csak legyőzni. Sajnos, még x év után is jelentkeznek néha a tünetek. De a kezdet volt a legyszörnyűbb.
2020. jan. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem nézek híradót, de vannak olyan történések, amik ismerősök által elkerülnek hozzám.

Bő ideje egészségesen élek, mindent megfogadtam amit a dietetikus,gasztroenterológus és a pszichológus javasolt, meg én is olvasgattam kicsit a témában. Egészségesen étkezek, nem fogyasztok koffeintartalmú italokat, nem dohányzom, motivációs könyveket olvasok, igyekszem mindig teret adni az érzelmeim megélésének és kifejezésének (zenét hallgatok, festek); vitaminokat szedek, mindig van nálam egy levél Rennie, egy üveg víz és egy zacskó. Mindig fel van töltve a telefonom, hogy ha baj van akkor tudjak telefonálni.

2020. jan. 7. 19:21
 6/18 anonim ***** válasza:

"vannak olyan történések, amik ismerősök által elkerülnek hozzám"

Használd kevesebbet a közösségi médiát! Ne azokat a dolgokat olvasgasd, amik másokat érdekelnek, hanem csak azokat, amik téged!

2020. jan. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
#6 Ne haragudj, félreérthetően írtam. Közösségi médiát nem igazán használok, nem erre értettem, hanem például amikor egy osztálytárs mesél valamit órán.
2020. jan. 7. 19:39
 8/18 anonim ***** válasza:
69%
Ezek komoly tünetek. Menj orvoshoz! A nyugtató fog segíteni ilyen súlyos állapotban.
2020. jan. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
24%

Térj meg Krisztushoz! Olvasd Isten igéjét, abban minden benne van arról is, mi ad teljes békességet az élethez.

5 évig kezeltek generalizált szorongással, depresszióval. Eleinte kell a gyógyszer, mert az állapotod fizikailag ezt indokolja. Nekem is odáig romlott az álapotom mint neked 22 éves koromra. Viszont bogyókkal nem lehet eleve nyugodtan élni, mert azok hosszútávon rongálják az agyat, idegrendszert. Aki teremtett téged, és már születésed előtt ismert gondot fog viselni rád ha imában kéred ezt tőle. Én így tettem, és az életem ezután csodák sorozatával rendeződött.

2020. jan. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
35%

Ne beszéljetek oly sokat büszkén, gőgösen, ne hagyja el szátokat kérkedés! Hiszen mindentudó Isten az ÚR, és ő teszi mérlegre a tetteket. A hősök íja összetörik, de akik a földre rogytak, az erő övét kötik magukra. A jóllakottak elszegődnek a betevő falatért, de akik éheztek, folyton ünnepelnek. Hetet szül, aki meddő volt, és gyászol, akinek sok fia volt. Az ÚR megöl és megelevenít, letaszít a sírba, és újra felhoz onnét. Az ÚR tesz szegénnyé és gazdaggá, megaláz és felmagasztal. Fölemeli a porból a szűkölködőt, és kiemeli a szemétből a szegényt, az előkelők közé ülteti, és örökségül főhelyet ad neki. Mert az ÚRéi a föld oszlopai, rájuk helyezte a földkerekséget. Híveinek lépteit ő vigyázza, de a bűnösök a sötétben vesznek el. Senkit sem tesz hőssé a maga ereje. Összetörnek, akik az ÚRral perbe szállnak, mennydörög ellenük az égben. Megítéli az ÚR az egész földet, de királyát megerősíti, felkentjének hatalmat ad.

1 Sámuel 2

2020. jan. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!