Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt öngyilkossági...

Vannak itt öngyilkossági kísérlet túlélők? Hogy jutottatok el odáig, hogy megtegyétek?

Figyelt kérdés

Szakdolgozatot írok az öngyilkosságról, de egy dologra nem találok választ: hogy jut el valaki az öngyilkos gondolatoktól vagy a halálvágytól az öngyilkossági kísérletig? A hirtelen felindulás kivételével a külső kényszerítő körülmények, az öngyilkossági gondolatok és a halálvágy általában nem elég ahhoz, hogy valaki megpróbáljon véget vetni az életének. Azt szeretném megtudni, hogy kell-e még valami, és mi az?

Tudom hogy ez a téma sokakat érzékenyen érint, de nyugodtan írjátok meg a véleményeteket, azért itt írtam ki a kérdést, mert anonim.



2021. jan. 23. 10:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
Miben?
2021. febr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Túléltem a kísérletet. Soha többé nem próbálom meg, mert ezt is megszívtam.
2021. febr. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
94%
Tini koromban (90-es évek eleje) próbálkoztam fulladással. Elsőre berezeltem, de majd fél évvel később meghalt apám, és utána annyira mélyen voltam, hogy mégegyszer megkíséreltem. Nem tudom, mi állított meg, de valamiért nem voltam rá képes, megijedtem. Azóta már van családom, boldogok vagyunk, van 2 gyerek. Így visszagondolva örülök, hogy nem tettem meg.
2021. ápr. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Írj rám privátban, ott leírom bővebben
2022. febr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!