Ez mi lehetett?

Figyelt kérdés
Alapvetően elég szorongós fajta vagyok. Tegnapelőtt este elég rosszul éreztem magam. Egyszer csak rámjött ilyen nagyon durva indokolatlan szorongás, nagyon hangosan a fülemben hallottam a szívem dobogását, kissé szúrt a mellkasom, kiszáradt a szám és nehézkesen vettem a levegőt.
2021. jan. 26. 22:07
 1/2 Angel3000 ***** válasza:
Szia! A szorongàs és félelem önmagàban nem jelent koros àllapotot. A félelem testi reakciòit az izmok feszûltségét, a szapora légzést és szivverést mind adaptàciòs tényezônek tekinthetjûk. Az élettani és a kòros szorongàs közötti àtmenet nem éles, és a diagnòzis felàllitàsàban az egyik leglényegesebb szempont a szenvedô beteg. A szorongàsos zavarok eredete még tisztàzott. Feltehetô, hogy öröklött tényezôk mindenképp szerepet jàtszanak kialakulàsàban. A szorongàsos zavarokat eredetûk szerint sorolhatjuk be,- elsôdleges a neurotikus fejlôdés esetén a szorongàsos zavarok kezdetei màr a gyerekkorban megtalàlhatòk és egyre jobban elôjönnek serdûlô korban. Javaslom; B vitamin komplexum szedését 6-8 hònapig az idegeid megerôsitése céljàbòl. Fontos lenne szàmodra a rendszeres sportolàs!
2021. jan. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én is szorongos fajta vagyok ahogy te is. Nekem is így kezdődött hogy régen az eggyik este olyasmi tüneteim voltak mint neked. Egyre többször lett ilyen ami kisebb pánikrohamoknak volt betudható. Elmentem ezzel orvoshoz és pánikbetegseggel diagnosztizaltak. Amit az eloző írt hogy a sport az nagyon jó , akár lemenni futni vagy otthon egy kardio. A B6 vitamint én is szedtem. Nekem nem hatott. De szerintem neked fog hatni ha tényleg rendszeresen szeded marmint minden nap. Én még azt adnám tanácsnak hogy meditálj vagy csak fekudj le az ágyra és a szobából csinálj egy chilles helyet és semmi zene a fülbe semmi ilyen nem kell , és csak kepzelődj és mélyen nagyokat lélegezz. Remélem tudtam valamit segíteni ha van valami kérdésed nyugodtan írj! Jobbulást 🤍

Ui:nem vagyok orvos 😸

2021. jan. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!