Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van kiút ebből az ördögi körből?

Van kiút ebből az ördögi körből?

Figyelt kérdés

Szüleim szeretete kimerült a tanácsok adásában, és a kritizálásban. A támogatás szavak szintjén működik, a gyakorlatban nem, sőt van hogy ellentétesen viselkednek. Pl. mondják, hogy bármikor ha segítség kell akkor segítenek, de amikor tényleg kéne, akkor leb*sznak hogy mért nem tudom megoldani, vagy kritizálják amit elrontottam, amivel csak rontanak a helyzetemen. Ez az egész bizalmi problémákhoz vezetett, senkiben nem tudok megbízni, és senkihez nem tudok kötődni. Tesóimra tudok számítani, de ennyi. A fejemben lévő ideálokból táplálkozok, ami csak még messzebb visz az emberektől. Mondjuk ezt nem bánom.

Szüleimnél lakok, így az ő "hatásukat" nem tudom megszüntetni, de minél tovább kapom ezt annál kevésbé tudok bárkiben megbízni vagy hinni abban hogy bárkire is számíthatok.

Van ebből kiút?

(Próbáltam érthetően leírni, de ebben sose voltam jó, nem tudom mennyire jön át...)


2021. jan. 29. 23:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy kedves kérdező?
2021. jan. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
24
2021. jan. 29. 23:33
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
24 éves korodra már rég el kellett volna költöznöd. Nem várhatod mindig a szüleid segítségét, a saját kezedbe kell venni a dolgok irányítását.
2021. jan. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem mástól várom a segítséget, eddig is tettem azért hogy ne így legyen csak pont ez az hogy ezt se adják ingyen és nekem nem jött össze. Még tanulok egyébként, és elég jól, csak mentálisan nem bírom a terhelést ezért tartok ott ahol.
2021. jan. 29. 23:39
 5/10 anonim ***** válasza:
Pszichológus?
2021. jan. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#3


De "bírom" ezt a dumát, hogy már régen el kellett volna költözni. Aztán hova, a híd alá? A fáról leszakítok egy házat, aztán kész? Nem mindenki van ám olyan helyzetben, hogy csak úgy költözgessen ide-oda. Nem csak a főváros létezik ebben az országban, hogy jó a fizetés, meg tele van albérlettel. Attól tartok, fogalmad sincs, hogy vidéken, főleg kisebb városokban, falvakban hogyan is működik az elköltözés. Plusz nemhogy segítenél válaszoddal, még le is húzod, hogy hogy merészel 24 évesen a szüleivel lakni. Nem az USA-ban élünk, ahol 18 évesen külön költözik a gyerek.

2021. jan. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az időpontom megvan.
2021. jan. 29. 23:45
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

6

Vidéki vagyok én is, az ismerősi körömből senki sem él a szüleivel, minimálisan fiatalabbak is vagyunk. Ha csak nem mélyszegény családról van szó, nagyon egyszerű a költözés, egyetem alatt is.

2021. jan. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Te komolyan nem tudod elképzelni, hogy olykor tényleg nem egyszerű az elköltözés. És nem kell mélyszegénynek lenni.
2021. jan. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem, mert tényleg nem tudok felhozni ilyen példát, de ez csak az én tapasztalatom.
2021. jan. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!