Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért leszek idegbeteg a...

Miért leszek idegbeteg a nyugtatótól?

Figyelt kérdés
Ha ideges vagyok és beveszek mondjuk 3-4db Xanax SR 0.5-t, akkor miért leszek idegbeteg, ahelyett, hogy lenyugodnék?
2021. jan. 31. 14:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

A Xanax, úgy tudom, hogy kedélyjavító is. Talán nem a neked megfelelő nyugtatót alkalmazod.

Próbálj meg egy másik hatóanyagú nyugatatót. :-)

Jobbulást!

2021. jan. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nincs másik vényköteles nyugtatom, meg füvem se.
2021. jan. 31. 14:37
 3/17 anonim ***** válasza:
Paradox reakció, létezik ilyen, bár nem gyakori.
2021. jan. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ez mit jelent?
2021. jan. 31. 14:42
 5/17 A kérdező kommentje:
Már többször is előfordult, hogy ilyenkor nyugtató hatására, ahelyett hogy beálmosodtam volna, idegbeteg állat lettem és csináltam egy nap 3 rendőrségi ügyet...
2021. jan. 31. 14:42
 6/17 anonim ***** válasza:
De akkor minek szeded ezek utan is?
2021. jan. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

" Pszichológiai és „paradox” reakciók:

Benzodiazepinek alkalmazása esetén fordított reakciók, például nyugtalanság, izgatottság, ingerlékenység, agresszív viselkedés, rémálmok, hallucinációk, érzékcsalódások, dührohamok, nem megfelelő viselkedés és más viselkedési zavarok vagy pszichés rendellenességek (pszichózis) fordulhatnak elő, különösen idős betegekben és gyermekekben (lásd 4. pont). Ebben az esetben forduljon orvosához. "


" Ismert, hogy egyes betegek – különösen gyermekek és idős betegek – esetében álmosság helyett paradox reakciók fordulhatnak elő, köztük akut izgatottság és a személyiség megváltozása. E paradox reakciókat nyugtalanság, szorongás, instabilitás, öngyilkossági tendenciák, rohamokban jelentkező agresszív viselkedés, dührohamok, ingerlékenység, feszültség, érzékcsalódások, rémálmok, álmatlanság, hallucinációk, ellenségesség vagy nem megfelelő viselkedés kísérhetik."

2021. jan. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

25 éves vagyok, se nem gyerek se nem idős.

És a rémálmoktól kezdve szinte minden stimmel amit írtál

2021. jan. 31. 15:05
 9/17 anonim ***** válasza:
Igen, van olyan, h paradox hatás, meg olyan is, h egyes emberek annyira felszabadultak lesznek, h lényegében gátlástalanok. Bulizás, utcán óbégatás, mások zaklatása, hirtelen ötlettől vezérelt butaságok, bűncselekmények. Ez a pszichózis " kistestvére" lényegében.
2021. jan. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem csak gyerekeknél és időseknél fordulhat elő, de náluk a gyakoribb.
2021. jan. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!