Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » EPILEPSZIÁSOK! Tapasztalatotok...

EPILEPSZIÁSOK! Tapasztalatotok a "Levetiracetam" nevű gyógyszerrel kapcsolatban? Rá lehet függeni, tompít? - (Kezdő vagyok a betegségben)

Figyelt kérdés

Enyhe epilepsziát állapítottak meg nálam közel fél éve, napi 2x500Mg-ot kell ebből szednem.


Rohamom eddig nem volt, meg előtte is -magánéleti dolog miatt- volt valami "epileptikus" rohamom, és már akkor gyanítottam, hogy ez az volt. Végülis kórházban állapították meg, mert ott is rohamom volt, de csak pár perces. /Epilepsziától független műtétem volt/.


Szóval félek, mert fiatal húszas vagyok, és pont idén terveztem pl jogsit is, el vagyok arról is tiltva.


A háziorvosom meg a doki "bizakodó" -jogsival is kapcsolatban-, mert mint írtam enyhe, és eddig mióta fennáll bizonyos élethelyzetem egy nagyon bő 2 év alatt 3x volt nagy rohamom (nem volt széklet meg bevizelés).


Csak az a problémám, hogy eléggé heves vérmérsékletű vagyok, állandóan stresszelek, meg ez bizonyos negatív élethelyzetben vagyok, zsákutcában, alvási problémám van, szóval nagyon aggódom, hogy a személyiségem miatt inkább erősödni fog.


Vélemények, tapasztalatok?

Vagy egyáltalán mit csináljak?



2021. jan. 31. 18:59
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

kedves 10-es!


Nem köcsög akarok lenni, de igazából nem gyerekek felé szól a kérdésem, hanem mondjuk tiniktől felfelé.


Azért, mert én is találkoztam 1-2 olyan mára felnőttel, sőt fiatal felnőttel, akik kigyógyultak ebből. A gyermekkori epilepszia az sokszor más.


Ettől függetlenül örülök, hogy írtál, és minden jót, kigyógyulást kívánok a kislányodnak.


Én 1 hónapja tettem le. Orvosi javaslat ellenére, éppem azért, mert hátha tompít.


Inkább roham, mint ne tudjak magamról.

2022. febr. 28. 22:12
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köcsög. Értem persze. Amennyire tudom, teljesen egyéni, hogy kinek, hogy reagál a szervezete az egyes gyógyszerekre. Keresztapám is epilepsziás volt, ő Tegretolt szedett, és neki bevált. De más pl azt nem bírja.
2022. febr. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Szia, én is levit szedek, igaz nekem nem volt eszméletvesztéssel, vagy tudatkieséssel járó rohamom. Szótalálási nehézség miatt mentem neurológushoz és epilepsziát állapított meg 250mg reggel, 125mg este. Nekem egy hónap volt a hozzászokás, ez alatt iszonyatosan felpörgetett, nem tudtam aludni, csak pár órát, happy voltam tőle, na és ami pozitív volt, hogy a libidóra is ilyen elementáris erővel hatott (hosszan tartó merevedés), de az utóbbi a hozzászokás óta elmúlt. A stressznek döntő hatása van az epire, nálam a hidegfrontnál is probléma van. A jogsit a neurológus nem vette el, de mint ahogy írtam, nekem eszméletvesztéssel járó rohamom nem volt. Kitartást és ne add fel a reményt, alvásra nagyon oda kell figyelni, alkoholt kerülni, és javaslom próbáld ki a meditációt. Nekem az agykontroll segít a stressz enyhítésére.
2022. okt. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!