Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha kihagytam egy évet az...

Ha kihagytam egy évet az életemből akkor mennyire vagyok lemaradva?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nos 1 évet és 3 hónapot halogattam munka elkerülése miatt. Nem tudtam megszokni, hogy vége teljesen az iskolai időszaknak. Kezdetben nem találtam semmi olyat amit szeretnék csinálni de most másképp látom a dolgokat. Volt, hogy hetek teltek el és semmi hívást nem kaptam. Pedig több mint 200 helyre jelentkeztem. Be vallom sokat le is mondtam vagy nem mentem el mert féltem. Féltem a beilleszkedéstől, a hibázásoktól, a szenvedéstől. Jövőhéten van 2 interjúm betervezve, egyikre se érzem, hogy ez életem állása de most már ha törik ha szakad bevállalom, mert pénzem is lefogyott nagyon. Sok dolog van amit meg szeretnék venni, de jelenleg is csak tartalék 4000 forint van a kártyámon. Sok gondolat kavarog a fejemben amik megakadályoznak hogy elvégezzem az első munkanapot vagy akár az első hónapot, olyan sok lehetőségem lett volna és már rég összegyűjthettem volna 1 millió forintot is. Mostanában mentálisan zavarodott voltam, kavarogtak a gondolataim, lusta voltam elindulni. Nem szeretnék még egy évet munka nélkül lenni. Hogyan vegyem rá magam a hétfő vagy akár a csütörtöki interjúra? Sokszor annyira átvertek interjúkon is, olyan bizakodó üzeneteket kaptam. Mennyire rontottam el az életemet ezzel az egy év kihagyással? Amúgy sokszor csak aludtam, számítógépeztem, tévéztem és ettem ennyiből telt szinte ez az egy év.



2021. febr. 6. 16:57
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
0%
Költözz el, hagyatkozz a magad emberségére. Hamar kiderül majd, mennyit érsz.
2021. febr. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
11.na azért ennyire nem extrém.:)
2021. febr. 6. 17:28
 13/27 anonim ***** válasza:
0%
12. ha nem, akkor szimplán picsogás
2021. febr. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

13.nem igazán!

nem ismersz ennyire.

itt persze könnyű "picsogás"nak mondani mindent

2021. febr. 6. 18:21
 15/27 A kérdező kommentje:
13.és egyáltalán nem ilyen stílusú válaszra volt szükségem..inkább olyanra mint ahogy előttem írtak. Na ők hasznosat írtak.:)
2021. febr. 6. 18:24
 16/27 anonim ***** válasza:
88%
Én szociális fóbiával küzdök kamasz korom óta! Az iskolában szakmákat szereztem.Én is nagyon nehezen szántam rá magam a munkakezdésre,mondvacsinált indokokat találtam arra,hogy húzzam ,halasszam,ilyen volt az érettségi,bár nyilván egy új iskolát is nehéz volt elkezdeni...de végül az érettséginek nem vettem hasznát,mert jó szakmám van szerencsére,boldogultam csak azzal.De érettségi után még húztam egy fél évig a munkakezdést.De végül elkezdtem,amolyan kötelességtudatból.Nagyon nehezen teltek az első napok,sőt,hónapok.Pályakezdőként amit az iskolába tanultam nem nagyon vettem hasznát,ott élesbe kellett elsajátítanom a szakmát.Voltak nagyon nehéz napok,sokszor voltam a határon hogy feladom,és eljövök onnét.De végül a kitartásnak meglett az eredménye,sikerült beilleszkednem és a szakmában is folyamatosan fejlődtem és elértem egy magabiztosnak mondható szintre.Hozzáteszem nagyon sok múlott a munkahelyen,mert a vezetőség türelmes volt velem,adott kellő időt,és nem mellékesen olyan emberek közé kerültem,akik kedvesek és normálisak voltak velem.Úgyhogy mondhatni szerencsém volt.Végül 8 évig dolgoztam ott,és nagyon szerettem,főleg a kollégák miatt...senkivel nem voltam olyan hű de nagyon jóban,de rosszban sem,egy viszonylag jó kapcsolatot sikerült kiépíteni a legtöbb kollégával,ez nekik is köszönhető,mert elfogadtak olyannak amilyen vagyok.Akikkel pedig valahogy nem volt meg a közös hang,mert rosszban senkivel nem voltam sikerült elkerülni,mert viszonylag nagyobb cég volt.8 év után azért váltottam,mert célok célok hátán voltak a fejemben,és ezek jellemezték az életem,és ez segített sok mindenhez hozzá,hogy célt érjek,ösztönzött hogy kitartsak.8 év után kezdetben jónak tűnő munkahelyre kerültem,de komoly problémáim adódtak,és azóta 6 év telt el és még mindig a problémában vagyok sajnos...képtelen vagyok váltani,mert már megszoktam,és tudok sok jót is felhozni azért..nagyon félek hogy a váltással rosszabb lesz mint amilyen most a helyzet.Viszont ezalatt a 6 év alatt végig csináltam egy építkezést,minden nap előttem lebegett a cél,és láttam is folyamatosan megvalósulni...ez hihetetlen erőt adott minden naphoz hogy felkeljek,és elinduljak dolgozni egy olyan helyre,ahol valójában nem szeretek.Motivált,ösztönzött...összeszorítottam a fogam,és csináltam.Nagyon sokat agyalok mindenen,ezt próbáltam akkor elrekeszteni,és gondolkodás nélkül belemenni a dolgokba és csinálni.Végül sikerrel jártam.Igaz még mindig a problémás munkahelyen vagyok,és főleg most nehéz a váltás,de nem érzem kilátástalannak a helyzetem,mert a célok és a teljesítésük valamilyen szinten formálta az önbizalmam,és tudom hogy egyszer rá fogom tudni szánni magam a váltásra,és meg fog oldódni ez a problémám is.Én azt javaslom hogy célokat kell kitűzni,tervezni,és megvalósítani miközben a cél lebeg az ember szeme előtt,és motiválja őt,segíti kibírni,átvészelni a nehezebb napokat!
2021. febr. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

jó, rendben.


nem picsogsz, nem vagy elmebeteg, tehát megélsz asát emberségedből.


hajrá


majd mesélj, jó?!

2021. febr. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

16.köszönöm hogy leírtad a sztoridat, igena cél kitűzés jó megoldás lehetne. Megpróbálom mindenképp.

17.légyszi inkább ne figyeld továbbb ezt a kérdést jó? most erre tényleg nincs szükségem...inkább xszeld ki és jobb lesz mindkettőnknek.:)

2021. febr. 6. 20:21
 19/27 anonim ***** válasza:

nem feltétlen becsicskulásra van szükséged, kedves kérdező.


(a legjobb az lett volna, ha azonnal elverték volna a meztelen p@dat, onnantól kezdve, hogy felnőttnek érezted magad, de egyáltalán, még megközelítőleg sem! voltál önellátó!!


szerintem ne aludj, ne számítógépezz, hanem szállj le arról a családtagodról/barátodról, aki finanszírozza a flancolásodat, és nőj fel.


(persze, ha elmebeteg vagy, vannak rá állami megoldások)

2021. febr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

19.erre inkább már nem válaszolok..:)

minden jót neked a továbbiakban..

2021. febr. 6. 20:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!