Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki jár pszichiáterhez (vagy...

Aki jár pszichiáterhez (vagy akár pszichológushoz), az milyen időközönként mennyit költ rá?

Figyelt kérdés
Nincs magas fizetésem, de azért elvagyok vele, csak magamról kell gondoskodnom, de ha szakemberhez szeretnék menni terápiára, akkor hetente, de max. kéthetente 1x rá kell áldoznom. Ha 15-20 ezerrel számolok, ami alatt nemigen van pszichiáter Bp.-en (gyógyszerre van szükségem), akkor az havi szinten elég nagy összeg. Más hogyan finanszírozza ezt? Jó, én sem halnék éhen, és sokan keresnek nálam rosszabbul, de ez akkor is durva. Az államira nem alapozok, az eddigi, 8-10 ezerért dolgozó orvossal nem voltam megelégedve.
2021. febr. 6. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Semennyit. Rendelőintézeteshez járok. Csak a tb-t fizetem meg a gyógyszereket
2021. febr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én magánhoz járok, 20k-ba kerül.
2021. febr. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszert anno tb s pszichiater irta fel.

Pszichologushoz 10e ért jartam hetente. Aztán amikor mondtam h nem fér bele csak 2 hetente, másra is kell a pénz, akkor mondta h legyen 8 ezer.

2 évet jártam. Megért minden forintot nekem. :)

2021. febr. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tb alapon mész pszichiáterhez, az semmibe nem fog kerülni. Én is úgy járok, pszichológusra pedig kéthetente költök 5000-et.
2021. febr. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológusom alapítványi, igy nem fizetek.

A parterapeutanknak fizettunk, 2 hetente 10 ezret, 1 evig. Abszolut megerte, egyutt vagyunk es mar nem kell jarnunk.

2021. febr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Melyik alapítványhoz jársz utolsó?


Én is alapítványhoz járok, de én 9 ezret fizetek/alkalom. 2 hetente járok.

2021. febr. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A pszichiáter 17ezer egy alkalommal havonta + heti egyszer megyek terápiára, az pedig 6000 Ft/50 perc. Az utóbbi azért ilyen olcsó, mert félig tb-s.
2021. febr. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 6000ft/60percért jártam egy kisvárosban. Egy-két havonta 1× egy éven keresztül.
2021. febr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én havonta 10.000 Ft-ot költök rá. Ennél magasabb a tarifája, 15.000-20.000/alkalom körül, de én régi, visszatérő páciense vagyok hosszú távon, így tőlem, meg más régi páciensektől nem kér annyit. Én kicsit úgy vagyok vele, mint a fodrásszal meg a masszőrrel, mindig megyek, ha van gondom, ha nincs. Évekkel ezelőtt egy konkrét problémával mentem el hozzá, az megoldódott a terápia segítségével. Viszont úgy gondolom, ha rendszeresen beszél valaki kívülállóval, szakemberrel az ember, az nagyon hasznos, sokat fejlődik az önismeret és egy külső, objektív nézőpontot kap. Ha egy kívülállónak kell összefoglalni a gondolataimat, úgy érzem, jobban rálátok a saját dolgaimra. Más, mint amikor közelállókkal beszélek, ők nem objektívek, nekik máshogy mondom el a dolgokat, hisz ismernek, velem vannak. Nekem nagyon hasznos egy ilyen, egyfajta mentális karbantartásnak tekintem. Így mindig kérek előre időpontot. Lehet, hogy luxusnak tűnik, de nekem megéri az árát.
2021. febr. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es vagyok. Lemaradt, hogy pszichológusról van szó, egy alkalom 45 perc.
2021. febr. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!