Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Maszk pánikbetegséggel?

Maszk pánikbetegséggel?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok pánikbetegséggel és ritmuszavarral (nem fejteném ki, nehéz gyerekkorom volt/van). Amióta maszkot kell hordani és nem lehet kerülni semmiképp mint nyáron, egyre rosszabbul vagyok. Boltba már be se merek menni mert elkap a pánik és összeesek, már háromszor is megtörtént, vonatra meg főként nem tudok ülni. Fel kellett mondanom emiatt a munkahelyemen is mert egyszerűen nem bírtam, állandóan remegtem, összeestem és hányingerem volt. Gyógyszer szedek mindkét betegségre, voltam szakorvosnál és pszichológusnál is, és nem tudnak ezzel mit kezdeni. Hetek óta itthon vagyok, szerencsére az egyetem online van, de nem tudom, mi lesz, ha visszaküldenek, mert iszonyat nehéz egy ilyen rohamot megállítani. Nem tudom, meddig bírom még, de legszívesebben megölném magam már, hogy szétmegy az egész életem. Valaki van ilyen helyzetben?

2021. febr. 11. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is pánik, és szorongó ember voltam fiatalon. Pszichoterápiára el kéne járnod az nagyon jó. Pszichiáterhez járj rendszeresen. Ennek van egy gyökere, abból ered minden probléma. Na, azt kell meg találni az orvossal. Türelmesnek kell lenned, ki lehet ebből jönni, nem szabad feladni! Ez egy nehéz, de megoldható probléma.
2021. febr. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jaj szegény, ez így tényleg súlyosnak tűnik. Nekem az jött le, hogy esetleg nem jó gyógyszert szedsz rá, lehet hogy váltani kéne. Ezenkívül vannak stressz- és pánikkezelő technikák. Összeesés alacsony vérnyomás? Ha bemész boltba, és úgy érzed összeesnél, gondolj arra, hogy máskor is túlélted és nem lett baj. Milyen egyetemet végzel? Párod van aki kibillent téged ebből az állapotból?
2021. febr. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
A pánikbetegség sajnos nem tartozik a kivételekhez, így meg kell szoknod. VAgy otthon maradsz.
2021. febr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Van párom, aki vásárol, intézi a postát, meg elmegy nekem mindenért, amit nem tudok házhoz rendelni magamnak,egy igazi kincs, hogy ennyit segít. Mostanában hetente túrázok és biciklizek, hogy kicsit levezessem ezt, de sajnos nem segít. BME-es vagyok egyébként és jó tanuló, mert csinálhatom online, de ősszel a maszkozás miatt rengeteg dolgot elbuktam, aztán átkértem magam távoktatásra. A gyógyszerek meg rengeteget segítenek (bár megyek vissza majd újraállítani a mennyiséget), de a pszichológus is annyit tud mondani, hogy szüntessem meg a kiváltó okokat. Anyukám mentálisan beteg, borzalmas gyerekkorom volt, sokszor akarta szétverni a fejem vagy kést rántott rám éjjel, ezért ha nagyon gyűlöl éppen, akkor a páromnál vagyok. Indokolatlanul utál néha, vetíti a saját rossz tulajdonságait rám, sokszor kirakott az utcára is gyerekként, és elképesztő mocsokban él otthon. Apukám meg az alkoholba menekült előle (neki 1 éve sikerült ebből kijönnie). Most sem tudok hazamenni, az egyik barátomnál vagyok, mert már hideg van kint. Ez a vírus a pánikrohammal meg a rohadt maszkkal tényleg az utolsó utáni csepp volt a pohárban :/ Online munkát keresek egyelőre, hogy meg tudjak szabadulni a családomtól, csak félek végleg elmenni, mert apámnak és az öcsémnek segíteni szeretnék...
2021. febr. 11. 16:01
 5/11 anonim ***** válasza:
29%
Hogyhogy nem tudnak ezzel mit kezdeni? Olyan nincs! Milyen orvosnál voltál? Ha más nem, akkor a szorongásgátló gyógyszer kell, hogy hasson. Mióta szeded? Ha néhány hét alatt nem használ, váltani kell. Milyen pszichológusnál voltál (ehhez klinikai szakpszichológus szükséges, nem mezei), hányszor? Egyébként nem a maszk az oka, anélkül is pánikbeteg lennél. Ki kell kezelni.
2021. febr. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia én 25 éves nő vagyok pánik beteg. Nagyon nehezen jöttem ki ebből amiben teis vagy. Én az utcára sem mertem kimenni. Levoltam sápadva a nap 24 órájában úgy éreztem elájulok a szám elvolt sokszor kékülve. Többször is magamra hívtam a mentőt. Nem találtak semmit. Mindig úgy éreztem félre kalapál a szívem. Nekem olyan rohamom is volt hogy begörcsölt az egész testem és elájultam.

A gyógyszer hozott ki ebből az egészből. 6 kgot lefogytam pedig nem voltam vastag. Simán kaphattam volna egy idegösszeroppanást. A halál szele megcsapott. De túléltem. Gyógyszer nélkül nem ment volna. Olyan erős volt a szorongás hogy nem hagyott enni. Nemis tudom elmesélni mien érzés. De valami kín keserves.

2021. febr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Rajtam is csak a gyógyszer segített+pszichoterápia. Sokat próbálkoztunk gyógyszerekkel az 5. Vált be.
2021. febr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Fiatal vagyok. 18/F

Én is pánikbeteg vagyok. Az elején a maszktól pánikoltam. Tescoban rosszullét stb.

Utána gondolkodtam és mi van ha bebeszélem magamnak hogy a maszk csak lenyugtat. Tudod a pánikosokkal szoktak csinálni hogy lélegezzenek egy szatyorba, mert az ugye helyreállít dolgokat. (Nem tudom a biológia okát).Ezt a jelenséget összekapcsoltam a maszkhasználattal. Így amikor ugy érzem hogy szaporabb lenne a légzésem stb, a maszk csak "helyreallitja" Fejben kell rendet tenni, átsorolni a dolgokat a másik oldalára.

2021. febr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az eldobhatós maszkon van fölül egy kis fémcsík, azt ha meghajlítod akkor felül az orrodnál jön be egy kis levegő. Én így tudom hordani a maszkot, különben fulladok benne. De amúgy jópofák az itt orvosira járók, jön az ember, közli hogy fullad a maszktól, erre azt mondják hogy nem fullad. Pont. Szép kis orvoslás.
2021. febr. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az alapbetegséget (pánikbetegségwt) kell megoldani, mert az amúgy is nagyon rontja az életminőséget. Maszkban senki nem fog fulladni, főleg a sima szövetmaszkban, csak beképzelik. Szegény orvosok már mind megfulladtak volna..
2021. febr. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!