Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek emlékezetromlás ellen?

Mit tegyek emlékezetromlás ellen?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, tehát fiatal, ennek ellenére úgy érzem, pocsék a memóriám. Úgy általában azt érzem, hogy nem olyan jók a kognitív képességeim, mint régen. Szorongó alkat vagyok, az eddigi életem nagy részét végigszorongtam, és a tüneteim is ezzel párhuzamosan jelentkeztek. Sokszor úgy érzem, hogy alapból vágna az agyam, de a szorongás meg a szégyen valahogy blokkolja a mentális erőforrásaimat. Pl. amikor kártyajátékot vagy társasjátékot tanulok, akkor valahogy nehezen mennek a fejembe a szabályok, mert félek, hogy beégek a többiek előtt. Nem tudom, miért van ez így, egész gimiben az osztály egyik legjobb tanulója voltam, de egyetemen se kellett megerőltetnem magam. Pont arról voltam híres, hogy milyen jól tanulok, most meg úgy érzem magam, mint egy öregember. Mit tehetnék ez ellen?
2021. febr. 14. 23:11
 1/4 anonim ***** válasza:
A kognitív képességeidet is gyakorolnod, edzened kell. Olyan, mint az izom: ha nem használod, elgyengül (eltűnik). Arról nem beszélve, hogy ez az időskori demencia 'ellenszere'.
2021. febr. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Elég, ha kihúzod így még 20 évig. Utána már úgyis az agyunkhoz fog kapcsolódni a mobiltelefonunk, így nem lesz szükséged ilyen képességekre.
2021. febr. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Pontosan így vagyok és ilyen korú. Mintha én írtam volna.


Volt, hogy OKJ tanfolyamon 5db szót 1 napig tanultam, hogy belemenjen a fejembe...


Hozzátartozik, hogy sok-sok éve Xanax-ot szedek.


Egyetemet, vagy bármilyen komolyabb képzést képtelen lennék elvégezni.


Szerintem ezt már nem lehet visszafordítani, bár gyerekként sem voltam egy zseni, de mostmár katasztrófa.


Szerintem a szorongás, gyógyszer nélkül is ide vezet, de az tény, hogy a gyógyszer még jobban robbol.


Én próbálok realista maradni, olyan dolgot végezni, ami nem haladja meg a képességeimet, és nem esek nagyot... Nem azt mondom, hogy utcasöprés a vágyálmom, de nem is akarok prof phd lenni...


Azt tudnod kell, nem vagy egyedül ezzel, a mai társadalomban könnyű ilyen szintre kerülni.... Lásd, én is ebben a helyzetben vagyok, pedig soha senkinek nem ártottam, becsületesen éltem, szorgalmas voltam, de tönkrementem.


Esetleg vitaminokat pótold (főleg B komplex és multi, vagy valamilyen egészséges olaj, pl.hal), hátha segít, de semmi nagy csodát ne várj tőlük.

2021. febr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én nem szedek gyógyszert, és a realista felfogás nálam az, hogy el akarok valamit végezni, ami kellőképp érdekel, és abban a legjobb akarok lenni. Tudom, hogy képes vagyok rá. Eddig szinte bárhova bejutottam, ahova akartam.
2021. febr. 15. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!