Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom megölelni még...

Nem tudom megölelni még azokat sem, akiket igazán szeretek. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Pár éve észrevettem már magamon, hogy nem tudom megölelni a közvetlen hozzátartozóimat sem, még azokat sem, akiket igazán szeretek, így pl. anyukámat sem. Elviselem ha ő megölel, de én nem tudom viszonozni, rossz érzés fog el hirtelen és igyekszek minél hamarabb kikerülni az adott helyzetből és közegből.

Ez szerintem nem igazán normális reakció egy 21 éves lánytól. Ti mit gondoltok?



2021. febr. 16. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Nos, én 24 éves vagyok, szintén lány, asperger szindrómás. Ha nem tudod mi az, keress utána, szerintem magadra ismernél pár dologban. Vannak tesztek is, én azok által mentem el végül pszichológushoz és derült ki, hogy ilyen "problémám" van.


Engem rendkívül kényelmetlen helyzetbe hoz az aki megölel, a páromon kívül mást nem szeretek ölelgetni, anyukámat se, senkit. Kényelmetlen érzés, én se szeretek ölelni de azt se szeretem ha engem ölelnek...Ettől még nem vagy rossz ember, képes vagy szeretni, csak máshogyan. Nem mindenkinek a testi érintés a szeretetnyelve.

2021. febr. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül kell ehhez aspergeresnek lenni. Én is ódzkodok a testi érintéstől. Pl. külön szem előtt kell tartanom, hogy a gyerekeimet megöleljem. Így sem gyakran fordul elő. Ha engem megölelnek a gesztus kezdete nagyon feszélyez, de mikor már ölelnek, nem rossz érzés. Én az erős introvertáltságommal hozom összefüggésbe.
2021. febr. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom #2 véleményéhez. Az introvertált és nagyon erős belső fegyelemmel rendelkezők (ami persze nem minden téren nyilvánul meg) hogy úgy fogalmazzak "nem akarják magukat ráerőltetni a másikra" és ez erős visszafogottságban nyilvánul meg. Az ilyen emberek nemcsak a testi kontaktust mérséklik, de szóban sem mondogatják, hogy "nagyon szeretlek" stb., ami párkapcsolati téren is okozhat nehézségeket, ha nem olyannal jön össze, aki hajlamos a felszín alatti érzéseket is felfogni.
2021. febr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Így igaz! 2-es vagyok.
2021. febr. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Engem is csak a fiam olelese tolt el jo erzessel
2021. márc. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%
2-es vagyok. Ezzel dolgunk van, nem véletlenül születtünk ilyennek. Tudatosság kell hozzá és a szeretet megnyilvánulásànak gyakorlása.
2021. márc. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!