Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért szorongok ennyit és...

Miért szorongok ennyit és ennyire?

Figyelt kérdés
Szorongok, ha orvoshoz kell menni, minden évben szorongok, mielőtt éves orvosi vizsgálatra kell menni, szorongok, ha egyáltalán emberek közé kell menni, az utcára, boltba, bárhova, és egyszerűen nem értem, miért.

2021. febr. 17. 19:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Én is ilyen vagyok, többet mondanék ha korod megmondanád
2021. febr. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
22/F
2021. febr. 17. 19:42
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg social anxiety-d / szociális fóbiád van. Hasonlóan szorongok én is azoktól amiket leírtál (+ még egyéb dolgoktól is). Ha gondolod írhatsz privátot, neten valahogy jobban tudok beszélni erről, mint élőben.:D

(Bővebben itt olvashatsz róla: [link] , illetve magyarul bár sokkal kevesebb van írva róla: [link] )

2021. febr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
szociális fóbia
2021. febr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Kezdj majd el kondizni, ha lehet! Nőni fog idővel az önbizalmad!
2021. febr. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Egy időben csináltam, de mióta dolgozom, nincs rá sok időm. És a munkahelyemen is fizikai munka van, szóval az mellett már komolyabb kondizást erőm sincs csinálni. Néha hétvégente szoktam futni vagy biciklizni pár kilométert, vagy csak sétálni olyan helyeken és időpontokban, ahol tudom, hogy kevesen vannak. Középsuliban indult ez a szorongás, és mikor leérettségiztem azt gondoltam, vagy legalábbis úgy éreztem, hogy felszabadultam. De mióta dolgozom, az utóbbi 3-4 évben sokkal rosszabb lett a helyzet. Mindennapom szinte úgy telik, hogy munka, aztán hazaérek, alszok pár órát délután, utána számítógépezek, játszok valamivel, lefekszek, olvasok vagy nézek valami sorozatot, hogy lekössem magam, ne kelljen gondolnom semmire. Próbálok találni olyan dolgokat, amik elvonják a figyelmemet, de ezek sem tartósak. Nekem emberi kapcsolatokra lenne szükségem, ezt tudom. Nem sok barátom van, és az a kevés is aki van, nem "becsülöm" meg (nem látogatom valami gyakran, de ez nem miatta van).
2021. febr. 17. 20:00
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

Ezért kéne emberek közé járni! Én is lejártam kondizni 12 óra munka után!

De nem kell pont a kondi, hanem valami más, ami érdekel.

Hidd el, egy jó társaságban majd feloldódsz, és lesznek barátaid!

Nekem a kondiból van sok barátom. A legjobb barátomat ott ismertem meg 11 éve!🙂

2021. febr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
En akkor is szorongok ha boltba megyek es sokan vannak folega kasszanal akkor rohadtul szorongok lever a viz remeges van rjatam ideges feszult vagyok vagy ha tomegkozlekedni kell es tele van emberekkel azt is gyulolom.vagy plaza na oda evek ota nem jarok egyaltalan . Szemkontaktust se nagyon tudok tartani kezfogasnal izzad a kezem meg ilyesmi ha en vagyok a kozeppontban meg tolem kerdezgetnek elvorosodok meg ilyesmi tok jo igy elni a halal is jobb ennel.
2021. febr. 18. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Van panik nyavalya is szapora eros szivdobogas erzes magasvernyomas alvaszavar stb mindez 25 evesen.
2021. febr. 18. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindez 10 eve kinoz egyre rosszabb voltam pszichologusoknal korhazakban szedtem minden szirszar gyogyszert de nem igazan volt semmi ami fu de jo lett volna a gyogyszereknek sok a amellekhatasa sajnos.
2021. febr. 18. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!