Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek, ha úgy érzem,...

Mit tehetek, ha úgy érzem, hogy tönkreteszik az életemet a korlátozások?

Figyelt kérdés
Az életem teljesen tönkrement az elmúlt hónapokban. Az egyetem átállt távoktatásra, a munkám megszűnt, minden este házi őrizetbe vagyok zárva, az utcán levegőt sem vehetek, azt érzem, hogy az egész világ ellenem van. Minden jó dolgot elvettek tőlem, óvodásnak érzem magam attól, hogy nincs beleszólásom az életem alakulásába felnőttként. Kilátástalannak látom a jövőt, mindig hozni fognak valami kifogást arra, hogy miért ne sétálhassak esténként egyet ha szeretnék, vagy miért ne vehessek friss levegőt az utcán. Mit tudnék tenni, hogy ne lássam ilyen rossznak a jövőmet?
2021. febr. 20. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
Igyál b.meg!
2021. febr. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi gondod legyen az életbe.
2021. febr. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Mondjuk egy másodpercre is belegondolni abba, hogy rajtad kívül még vagyunk egy pár millióan ugyanebben a helyzetben. Hogy miért nem kapsz levegőt, azt el nem tudom képzelni, elég sokaknak alapvető munkaeszköz a maszk használata, csodák csodájára ők mégis tudnak valahogy lélegezni, pedig köztük is vannak asztmások, allergiások, szemüvegesek. A sétát megint nem értem, most hirtelen minden lusta dagadt disznónak olyan rohadt fontos lett, de csak este 8 után szigorúan. Mi van akkor, ami 8 előtt nincs?

A munkád nem csak neked szűnt meg, nézd meg az összes vendéglátóst: na ha valakinek kilátástalan jelenleg az élete, azok ők. A távoktatással meg nem értem mi a baj, legalább valahogy megpróbálják menedzselni. Ha meg találkozni akarsz vkivel, akkor találkozni fogsz, nincs tiltva, hogy felugorj vkihez egy kávéra.

Te is tudod, hogy nem, nem fog örökké tartani. Akkor meg miért jó picsogni? Miért jó előadni, hogy neked mennyivel rosszabb, amikor mindannyian ugyanabban a helyzetben vagyunk? Ahelyett, hogy örülnél, hogy fedél van a fejed felett, hogy nem szorulsz kórházi ellátásra, hogy “csak” egy koronavírus ellen kell berendezkedni, nem mindjárt egy pestis ellen - na akkor lenne igazán kilátástalan az életed, ha élnél még egyáltalán. Sokkal rosszabb is lehetne, mert a történelem során volt is. Vagy jöhetne egy világháború, azt lehetne azon sírni, hogy küldenek a frontra, vagy kiürülnek az élelmiszerboltok és egy kiló krumplit nem tudsz venni. Örüljél, hogy ennél nagyobb bajod nincs.

2021. febr. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Este 8 előtt is el tudok menni sétálni, de az nem az én döntésem, hogy este 8 után nem tudok elmenni. A szabadságom elvesztésével van a gond, hogy bezárva érzem magam napi 9 órán át. A többi embert is sajnálom ezek miatt, a vendéglátósokat is. Pontosan tudom, hogy minden ember máshogy viseli ezt a helyzetet, örülnék neki, ha én is könnyebben meg tudnám élni, ezért írtam ki ide a kérdést, hátha kapok valami jótanácsot. Nem gondolom, hogy rosszabb lenne nekem, mint másoknak, inkább csak rosszabbul élem meg ezt a helyzetet. Egyelőre nem látom, hogy ne tartana örökké, de legyen igazatok, 3 hónap után biztosan teljesen elment az eszem. Tisztában vagyok vele, hogy ez messze nem a történelem legrosszabb helyzete, de az én életemben mindenképp egy mélypont, a történelmet nem éltem át.
2021. febr. 20. 22:59
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
Az hogy másnak is szar nem vigasztal senkit. Aterzem amit írsz kérdező, habár nekem van egy remek munkám és az egyetemen végeztem tavaly, minden tervem és célom felülírta a vírus. Munka utan nem nagyon tudok semmit csinálni mert nem fér bele úgy h nyolcig hazaerjek, emiatt eleg monoton és ingerszegény a környezet ahhoz képest amit megszoktam. Sok jo dolog van az életemben jelenleg is de alapvetően a szabadság korlátozása a legtöbb embernek nyilván egyre nagyobb problemat okoz, meg a bizonytalanság is hogy fogalmunk sincs mikor lesz ennek vege. Persze lehetne rosszabb a helyzet de sokkal jobb is. Kitartás és próbáld magad lefoglalni és jobban megtervezni minden napod
2021. febr. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%

Én vendèglátásban dolgozok. sok évem kuka. Márciustól. A fizetèsem pillanatnyilag az albérletet nem fedezi. Ugyanúgy 4 napot dolgozva. Ráutalva másokra, ez a legnehezebb. Nem látjuk a végét. 20 napra van most 10 ezer forintunk a párommal. A következő fizetésig. Sehova sem kellünk. Egy rohadt Burger Kingbe se. Tudják ha helyreáll a szektor úgyis megyünk. Bár én már nem mennék vissza soha többé. Pedig egy belvárosi étterem üzletvezetője voltam. 1 éve élek kilátástalanságban. Minden tartalékot felélve. Már nincs pofám a családtól pénzt kérni, akik szánalomból nem mondanak nemet. Sètálgatni tudok, mert az éhbérért még mindig heti 4 napot 12 órázok. Ìgy van kijárási papírom. Nézhetem az üres utcákat a belvárosban. Nézhetem a tönkrement szomszéd éttermeket, akikkel évek alatt baráti viszonyt ápoltunk. Szombat este a kihaltságot. Megalázó pénzért. A munkáltatóm csőd szélén. A vendéglátásnak évekre lőttek. Hiába oldják fel a korlátozásokat, a még nyitva lévő helyek hatalmas tartozásokat halmoznak fel. A béreink 3 év mùlva lennének ott mint 1 éve, akkor is ha holnapra eltűnne a Covid.


Mi van most? A párom, a hitem abba hogy vége lesz, az hogy legalább a munkahelyemen kapok enni. Nem sok de nem tudok változtatni a helyzeten. Inkább keres a pozitívumokat, hogy ne csak a tehetetlenséget lássam. Ne csak a dühöt érezzem.

2021. febr. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
En se ertem,miert vesznek egy kalap ala a haziorizetes bunozokkel???
2021. febr. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
33%

Tekintsünk el attól, hogy felesleges ez az egész, mert a vírus nem este 8 és hajnal 5 között támad, szórakozóhelyek zárva, így teljesen értelmetlen a korlátozás


Viszont a háziőrizet, meg tönkre teszi az életem kicsit túlzàs.


Amúgy meg ha mindenképp menni akarsz, mondd meg hogy az ügyeletre mész mert bajod van, vagy keresed az ügyeletes patikát, vagy szerezz egy kutyát. Így a rendőr nem bűntet


Én amúgy rendelkezek papírral, de november 11 óta egyszer sem állítottak meg. Akkor sem ha nem volt rajtam a maszk a teljesen üres utcán.

2021. febr. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!