Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire számítsak, ha elmegyek...

Mire számítsak, ha elmegyek pszichológushoz? Esetleg mi az, amit lehetséges, hogy diagnosztizalni fog? Vagy ezek csak a kamaszkor miatt vannak, és majd elmulnak?

Figyelt kérdés

Volt egy öngyilkossági kísérletem(fém eszközzel belenyultam a konnektorba, de mint látjátok, tuleltem).

Évek óta minden évben van egy-ket szakasz, amikor hosszabb időre elojon bennem a gondolat, hogy meg akarok halni. (2020ban 3 hosszabb ilyen időszakom is volt)

8 éves korom óta 'bántom magam' (vagdosás, tűvel szúrás, karmolas, égetés, fal ütése).

Lassan másfél éve vágom magam, úgymond rendszeresen.


Szokott olyan lenni, hogy ha valami nem sikerül, akkor nagyon mérges leszek magamra, és sírni kezdek, pofozom magam, és verem a fejem, vegigkarmolom az arcom. Ezek után persze lenyugszom.


Emellett kényszeres cselekedeteim is vannak, amiket, ha nem csinálok, egyszerűen nem bírok aludni.

Néhány ezek közül: ma is például nem emlékeztem, hogy melyik lábammal léptem be először a kapun, ezért kétszer visszamentem, hogy mindenképp jobb lábbal lépjek be, nehogy bármi rossz történjen a házban.

És az előbb is felkeltem, és letakartam a padlomon heverő fonalgombolyagot, mert attól félek, hogy ha láthatóan a szobába hagyom, éjszaka valaki jön, és megfojt vele.

Minden este lekopogok egy pár dolgot, és ezek nélkül nem bírok aludni.

És estenkent, amikor belepek a kapun, meg kinezek az utcára a kapubol, és aznap utoljára az utcán a ház előtt lévő fa ágát "szabad" látnom, és azt is úgy, hogy a szemem sarkából se lassam az utcai lámpát, különben nagyon rossz dolog fog történni.


Van, hogy hónapokig minden este sírok, és van, hogy hetekig nem tudok sírni, pedig nagyon sz*rul érzem magam. Konkrétan semmihez sincs kedvem, meg meghalni sem. Ha tanulni próbálok, egyszerűen nem marad meg semmi az anyagból, hiába olvasom el, és mondom fel magamnak, másnapra már semmire nem emlékszem kb. Ez meg a jobb eset, van, amikor egyszerűen nem tudok rá figyelni, nem tudom megtanulni.


Emellett meg vagyok győződve róla, hogy van valaki a házba rajtunk kívül (családommal élek). De komolyan. Tuti van itt valaki, már azóta érzem, hogy ide költöztünk.



16/lany



2021. febr. 22. 00:49
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Oo, értem, köszönöm szépen
2021. febr. 28. 02:46
 12/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, kívánok neked mihamarabbi gyógyulást. Vedd fel a kapcsolatot a Természettel. Járj többet friss levegőn, napsütésben, erdőben, tóparton. Hallgasd meg a madarak csicsergését. A szél suhogását a lombok közt a langyos nyári szellőben.Sok szép dolog van a világon, és várják, hogy észrevedd őket.
2021. febr. 28. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!