Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valami tippetek a telefoná...

Van valami tippetek a telefonálási fóbia leküzdését illetően?

Figyelt kérdés

Hasonló dolgok tök normálisan mennek, pl akárhova bemenni intézkedni, megszólítani embereket, email, stb. de ha telefonról van szó teljesen leizzadok, pánikszerű érzések törnek rám, alig tudok megszólalni.


Ez van akkor is, ha nekem kell felhívnom valakit (órákig tart lelkileg előkészülni), akkor is, ha hívást várok, de még akkor is, ha valaki más telefonja csörög.


Abszolút nevetséges, de hiába tudom és poénkodok is vele, nem tudom uralni és a mai világban ez eléggé nagy probléma.


Szakembernél más problémával jártam, ott említésre került, kicsit foglalkoztunk is vele, de nem sikerült megoldást találni leginkább csak azt ismételgette, hogy "ez érdekes".


Van valakinek hasonló tapasztalata?



2021. febr. 23. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan így vagyok vele én is, sajnos nem javul, egyre rosszabb, bár ehhez hozzá adódik hogy jelenleg külföldön élek és így még nehezebb a nyelv miatt. Szakembernél még nem jártam, de nekem is muszáj lesz foglalkoznom vele, mert mindennapos sajnos ez a szorongás.
2021. febr. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok.

Nálam az vált be, hogy amikor tudom, hogy telefonalnom kell, azonnal megteszem.

1-2 percet adok magamnak max átgondolni, utána induljon a hívás.

De én mindennel így pusholom magam előre, eddig bevalni látszik.

2021. febr. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is ez volt, és sokkterápiaként telefonos ügyfélszolgálaton kezdtem el dolgozni (nem volt más lehetőség, a számlákat meg fizetni kellett). Ott megtanultam leküzdeni, mondjuk voltak tréningek is. Azóta már nem ott dolgozom és azóta is utálok telefonálni de legalább nem esek pánikba, ha muszáj. Inkább e-mailt írok.
2021. febr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, egyre jobb lett a helyzet az évek során, olyan munkám lett, amiben elkerülhetetlen volt, hogy elintézzek egy-egy telefont. Viszont mióta gyerekem van, pl teljesen kivagyok ha fel kell hívnom a gyerekorvost, mindig halogatom. Persze, ha nagy a gáz nem halogatom napokig, de akkor is majd egy óra mire rá tudom venni magam, tudom gáz.. :(
2021. febr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ki kell készíteni egy pohár vizet, venni két nagy levegőt és tárcsázni. Minél többet agyal az ember annál rosszabb lesz.
2021. febr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elmentem dolgozni telefonos ugyfelszolgalatra :) De tenyleg, nekem hasznalt! Igaz, hivast nem inditottam, hanem az ugyfelek hivtak minket, azonban en konkretan utaltam telefonalni, mindegy, hogy en hivtam, vagy sem. Azota ezzel nincsen baj.
2021. febr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Először is összerakom magamban az első mondatot, amit mondani fogok, és akkor azzal nincs gond. Utána becsukom a szemem, és azt képzelem, hogy szemtől szemben állok az illetővel, és úgy beszélgetünk, és csak oda koncentrálok.

Ebben az a nehéz, hogy mindig egyedül kell lennem egy helyiségben, ha telefonálok. Ha más is van mellettem, képtelen vagyok megszólalni, annyira zavar.

2021. nov. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!