Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék, mi a megoldás...

Mit tehetnék, mi a megoldás erre az érzésre?

Figyelt kérdés
Mostmár lassan egy éve egyetemre járok. Szeretem Budapestet, a szakot is, ami persze nehéz, de sajnos van valami, amit nem tudtam leküzdeni ezalatt az egy év alatt. Egy érzés, amit nem tudok megmagyarázni, mert mintha több rossz impulzus adódna össze: magány, honvágy, félelem. Elég messze lakok Pesttől, 3 óra a vonatút. A legtöbb barátom, osztálytársam Debrecenbe ment tanulni, ide Pestre csak néhány, valójában csak egyel tartom a kapcsolatot. Nagyon nehezen fogadom el először is, hogy nincs már olyan, hogy mindenre jut időm. Otthon suli után alig tanultam valamit, utána zenélhettem, kéziztem, játszottam, filemztem stb. 11-ikben kezdtem el igazán élni, akkor jártam el a barátaimmal végre, lett jogsim, vezethettem. Aztán most ennek vége lett. Alig találkozunk, kezdünk eltávolodni. Nagyon hiányzik a zene, de a tanulmányaim mellett egyelőre erre nincs idő. Azzal nyugtattam magam, majd lesznek könnyebb évek, illetve majd munka mellett is csinálhatom, hiszen nem kell a hét minden percében dolgoznom. Mégis úgy érzem ez nem igaz, munka után mindenki fáradt, ráadásul több a kötelesség, hiszen fent kell tartani a háztartást, főzni kell stb. Nagyon hiányzik a családom is. Nem is hittem volna, hogy ekkora űrt hagy majd maga után a hiányuk. Egy ideig minden héten hazajártam, de az sem segített leküzdeni a honvágyamat, sőt néha majdnem sírtam, mikor vissza kellett jönni, rájöttem rosszabb, ha mindig ismétlem az elválást. Koliban lakok, a szobatársaimmal jól megvagyok, néha elmegyünk mozizni is. A csoporttársaimmal is elvagyok, mégis hiányzik az az igazi barátság, ami gimiben megvolt. Hiányzik az otthonom, a ház, a városka, az emberek. Nem tudom mit kellene tennem. Átmenni egy közelebbi egyetemre? Vagy majd kialakul új barátság? Akinek volt hasonló gondja, mi lendítette át a holtponton?

2019. ápr. 8. 11:53
 1/4 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: Azért írtam ide, mert egyébként úgy érzem ez az egész kezd depresszióba átfordulni. Kihat a tanulásra is. Néha nagyon jó kedvem van, aztán visszaesek a gödörbe, és ezek a gödrök egyre mélyebbek. Most is legszívesebben mindent magam mögött hagynék, és sietnék haza,hogy segítsek otthon, hogy meglátogassam a barátokat. Volt olyan, hogy mindent, amit egy hét alatt kihagytam, azt a hétvégébe akartam besűríteni, hogy bepótolhassam, ami persze nem sikerült, és egy újabb okot adott a rossz kedvre.
2019. ápr. 8. 12:01
 2/4 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy mintha az is fájna, hogy véget értek a gondtalan gyermekévek, felnőttem, nincs már pátyolgatás, mint gimiben, nincs szabad délután, úgy, hogy ne járna valamilyen következménnyel, nincs akkora szabadság már. Innentől kezdve mindig lesz súlya a tetteimnek, és ez nagy nyomás.
2019. ápr. 8. 12:08
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Bizony fel kell nõnöd.Ebbõl is látszik,hogy harmonikus családban nõttél fel.Beszélj mindig errõl a szüleidnek és a barátaidnak.Egy idõ után hozzá fogsz szokni,ne aggódj.Minden kezdet nehéz.Szedd össze magadat és légy felelõsség teljes.Gondolj arra, hogy más fiatal 1000 km.-re is elmegy a családjától.Fel tudott nõni,neked is erre van szükséged,hogy ne a multad kergesd,hanem a jelent és a jövõt.Fel a fejjel és kitartást!
2019. ápr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Valahogyan önerőből kell továbblépned a jelenlegi helyzetből, nem szabad, hogy teljesen eluralkodjon feletted a depi . Szerintem, ha a sulival, tanulmányaiddal kapcsolatban rendben vagy, akkor nem sokat lendítene a helyzeteden, ha új suliba mennél, újra kéne kezdened az ismeretségi kör kiépítését. Csak újabb indokokat találnál, miért érzed ennyire tehernek, hogy fel kell nőnöd, függetlenedned és önállósodnod kell, azaz fel kell nőnöd. Egy korszak lezárult az életedben, ha ezt nehéz elfogadni és ha időbe telik is, míg a másik ritmusra átállsz, akkor is.

Persze, tagadhatod, ragaszkodhatsz ahhoz, amit visszahozni nem tudsz, de azzal szintén csak a magad helyzetét nehezíted.

Próbálj szembenézni a ténnyel, hogy ha most a sarkadra állsz, azzal nem csak az egyetemi életedet teszed élhetőbbé, de a továbbiakban is segítséged lesz, ha már most jelen vagy azok között, akik döntést hozhatnak felőled. Egyre több történésért neked kell vállalnod a felelősséget, ne a suliból kikerülve kelljen rádöbbenned, milyen, ha "függő maradsz" és --jó-, vagy rosszindulatból, de -- mások alakítják helyetted és nélküled az életed! Válj a magad urává, nőj föl, önállósodj, hogy az elkövetkező évek történéseiben neked is szereped lehessen, magadat is megtaláld, ne csak a régi barátokat...és azokat, --önállóságod híján-- akiket akár minden jóért és kudarcért felelőssé tudhatsz tenni. Amikor vége a sulinak, a papíron kívül legyen némi tapasztalat, problémamegoldó képesség, türelem és gyakorlatiasság. A sulit ne csak megvalósítandó célnak tekintsd, , hanem a jövő, az életkezdés zálogának is. Ha nem futamodsz meg, biztosan érkeznek majd akár életre szóló barátságok, kapcsolatok is...de ahhoz neked is "jelen kell lenni". Ugye, fejben dől el minden. De az legyen a te fejed: ne add fel!

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

2019. jún. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!