Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusnak mindig...

A pszichológusnak mindig igaza van?

Figyelt kérdés

1,5éve járok egy pszichológushoz,az első üléseken a szüleimmel,de leginkább az "apámmal"való rossz kapcsolatom feldolgozása végett kerestem fel.Sosem hívtam apámnak.anyámnak is ritkán mondtam hogy anya.

Ennyi idő után éreztem elöször azt,hogy fel tudtam ezt dolgozni.Úgy tudom elmesélni hogy nem bőkgök,nem szorít a torkom.

Ő viszont erősködik,hogy szerinte ez nem így van,csak háritok,ezért nem mondom hogy anya/apa ha valamelyikőjükről beszélek.Van itt hozzáértő esetleg?



2021. febr. 26. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Ők sem tévedhetetlenek. Sok a kontár, légy óvatos velük!
2021. febr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem feltétlenül van igaza, és sajnos igaz, hogy sok a rossz pszichológus. Én meg pl gyerekként is a keresztnevükön szólítottam a szüleimet, nem tudom, miért. Apámat azért kezdtem apának hívni, mert egyszer megtudtam, hogy neki fáj, hogy nem szólítom apának, és megkérdeztem, hogy szeretné-e, ha így hívnám. Azt mondta, igen, azóta így hívom (amúgy vicces, mert cirka 4-5 éves lehettem akkor). Anyám nem igényelte, nála maradt a mai napig a keresztnév. Ha szemtelenkedik, vagy ha hülyeséget mond, akkor hívom anyámnak, meg ha mások előtt beszélek róla. Mégsem érzem, hogy emiatt gond lenne. :P
2021. febr. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Túl kevés az információ, hogy bármilyen véleményt lehessen mondani. Se rólad, se a történetedről, se a pszichológusról nem lehet tudni, ne várj őszinte véleményt.
2021. febr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%

Nem tévedhetetlen, viszont valószínűleg igaza van.


Nem a gyks polihisztorok fogják ezt eldönteni

2021. febr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Errol a sajat esetem jutott eszembe. Parkapcsolati problemakrol is beszelgettunk. Szentul meg voltam gyozodve arrol, hogy egy esemeny kivaltotta trauma miatt kerulom a parkapcsolat lehetoseget. A pszichologus eroltette a temat, es mondta, hogy szerinte tobb van mogotte. Nem hittem neki, le is vetettem a temat a napirendrol. Most, egy bo felevvel kesobb tartok ott, hogy azt mondjam: igaza volt, valoban tobb van mogotte.

Az esetemben nem eroltette, nem probalt meggyozni, hanem egyszeruen a tobbi erintett temat forditottam at a parkapcsolatra is. Mindezt ugy, hogy azota, hogy kertem: ne beszeljunk a parkapcsolatrol, nem beszeltunk rola.

Tehat elofordulhat, hogy igaza van, de szerintem errol nem kell meggyoznie teged. Majd ha felkeszultel, te is latni fogod.

2021. febr. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!