Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipochonderek! Mit csináltok,...

Hipochonderek! Mit csináltok, hogy kordában tartsátok magatokat a beképzeléssel szemben?

Figyelt kérdés
Nem tudom pontosan kinél hogy jön ki a hipochondria, de nálam időszakos, és most elég szar időszakban vagyok miatta, nagyon félek egy krónikus betegségtől. Tudtok mondani tippeket ti hogyan győzitek/tartjátok kordában ezt a félelmet?

2021. febr. 27. 13:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálom valami teljesen más dologgal lekötni a figyelmemet (könyv, film, játék), sportolni is részben emiatt kezdtem el, az is jól eltereli a gondolatokat. Tudatosítom magamban, hogy ezt én képzelem be, ebben nagy segítség tud lenni egy megértő család/barát/barátnő, néha megkérdezem őket, hogy ugye ez csak a hypochondriám
2021. febr. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Öcsémnek van ilyen betegsége de csak időszakos. Nála akkor jó a helyzet ameddig nem unatkozik és nem képzel be magának mindenféle kitalált dolgot és nem fokozza ezt tovább sokszor olyan szintre hogy az valami kegyetlen. Ameddig van mivel elfoglalnia magát legyen az a munkája, itthoni hobbija bármi addig nincsen semmi gond. Nála olyan is van ha valamivel felbosszantják, vagy olyan hírt olvas amin nagyon felháborodik és kegyetlenül felmegy benne a pumpa na akkor dühében előjönnek nála ezek a beképzelt hülyeségei. Olyankor ráhagyunk mindent hogy kiengedje a gőzt, szerencsére ártalmas dolgot nem csinál, szerencsére nem tart ott és nem is volt erre sem példa. Ha kitombolja magát és lenyugszik akkor onnantól kezdve nincsen semmi probléma vele. Szerencsére elég elfoglalt ember lett így már jó ideje nem volt példa erre legalább is mi nem tudunk róla hogy előjött volna nála ez a dolog. Meg Ő is próbálja úgy kordában tartani magát hogy igyekszik lefoglalni magát mindig hogy ne unja magát és ne kezdjen el agyalni minden értelmetlen dolgon mert akkor jön elő ez nála.
2021. febr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
12%
Maszkot hordok, és reménykedek, hogy bezárnak mindenkit.
2021. febr. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

3-as

Poén de a koronavírus nem mozgat meg már, tavaly márciusban volt csak nagyon rossz tőle a hangulatom XD. Remélem neked is enyhül majd amennire csak lehet. <3

A mostani beképzelésem a rák, de igazából semmi arra utaló tünetem nincs, egy-két nagyon pici apróságtól eltekintve ami konkrét minden más is lehet.

Az eddigi válaszolóknak köszönöm! A gyakorikérdések nagyon sokat segít ami érdekes de mindenesetre jó érzés :)

2021. febr. 27. 13:23
 5/21 anonim ***** válasza:
Dokihoz el szoktál menni? Rám néha rámjön a hülyeség, 1-2 évente, nem is jellemző, hogy gyakran szaladgálok a dokihoz, de olyankor megnyugtat. Persze ha minden hónapban szaladgálnék hozzá, akkor talán nem is venne komolyan, és akkor megnyugtatni sem tudna, mert látszik az emberen, ha csak lepattintana.
2021. febr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nem, eddig még nem voltam, de lehet most elmegyek majd mert nekem is eszembe jutott a nyugtatás
2021. febr. 27. 13:54
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én ezt fiatal koromban rendszeresen, intenzíven átéltem. Nagyon rossz, kegyetlen érzés. Volt már mindenféle "rákom" szívbetegség minden. Amúgy semmi bajom nem volt. Sok sok negatív vizsgálaton túl vagyok. Én voltam az orvosok réme. A végén már nekik sem hittem. Aztán mikor terhes lettem elmúltak a tünetek, boldog voltam. Most így sok évtized múltán, most a covid miatt parázok. Nagyon félek tőle. Napi többször mérem a hőmet, és várom az oltást.
2021. febr. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

7-es,

Remélem jobban leszel, menni fog, ne stresszeld túl magad a vírustól <3

2021. febr. 27. 17:30
 9/21 anonim ***** válasza:
Köszönöm! 🌼
2021. febr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Menj el dokihoz közbe-közbe. Hogy még ne legyen ciki, de azért kapj egy visszaigazolást mindig, hogy nincs bajod.

Sajnos én is gyakran beképzelek valamit. Vagyis, ha van valami tünetem, hozzárakok fejbe annyit, amiből kijön, hogy komoly bajom van...

Sajnos dokin kívül más nem tud megnyugtatni.

Néha látogasd meg.

2021. márc. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!