Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline személyiségzavarom...

Borderline személyiségzavarom van, de úgy érzem kezdek szociopata lenni! Ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Nem érdekelnek mások érzései, párommal sem foglalkozom semennyit sem, mert nem érdekel. A macskánkra volt, hogy úgy ráijesztettem, hogy bekakált. Mármint nem úgy, hogy: "húú", hanem inkább le sem írom. Belül ürességet érzek, és mások érzései sem érdekelnek, úgy érzem, nincs bennem empátia. De borderline személyiségzavarral vagyok diagnosztizálva.


Létezhet, hogy ez a betegség elfajul, és szociopata lesz az illetőből? Mert én egyre jobban ezt érzem... A társas kapcsolatokat sem érdekelnek. Én elvagyok a tárgyakkal. A körülöttem élőket is csak kihasználom, manipulálom, de közben el is akarom távolítani őket magam mellől, szívesen laknék egyedül, és dolgoznék egy csomót, hogy legyen pénzem venni magamnak dolgokat, amik boldoggá tesznek. Persze azért volna szabadidőm is, arra is szükségem van, de TELJESEN EGYEDÜL. Régen így éltem, elég volt nekem havonta pár óra 1-1 emberrel, de azóta párom van, és egyre nehezebben viselem, egyedül akarok élni, emberek, állatok nélkül. És dolgozni, bár azt gyűlölöm, de a pénz és az önállóság miatt muszáj. Konkrétan minden stimmel nálam a szociopata tünetekben, kivéve, hogy nincs akkora karrierem, de ugye érthető, eddig borderes tüneteim voltak, és még csak a húszas éveim elején járok...


2021. márc. 1. 08:39
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja és mikor bekakált a macska, nem éreztem semmit sem. Sőt úgy érzem ölni tudnék. Bár eddig még nem valósítottam meg, de elég régóta foglalkoztat a gondolat, és egyre jobban... Sokszor inkább befeküdnék a kórházba, de ott is emberek közt kéne vergődnöm, rohadtul nem bírnám ki... Ha egyedül lehetnék egy szobában szépen berendezve, nem fehér minden, és a saját tárgyaimmal, akkor egész jól ellenék, de ugye egy kórház nem ilyen...
2021. márc. 1. 08:57
 2/17 anonim válasza:
100%
Szerintem mindenképp beszélj egy pszichológussal és kérj minél előbb segítséget, mielőtt másban kárt teszel. Hány éves vagy?
2021. márc. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
Mielőtt még másban kárt tennél* így lesz helyes
2021. márc. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A borderline személyiségzavart kezelik nálad gyógyszerrel/pszichoterápiával? Amúgy, ha neked ez a mostani állapot szenvedést okoz, tehát belátod, hogy baj van, nem hiszem, hogy szociopátia lenne.
2021. márc. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
0%
Engem is borderline-al diagnosztizáltak, megtértem a spiritualitás útjára, megtanultam tudatosan teremteni és azóta semmi bajom:) előtte minden nap öngyilkosságon gondolkodtam, azóta egy ilyen gondolat nem haladt át az agyamon. MINDEN FEJBEN DŐL EL!
2021. márc. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
#5: 4-es vagyok, szintén borderline, és én is próbálkoztam spiritualitással meg alternatív megoldásokkal, de hosszú távon nem hozott nagy változást. Szerintem a realitás talaján maradva is lehet eredményeket elérni. A hit, stb. segítenek, de szerintem a pszichoterápiát nem nagyon lehet kikerülni.
2021. márc. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
45%
En kikerültem. Miután felírtak 2 féle altatót és az antidepiket, azután rá pár napra begyógyszereztem magam és azután döntöttem el, hogy a kezembe veszem az irányítást. Egy nagyon hosszú út állt előttem, de nem adtam fel. Még mindig van hova fejlődnöm, de már én irányítom az érzelmeim és nem ők engem. Íme 8 hónapja semmi bajom. Azóta vissza sem mentem a pszichiaterhez és aznap kidobtam az összes gyógyszert. Ha én képes voltam rá, bárki az.
2021. márc. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Felelőtlen dolgokra azért ne biztass senkit. Én is sokszor próbáltam saját magam megoldani, de mindig visszaestem. Valószínűleg azért, mert bipoláris is vagyok. Nem mindegy, hogy a borderline mennyire súlyos, és társul-e hozzá más.
2021. márc. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért 8 hónap még nem hosszú idő. Majd 5 év után lehet ilyen kijelentéseket tenni. A Borderline az egyik legsúlyosabb személyiségzavar. Én is beleestem a hibába, hogy nem szedtem gyógyszert, mert az orvos szerint erre nem kell. 4 hònap szenvedés után arra jutottam, hogy én ezt nem bírom tovább és eldöntöttem, hogy este nem megyek haza, mert még egy napot nem akarok megélni. Csoda, hogy nem öltem meg magam aznap este. Felhìvtam több orvost, hogy azonnal gyógyszerre van szükségem, de vagy adott volna 2 héttel későbbre időpontot, vagy közölte hogy a Xanax függőséget okoz ezért nem írja fel. Megjegyzem mindegyiknek mondtam, hogy mi a helyzet.
2021. márc. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

#9: Miért a xanax jött szóba? Antidepresszánst, hangulatstabilizálót, esetleg antipszichotikumot szoktak leginkább felírni. Azóta kaptál gyógyszert?

Én is azt gondolom, hogy 8 hónap tünetmentesség még kevés, és csak azért, mert ő "megtért a spiritualitás útjára", másnak nem hiszem, hogy kellene olyat javasolni látatlanban, hogy ne vegyen igénybe orvosi vagy pszichológusi segítséget.

Az a baj, hogy még az érintettek sincsenek tisztában sok mindennel, és rossz tanácsokat adnak egymásnak. Ez a "spirituális út" is lehet csupán fellángolás, mert egy borderline-osnak nincs stabil énképe, mindig mást akar.

"Minden fejben dől el"? Kétlem.

2021. márc. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!