Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichopata vagyok?

Pszichopata vagyok?

Figyelt kérdés

a problémámmal nem hiszem, hogy szakemberhez el fogok menni. Szóval kérem ha van valami ötletetek meglátásotok vagy bármi akkor írjátok meg legyetek szívesek.

Mindig is érdekeltek a véres és horror, démonos vagy morbid dolgok, gyilkosságok, sorozatgyilkosok, vagy egyszerűen a véres képek. Másokkal ellentétben bennem semmit nem indítanak meg ezek a képek semmi rossz érzést nem érzek, amikor ilyent nézek. Sőt még háttérnek is kitenném, mert tetszenek. Mostanában gyakran olyan dolgokon gondolkozok amiken nem lenne szabad például sorozatgyilkos módszerek vagy pedig hogy milyen lehet valakit bántani de vannak elveim és soha nem tudnék bántani senkit. Remélem.. Általában olyan zenéket is hallgatok, ami ilyen morbidabb ( nem metál ) szöveggel rendelkezik ( pl démonok, gyilkosság, ilyen sötétebb zenék )

Kb 1 évvel ezelőtt történt, hogy egyik napról a másikra éreztem hogy úgymond kikapcsoltam az érzéseim teljesen. Nem éreztem semmit, se szeretetet se fájdalmat nem aggódtam és nem stresszeltem. Nem érdekeltek a barátaim, nem beszéltem senkivel csak egyedül akartam lenni és aludni. Állandóan fáradt vagyok mostanában is. Volt olyan hogy összemosódott az álom és a valóság.

Mostanában sikerült visszakapcsolnom úgymond az érzéseimet de egyik nap érzek másik nap kb full semmit. Nagyon könnyen fel lehet idegesíteni olyankor én leosztok mindenkit az életről kb ha nem érzek. és olyan bunkó tudok lenni el sem hiszitek. Amikor viszont teljesen érzek akkor a legkisebb szóval is meg lehet bántani, úgy hogy sírok, de viszont akkor sírok kb 10 percig utána már nem jön könnyem , és megint jön az állapot amikor nem érzek. Kb érzelemmentesig sírom magam.

Nem szeretek szociális kapcsolatokat létesíteni, az embereket sem szeretem. Jobban érzem magam egyedül. A barátommal is szakítottam, mert nem kötődtem hozzá, se senki máshoz és nem éreztem iránta semmit nem is érdekelt. Azt viszont észrevettem, hogy 1 óra alatt képes vagyok bárkit az ujjaim közé tekerni, vagy megszerezni magamnak. Szoktam hazudni, olyan személyeknek is akik nem érdemlik meg, de valahogy nem érdekel nincs igazából bűntudatom, és szeretek manipulálni. Van 1 haver barátnőm akivel általában meg tudok beszélni mindent és kb nap 24 ben írunk egymásnak, viszont neki sem szóltam arról ami bennem van , de úgy érzem viszont én kb irányítani akarom az életét. Nem érzem azt, hogy sok emberség van bennem mostanában. Nem is szeretek semerre se menni , inkább itthon vagyok csak, és jól érzem magam. Kb ennyi lenne amit szerettem volna írni. Szeretném a véleményetek kérni az írásom kapcsán. Történt már valakivel hasonló dolog? Nagyon rossz velem a helyzet? Pszicho- vagy- szociopata lennék? Vagy esetleg valami másról Lehet szó?

Válaszokat előre is köszönöm.



2019. ápr. 5. 00:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

mivel feltudod húzni magad, illetve vannak érzéseid nem hiszem, hogy pszichopata vagy, de azért valamilyen személyiségzavar befigyel, esetleg depressziós is vagy

márpedig szakember tudná meghatározni, itt senki az biztos, de esetleg több időt fordíthatnál az önismeretre, olvass utána ilyesmi témáknak, hátha segít megérteni valamit

2019. ápr. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem érzel semmit, akkor nem lehet felidegesíteni sem, itt hibádzik a sztori. Ha nem akarsz orvoshoz menni, fölösleges itt analízist kérned. Ha tippelnem kéne szociopata vagy antiszociális személyiségzavar.
2019. ápr. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%

Semmi bajod sincs.


egy klinikai szakpszichológus

2019. ápr. 5. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez alapján tényleg több minden lehet, akár depresszív vonások, de még valami borderline-os is van a leírásodban. A pszicho- vagy a szociopátiát nem hinném. De menj szakemberhez. Ne "olcsó" figyelmet gyűjts be, hanem diagnózist.

(Az előző hozzászólás meg vicces trollkodásnak volt jó max. Ennyi alapján egy klinikai szakpszichológus sem írná hogy "Nincs semmi bajod.", és nem is ezt írnák. Minden pszichomókus - klinikai, mezei, terapeuta - ennél sokkal óvatosabban fogalmazz.)

2019. ápr. 5. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát az a baj hogy egyik nap simán érzem hogy elmennék mert valami nem oké de mondjuk másnap felkelek az istenért sem mennék el orvoshoz :( 25/L
2019. ápr. 5. 10:02
 6/7 Sza-bad-ság válasza:
Szerintem az már jó, hogy elgondolkodsz saját magadon, és picit kívülről tekintesz önmagadra, sokan nem jutnak el idáig. Az jó, hogy érzed, hogy valami nem oké, ugyanis ha érzed, hogy valami nem nem oké, akkor lehet csak lépéseket tenni az orvoslására. Csak még nem tudod, hogy mi az a VALAMI. Ezt egy jó szakember segítségével ki lehet bogózni. Amikor érzed, hogy na most elmennék szakemberhez (mert írtad, hogy van olyan nap, mikor hajlandóságot érzel), akkor menj is el! Sokszor az ember az érzelmei kavalkádjában nem tudja magát reálisan és kívülről nézni. Ezért kell ilyenkor egy szakember! És ha te szeretnéd megtudni, hogy mi van veled, akkor el kellene menned, mert ő kívülről fog látni Téged, és fog tudni segíteni "elindulni" valamerre.
2019. jún. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
jó pali Jeffrey Dahmer 👍🏻
2021. márc. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!