Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon durva szorongásos...

Nagyon durva szorongásos betegségem van, a gyógyszer sem segít. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

25/N vagyok.

Röviden annyi, hogy 15 éves korom óta elég durva szorongásos betegségem van. Most jutott el a helyzet odáig, hogy január óta pszichiáterhez járok, mert a Covid felerősítette. Lefogytam 6 kilót, többször hányok, nem tudok aludni.

Már január óta szedtek 3 gyógyszert (két nyugtatót és egy antidepresszánst). A lényeg, hogy azóta beszéltem megint a dokival, és most leszoktatott a 2 nyugtatóról, el kell hagynom, és az antidepresszáns adagot növelni.

Viszont:

Nagyon rosszul vagyok. Nem tudok aludni csak 2-3 órákat, remegésre kelek, egész nap ilyen adrenalint érzek, hiába mozgok, csinálok napközben bármit. Közben pedig nagyon fáradt vagyok. Nem bírok enni, reggel hányingerem van, ami napközben is kitart, és remegek, fáj a gyomrom.

Elegem van, mert AKAROM hogy ennek vége legyen de ez mégis jelen van. Próbálok este mindent, kikapcsolni a gondolataimat, pihenni, stb, de nem megy. Nem látom a kiutat. A dokival azt beszéltük, hogy ha nem javul akkor 2 hét múlva beszélünk. Mit tehetnék?

mivel anonim oldal, leírom, hogy már fürödni sincs erőm. Tudom, hogy gáz, de annyira remegek, meg rosszul vagyok, hogy egész nap fekszem, alig tudok kikelni az ágyból. Nem lelkileg, hanem testileg érzem ezt.


2021. márc. 2. 13:46
 1/9 anonim válasza:

Félek, hogy egy pszichiáternél többet itt nem sokan fognak tudni segíteni.

Laikusként én az alvás érdekében megpróbálnék erőltetve is olyan tevékenységeket folytatni amiktől kimerülök. Az intenzívebb testmozgás gondolom tudná segíteni az antidepresszáns munkáját is.

2021. márc. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Orvos váltás és másik gyógyszer. Ezeket a szereket amúgy hónapokig (legalább 6 hónapig kell szedni,de 3-4 hét után már jobban kell lenned ha jó neked az adott szer),nem is értem miért szoktat már most le róla. Jobban voltál?

Eleve hetek kellenek a hatás kialakulása érdekében egy antidepresszánsnál,és ezek a gyógyszerek kezdetben mellékhatásként erősítik is a tüneteket amire kapod.

Tehát kapsz gyógyszert,általában többfélét egyszerre,elkezded szedni közben 2-3 hetente konzultálsz az orvosoddal. Ha jó használod tovább és ha már megszüntek a szorongásaid akkor kezdhetitek elhagyni pl a nyugtatót fokozatosan. Ha nem jó, pár hét múlva sem vagy jobban akkor nem elhagyni kell,hogy még vacakabbul legyél, hanem gyógyszert váltani,ne haragudj de nem tudom ez milyen doki lehet.

Nekem a 3. gyógyszerkombináció segített,plusz egy normális orvos aki váltott ha nem használt amit írt.

2 hete nagyon szorongtam megint,aludni se tudtam,2 óránként keltem úgy hogy reszketek(szerencsére évek óta nem volt már ilyen) írt egy gyógyszert ami 2 nap után már hatott,el sem hittem.Szóval ne nyugodj bele.

Van egy kollégám a lánya rossz orvoshoz jár,nem figyel oda rá hiába mondjuk hogy váltsanak.Az lett az eredménye,hogy a lánya a sulit sem tudta befejezni plusz 10 éve otthon ül mert sosincs jól.

2021. márc. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mit szedsz most? Mióta? Meddig szedtél nyugtatót es mennyit? Most annyiféle változó van, hogy simán lehetsz rosszul alapból, vagy a nyugtató elhagyásátol illetve az antidepresszáns hozzászokásától is vagy csak eleve még az nem

is működik. Pontosítsd.

2021. márc. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kb. 1,5 hónapja írta fel az antidepresszánst, xanaxot, estére frontint.

Reggel volt a xanax meg az anti, este a frontin.

Aztán 2,5 hete mondta, hogy tegyem le szépen a xanaxot és utána a frontint csökkentsem, és szép lassan tegyem le azt is, az antidepresszáns adagot meg azóta növeltük meg egy egész szemre.


Lehet tenyleg orvost váltok, köszönöm. A második találkozáskor össze-vissza mondta a gyógyszereket, nem is nagyon figyelt arra, hogy mit szedek, szóval lehet tényleg úgy van vele, hogy egy páciens akitől pénzt kap.

A testmozgást kipróbálom, bár most tényleg nagyon rosszul vagyok.

2021. márc. 2. 18:26
 5/9 anonim ***** válasza:

De jobban voltál tőle?

Én reggel szedem az antidepit és a rivotrilt (mindkettő a legkisebb mennyiség). Most ahogy írtam szükséges volt a módosítás mert előjött a szorongás,így este is egy rivotril plusz nekem bejött hozzá a yarocen ami szintén antidepresszáns ez is este szedős.

Kérlek ne nyugodj bele,menj tovább. Tudom milyen borzasztó tud lenni.

Kitartás.

2021. márc. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Milyen antidepit szedsz?
2021. márc. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Scippa Escitalopram tartalmú. Ezt szedem

Nem lettem jobban tőlük/tőle semennyire.

Van 1-2 jó napom, de az esetek többségében hányok, ugyanúgy fogyok továbbra is, és alig alszom.

nem törődöm bele, köszönöm, hogy szóltatok.

2021. márc. 3. 14:36
 8/9 anonim ***** válasza:

Én Citalopramot szedek, most olvastam utána mi a különbség az escitalopramhoz képest, érdekes (pici kémiai háttérismeret kell), azt olvasom az utóbbi a hatékonyabb, modernebb (le vagyok maradva úgy látszik).

Frontin nekem nagyon nem vált be, lehet nálad is az csinálja ezeket a hatásokat.

Hogy tudsz így dolgozni?

Próbáld meg Frontin nélkül, csak az antidepit. Persze van egy kis gond, öngyilkossági gondolatokat, ha vannak, felerősítheti az SSRI. Lehet azért adják mellé a nyugtatókat (?).

Lelki nyugalomra találhatsz, ha Istenhez fordulsz. Ezt a könyvet ajánlom: Újszövetség /Zsoltárok könyve. A zsoltárok kifejezetten a lelki szenvedőknek szerintem jó.

2021. márc. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok én is citapramot szedek ami citalopram hatóanyagú,nem szívesen váltanék másra. Frontin szintén nem vált be nekem sem.

Kitartás kérdező ki lehet ebből jutni,szuper,hogy nem törődsz bele.

2021. márc. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!