Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért fél mindenki a haláltól?

Miért fél mindenki a haláltól?

Figyelt kérdés
Miért nem jut el - vagy csak félig-meddig - a tudatunkig, hogy egyszer meghalunk?

2021. márc. 6. 19:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
9.:Nagyon ismerős a szöveged,valamelyik filmbe is ez volt. :)
2021. márc. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"Miért nem jut el - vagy csak félig-meddig - a tudatunkig, hogy egyszer meghalunk?"


Ez nem ilyen egyszerű.Ha csak arra gondolok például,mikor az éjszaka közepén pánikrohamom volt,és nem kaptam levegőt,majd elájultam.Számítottam rá,hogy meghalok,ha nem marad abba,megfulladok.Szóval valahogy nem tudom azt mondani,hogy nem volt félelmetes.

2021. márc. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

12

De te nem is vagy egeszseges mentalisan. Szoval nem igazan relevans a velemenyed panikbetegkent.

2021. márc. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Mert mindenki mélyen azt gondolja, hogy egyenlő azzal, hogy megszűnni létezni. Itt kell hagynod a családodat, az egész életedet. Egy párkapcsolatot is nehéz lezárni és elengedni. Akkor, hogy lehetne ez természetes az életünkkel szemben. Minden öröme, bánata, emléke, évek munkája, tapasztalat, a bűntudat, hogy elhagyod a szeretteidet.


Attól, hogy az életet még nem élte túl senki, a saját halálunk nem lesz természetes számunkra, akkor sem, ha ez a természet rendje.


Lehet, hogy más kultúrák ünneplik a halált, de én attól még ürességet érzek, ha elveszítek egy szeretett embert.

2021. márc. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"De te nem is vagy egeszseges mentalisan. Szoval nem igazan relevans a velemenyed panikbetegken"


Ok.Nem pánikbetegként,hogyan fogadna valaki egy ilyen szituációt?

Te sem mondhatod biztosra,hogy 90 évesen békésen leáll a szíved álmodban és egyszerűen csak nem kelsz fel.

2021. márc. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

15

Panikroham kozben alapbol fel az ember, panikol. Egeszseges ember nem gondol folyamatosan a halalra, foleg nem fel tole. Az mar beteges.

2021. márc. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nyilvan en is belegondolok abba, hogy fajdalmasan halok meg, megegek, meg ilyesmi, de nem felek tole, csak kellemetlen lenne. Nincs kihatassal a mindennapjaimra. Egy panikbetegnel pedig normalis a halalfelelem, roham kozben.
2021. márc. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Egeszseges ember nem gondol folyamatosan a halalra, foleg nem fel tole."


Pánikosként sem gondolok folyamatosan a halálra.

2021. márc. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Majd gondolsz, ne félj... 😆
2021. márc. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

Mert egyesek nem képesek elfogadni az élet rendjét. Én nem félek a haláltól. Az az elmúlás, amikortól többet nincs tudat vagy szenvedés.

Sokkal inkább kéne tartani a halál körülményeitől mert sem a haldoklónak, sem a körülötte lévő embereknek nem kellemes, ha valaki évekig szenved és teljesen leépül.

2021. márc. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!