Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, idáig egyetlen...

Mit tegyek, idáig egyetlen antipszichotikumot sem bírtam jól (hosszútávon se)?

Figyelt kérdés

Szóval már kb 40-50 féle antipszichotikumot végigpróbálgattak rajtam, szépen sorjában. Kórházban is voltam a pszichiátrián elfekvőben 3 hónapot. Az orvosok sem tudják pontosan, mi a bajom, akut polimorf pszichotikus zavar van a kórismémen feltüntetve. Az egyik orvos szerint hasonlít a paranoid schizofréniára, de nem az, és nem olyan súlyos változata.

Jelenleg amitrex amisulpridot szedek (reggel 100 - este 100 mg-ot). Namár most az orvos ezt is emelni akarta, de akkor meg nagyon aludtam. Így is több, mint 13 órát alszok, de mikor elkezdtem szedni az amisulpridot, akkor 17 órákat simán aludtam, híztam 20kg-t, kihullott egy csomó hajam, a menzeszembe rendesen belezavart - először többször is volt, mint kellett volna ilyen álvérzés, most meg már kb 1.5 éve nem is volt menzeszem. Nincs a háttérben semmi probléma, mindenhogy néztek már. A por, pollen, parlagfű allergia is akkor jelent meg nálam, amikor a gyógyszert már egy éve rendszeresen szedtem és biztos vagyok benne, hogy ez is ettől van. Nagyon pattanásos lett továbbá a bőröm, főleg hormonális pattanásaim vannak. Beindult a tejcsorgásom, arra kaptam Bromocriptint. Szedek még emellett rivotrilt napi 2x és Sertralin antidepresszánst is napi 2x.

A meg nem jövő menzeszemre kaptam Norcolutot, az meghozta, de a bőröm még mindig ramaty állapotban van, rendes fogamzásgátlók fogok feliratni. Viszont félek, hogy ha tovább szedem ezeket a szereket huzamosan, akkor még komolyabb bajom és durvább szövődményeim lesznek (a legnagyobb félelmem, hogy kijön rajtam az allergia a kutyaszőrre és nem tarthatok kutyust :(

Semmi más gyógyszer nem hatott egyébként, mind rosszabb volt. Volt, amitől hánytam egész nap, volt, amitől agresszív lettem és dührohamom volt, volt, amitől elájultam, vagy csak majdnem elájultam, volt, amitől egész nap aludtam, volt, amitől úgy bedagadt a bal lábam, hol járni sem bírtam vele, a másik, mikor pánikrohamaim lettek tőle.

Nem részletezném, hogy miben nyilvánul meg a pszichózisom.

Szóval kezdődött 1 db gyógyszerkészítménnyel, az amitrexxel, és most miatta naponta 2 marék gyógyszert kell bevennem.

Nem tudom mit tehetnék, tényleg már mindent végigpróbálgattak rajtam és azért én sem vagyok kísérleti nyúl, nem szeretnék több megszenvedtetést, de ha muszaj persze vállalom.

Egyetlen másik gyógyszer volt, ami segített, most nem tudom hirtelen a nevét, valahol megvan, de az meg extrapiramidalis fájdalmat okozott, nagyon fájtak a végtagjaim tőle. Nem híztam tőle, de rendszeresen fájt a fejem. Az alvászavarok elmúltak tőle, és nem is aludtam olyan sokat mellette. Viszont a doki azt javasolta, hogy hagyjuk el, mivel nehogy teljesen tönkremenjenek az ízületeim, plusz hosszabbtávon szerintem ennek is lettek volna ilyen cuki kis komolyabb szövődményei...

Ha meg nem szedek semmit, akkor nagyon rosszul vagyok, egyszerűen nem bírok megmaradni, nem tudok aludni olyankor, üldözési mániás érzéseim vannak, meg teljesen mentálisan széthullok. Öngyilkos is próbáltam már lenni pszichózisomban, szóval muszáj a gyógyszer, csak félek, hogy nagyon megsínylem vele


Válaszaitokat köszönöm!:)



2021. márc. 10. 00:48
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Utolsó: Köszi! Rajtam is próbálták már a Reagilát sajnos, de egész nap ment a hasam tőle, meg megpörgetett rendesen igencsak rossz irányba, a patológiás gondolatmenet visszatért. Az nem volt egy járható út.

És köszi, majd fogok neked írni privátot, vagy itt is írhatsz róla, nekem szükségem lenne egy ilyen közösségre, úgy érzem!!!

2021. ápr. 4. 02:03
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Bár ez a vizsgálat nagyon drága, de hátha hasznos lesz a link:

[link]

2021. ápr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Cariprazine próbáld ki az a legmodernebb gyógyszer, harmadik generációs. Nem tudom felírja e a pszichiáter.
2021. aug. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én 5 félét próbáltam szedni, végül feladtam. Mindegyiktől rosszabbul voltam, rontotta a munkaképességem vagy épp dolgozni sem tudtam vele. Nem szedek többet.


Nincs 50-60 féle AP patikai forgalomban.

2021. nov. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!