Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lett hirtelen életkedvem...

Miért lett hirtelen életkedvem és az OCD tüneteim is gyengültek?

Figyelt kérdés

Szóval egy ideje eléggé depressziós voltam, vagdostam magam, magamba fordultam és csak a szobámban voltam egész nap mikor még szép idő is volt.

Tegnap este éreztem ilyen hirtelen megkönnyebbülést és általában este szoktak megerősödni az OCD rituáléim amiktől már kivoltam, idáig nagyon nem vettem észre őket de manapság már zavart. Este vagy 10 féle rituálét csinálok mielőtt ágyba mennék de van, hogy még ágyból is kikelek a rituálék miatt.

Viszont tegnap este kedvet kaptam gyors takarításra, söprésre a szobámban mert rég volt megcsinálva és utána éreztem ezt a elengedést, a rituáléim fele megszűnt este, kényszert nem éreztem csak nagyon halványat de még az a negatív gondolta se volt mint "ha nem csinálod meghalsz, ha nem teszed meg ő meg fog halni stb".

Korábban párszor leírtam a rituáléimat és milyen dolgokat csinálok pontosan, meg egyik barátomnak is elmondtam lehet ezek is közre játszanak, hogy gyengülnek a kényszerek meg a takarítás este?

Meg visszajött az életkedvem is, van kedvem kimenni rollerezni, barátnőhöz elmenni, tevékenykedni amiket eddig nem akartam.

Nagyon megbántam a vagdosást is mert néhány nem múlt el még és lehet nem is fog bár csak karcolgattam igazán.

Lehet az időjárás változásnak is köze hozzá, mert eddig tök meleg volt meg szép idő most meg viharosra fordult, tiszta szürke az ég és szeles, pont olyan idő amit én szeretek a legjobban.

Van erre valami logikus magyarázat az OCD tüneteim gyengüléséhez és a hirtelen életkedvhez?

Amúgy nem voltam orvosnál még, inkább csak a barátnőmmel beszéltem erről, neki pánikbetegsége lett mostanában, szóval nem tudom mitől múlt el így.

Néhány rituálé azért még meg van, de nem olyan szinten mint korábban és ha van 40 rituálém amit egy nap teszek abból most csak 3 van szinte.

Sőt sokkal több bátorság érzetem is van, már valahogy ne félek attól, hogy büdös lennék (mert korábban ezt kifejtettem), nem zavar nagyon a hüvelyi folyásom ami ellen jelen pillanatban nem sokat tehetek.

ÉS ma álmodtam a félelmeimmel is, mind szinte megtestesült képsorokban.

Félelem, szorongás, üldözés mánia, szégyenérzet publikusan.

Mi történt hirtelen velem?

23L



2021. márc. 11. 16:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
23%
Nem mindegy? Az a lényeg, hogy jobban vagy. Vagy már ez is baj?
2021. márc. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

1.Nem pont ilyen válaszra számítottam..

Nem baj csak gondoltam van itt ilyen aki jobban ért ehhez.

Amúgy nyilván nem mindegy hisz ezért is kérdeztem..

2021. márc. 11. 16:30
 3/24 anonim ***** válasza:
17%
Oké. Diagnosztizált OCD-s voltál? Voltál szakembernél (pszichiáter)?
2021. márc. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
0%

Ja, már látom.


'Amúgy nem voltam orvosnál még, inkább csak a barátnőmmel beszéltem erről, neki pánikbetegsége lett mostanában, szóval nem tudom mitől múlt el így.'


Nem voltál OCD-s.

2021. márc. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

minden este 2x felnézek a szekrényeimhez, mindent szimmetrikusan csinálok azaz mindkét kezemmel, ha egyik oldalt megigazítottam a hajam akkor a másik oldalt is megtettem, többször néztem hátra utcán, bármit csináltam az egyik kezemmel azt a másikkal is tettem, álláandóan kijejöltem szövegeteket és ide oda húzoggatam, falakat meg kellett érintenem 4x szekrényeimet is tapogatni kellet.

és még sok ilyen rituálém volt akkor mi ez ha nem az?

a tüneteim is nagyon egyeztek vele meg itt is kérdeztem a tüneteim meg rituáléim alapján írták ocd kényszerbetegséget.

2021. márc. 11. 16:39
 6/24 A kérdező kommentje:

Meg kényszert éreztem ezekre.

Oké nem voltam orvosnál de nem is tudatosult bennem sokáig hogy ezek tök értelmetlen dolgok és csinálom.

Meg negatív gondolat is társutl hozzá mint ha nem teszed meg meghalsz, ha nem csinálod akkor szellemeket fogsz látni és ilyesmi.

AMúgy miért vagy ilyen negatív?

Itt bármit lehet kérdezni elvileg és én olyan választ is vártam volna rá..

Ha zavarja a szemedet a kérdésem akkor ne nézd és meg van oldva...

2021. márc. 11. 16:44
 7/24 A kérdező kommentje:

mellesleg írtam hogy nem minden rituálém múlt el csak a legtöbbre nem érzek kényszert, marad még rituálém amit kényszeresen érzek hogy meg kell tennem.

De igaz nem vagyok ocd-s de akkor valami kényszeres problémám biztos van, hisz ezekre is kényszert éreztem meg a félelmeim is hirtelen eltüntek majdnem. Nem voltam orvosnál igaz de több helyen kérdezgettem embereket és a tüneteim alapján mind ocd meg kényszerbetegséget mondott.

2021. márc. 11. 16:49
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
Keress fel egy szakembert, majd ő megválaszolja a kérdéseidet.
2021. márc. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

8.de itt is lehet kérdezni erre van ez az oldal...

ha nem értesz hozzá akkor miért válaszolsz amúgy is?

meg gondoltam hátha van itt olyan aki hasonlóval küzd és nála is voltak ilyenek...

viszont mostantól ne írjon olyan aki nem ért hozzá vagy ilyen stílusban válaszol mint az első...

2021. márc. 11. 17:11
 10/24 anonim ***** válasza:
34%
Nyilván valami kimaradt az étrendedből, ami eddig jelen volt. Ugyanis kapaszkodj meg; a problémáidat a mai nyugati táplálkozásnak köszönheted.
2021. márc. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!