Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lett hirtelen életkedvem...

Miért lett hirtelen életkedvem és az OCD tüneteim is gyengültek?

Figyelt kérdés

Szóval egy ideje eléggé depressziós voltam, vagdostam magam, magamba fordultam és csak a szobámban voltam egész nap mikor még szép idő is volt.

Tegnap este éreztem ilyen hirtelen megkönnyebbülést és általában este szoktak megerősödni az OCD rituáléim amiktől már kivoltam, idáig nagyon nem vettem észre őket de manapság már zavart. Este vagy 10 féle rituálét csinálok mielőtt ágyba mennék de van, hogy még ágyból is kikelek a rituálék miatt.

Viszont tegnap este kedvet kaptam gyors takarításra, söprésre a szobámban mert rég volt megcsinálva és utána éreztem ezt a elengedést, a rituáléim fele megszűnt este, kényszert nem éreztem csak nagyon halványat de még az a negatív gondolta se volt mint "ha nem csinálod meghalsz, ha nem teszed meg ő meg fog halni stb".

Korábban párszor leírtam a rituáléimat és milyen dolgokat csinálok pontosan, meg egyik barátomnak is elmondtam lehet ezek is közre játszanak, hogy gyengülnek a kényszerek meg a takarítás este?

Meg visszajött az életkedvem is, van kedvem kimenni rollerezni, barátnőhöz elmenni, tevékenykedni amiket eddig nem akartam.

Nagyon megbántam a vagdosást is mert néhány nem múlt el még és lehet nem is fog bár csak karcolgattam igazán.

Lehet az időjárás változásnak is köze hozzá, mert eddig tök meleg volt meg szép idő most meg viharosra fordult, tiszta szürke az ég és szeles, pont olyan idő amit én szeretek a legjobban.

Van erre valami logikus magyarázat az OCD tüneteim gyengüléséhez és a hirtelen életkedvhez?

Amúgy nem voltam orvosnál még, inkább csak a barátnőmmel beszéltem erről, neki pánikbetegsége lett mostanában, szóval nem tudom mitől múlt el így.

Néhány rituálé azért még meg van, de nem olyan szinten mint korábban és ha van 40 rituálém amit egy nap teszek abból most csak 3 van szinte.

Sőt sokkal több bátorság érzetem is van, már valahogy ne félek attól, hogy büdös lennék (mert korábban ezt kifejtettem), nem zavar nagyon a hüvelyi folyásom ami ellen jelen pillanatban nem sokat tehetek.

ÉS ma álmodtam a félelmeimmel is, mind szinte megtestesült képsorokban.

Félelem, szorongás, üldözés mánia, szégyenérzet publikusan.

Mi történt hirtelen velem?

23L



2021. márc. 11. 16:16
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

10-köszi?

de ugyanúgy étkeztem semmi változás nem volt ebben.

2021. márc. 11. 17:53
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi bunkó ember van itt. :D

Nekem is OCD-m van, és a takarítás az egyik legnagyobb szorongáscsökkentő rituálém.

Miután kitakarítottam a szobámat, minden lehetséges, haha.

2021. márc. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én gyerek korom óta OCD-s voltam! Most 21 éves vagyok nem öreg de már 7-8 éves koromban beteg voltam! Szóval sajnos van egy kis tapasztalatom benne.... Az nagyon fontos hogy beszélj róla és ne fojsd magadba.tudni kell hogy ez a betegség úgy működik hogy maga az alany saját magának is le tagadja "tudat alatt" hogy beteg. Egyébként ezzek a rituálék azért is jelen lehetnek mert valamilyen nem tudtál feldolgozni például egy gyerek kori trauma kapcsán és így próbálja orvosolni "megoldani " az agyad a "problémát". Egy regényt tudnék írni.... Ha szeretnél én nagyon szívesen segítek neked leszokni erről a nem létező hülyeségekrol ha gondolod írj privátot ! ha nagyon gáz a helyzet mindenképpen menj orvoshoz mert tudnak fel írni megfelelő gyógyszert és kapsz kezelést! Sok sikert kívánok neked ♥️🙏 sajnos vannak akik így élik le az életüket remélem te tenni fogsz ez ellen ! Egyébként nagyon jó módszerek vannak leszokáshoz néz youtube videókat róla.....
2021. márc. 12. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

köszönöm végre a normális válaszokat :D

Amúgy lehet tényleg csak pillanatnyi megkönnyebülés volt mert most este megint csináltam újra a rituáléimat :( mindent előlről.

és megint elözönlöttek a negatív gondolatok pedig egy kicsit tényleg jó volt megszabadulni tőlük.

takarítás amúgy lehet tényleg hatott kicsit mert ezzel is talán lefoglaltam az egyem estére és látván a tiszta szobát kicsit elszálltak a kényszerers tünetek. ORvoshoz tervezek menni, mert nagyon rabja vagyok ennek. nem szabad diagnosztizálni magunkat az igaz de erre sokan egyéretlműen ocd-t mondtak de ezzel is jobban esett hogy leírtam magamból.

Örülök azért hogy vannak sorstársaim és nem vagyok egyedül ezzel most :D.

2021. márc. 12. 03:09
 15/24 anonim ***** válasza:
Ha be írod a Google-ba hogy OCD gyakori kérdések ezernyi ilyen kérdés lesz...
2021. márc. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

15.és ezt tudom de attól még kérdezhetek itt is és láthatod vannak sorstársaim akik hasolnóval küzdenek és megosszák a tapasztalataikat......

miért ennyire negatív itt mindenki?

amúgy rég beírtam már csak tudjad

2021. márc. 12. 17:31
 17/24 anonim ***** válasza:
0%
Tavasz van.
2021. márc. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

17.na hát nem mondod...

figyu ha csak így tudsz válaszolni kérlelek ne figyeld többet a kérdésem és elegem van belőled...láthatod hogy páran azért normálisan váalszoltak és szerintük is sok a bunkó...szóval inkább ne válaszolj többet

2021. márc. 12. 17:34
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
15-ös válaszadó vagyok ! Nem rosszindulatbol írtam csak azért hogy ha esetleg nem írtad be akkor gondoltam szólok hogy ted meg mert énis annó ide írtam ki a történetem és sok pozitív választ kaptam :-)
2021. márc. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

19.ja bocsi akkor csak már fogalmam sincs ki rosszindualtú vagy segítőkész ilyen rövidke válaszokbóL :D...

most én pedig sok negatív választ kapok :( nem értem aki nem ért hozzá az miért jön ide egyáltalán és ilyenek írt hogy nem mindegy neked meg ilyen nyilván nem hisz ezért tettem fel kérdést...logika?

2021. márc. 12. 17:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!