Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lett hirtelen életkedvem...

Miért lett hirtelen életkedvem és az OCD tüneteim is gyengültek?

Figyelt kérdés

Szóval egy ideje eléggé depressziós voltam, vagdostam magam, magamba fordultam és csak a szobámban voltam egész nap mikor még szép idő is volt.

Tegnap este éreztem ilyen hirtelen megkönnyebbülést és általában este szoktak megerősödni az OCD rituáléim amiktől már kivoltam, idáig nagyon nem vettem észre őket de manapság már zavart. Este vagy 10 féle rituálét csinálok mielőtt ágyba mennék de van, hogy még ágyból is kikelek a rituálék miatt.

Viszont tegnap este kedvet kaptam gyors takarításra, söprésre a szobámban mert rég volt megcsinálva és utána éreztem ezt a elengedést, a rituáléim fele megszűnt este, kényszert nem éreztem csak nagyon halványat de még az a negatív gondolta se volt mint "ha nem csinálod meghalsz, ha nem teszed meg ő meg fog halni stb".

Korábban párszor leírtam a rituáléimat és milyen dolgokat csinálok pontosan, meg egyik barátomnak is elmondtam lehet ezek is közre játszanak, hogy gyengülnek a kényszerek meg a takarítás este?

Meg visszajött az életkedvem is, van kedvem kimenni rollerezni, barátnőhöz elmenni, tevékenykedni amiket eddig nem akartam.

Nagyon megbántam a vagdosást is mert néhány nem múlt el még és lehet nem is fog bár csak karcolgattam igazán.

Lehet az időjárás változásnak is köze hozzá, mert eddig tök meleg volt meg szép idő most meg viharosra fordult, tiszta szürke az ég és szeles, pont olyan idő amit én szeretek a legjobban.

Van erre valami logikus magyarázat az OCD tüneteim gyengüléséhez és a hirtelen életkedvhez?

Amúgy nem voltam orvosnál még, inkább csak a barátnőmmel beszéltem erről, neki pánikbetegsége lett mostanában, szóval nem tudom mitől múlt el így.

Néhány rituálé azért még meg van, de nem olyan szinten mint korábban és ha van 40 rituálém amit egy nap teszek abból most csak 3 van szinte.

Sőt sokkal több bátorság érzetem is van, már valahogy ne félek attól, hogy büdös lennék (mert korábban ezt kifejtettem), nem zavar nagyon a hüvelyi folyásom ami ellen jelen pillanatban nem sokat tehetek.

ÉS ma álmodtam a félelmeimmel is, mind szinte megtestesült képsorokban.

Félelem, szorongás, üldözés mánia, szégyenérzet publikusan.

Mi történt hirtelen velem?

23L



2021. márc. 11. 16:16
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam. 13-as is szóval én tényleg tudom miről beszélek! Egyébként ezzen az oldalon tényleg sok a bunkó de ezzek még a "jobbak" Sajnos nem egyszer láttam hogy egymás halálát kívánjak itt szóval ez nem meglepő de ha sokáig maradsz majd megsem fogsz ezzen idővel lepődni.

meglepődni . Én már fel sem veszem :DD

2021. márc. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
21.ja olyat én is láttam meg öngyilkos kérdéseknél is buztították halálra szinte a kérdezőt..szerencsére itt tényleg még a jobb fajta van amit eltudok ásni. de tényleg azt hittem hogy itt normális és értelmes válaszokat fogok kapni nem olyan mint az első na az hirtelen letaglózott hogy kár volt ennyit írnom ide.:D...
2021. márc. 12. 18:03
 23/24 IndestructibleWarrior válasza:
100%

Szia.

Én csak bíztatni tudlak hogy keress fel szakorvost.

Még ha diagnoztizálnak is az emberek véleménye másodlagos, első a gyógyulás.

Tudom sokan viszolyognak a gyógyszer szedéstől, én sem szeretem, de használ.

Én súlyos depressziós voltam/vagyok, szintén vagdostam magam(meg még más hülyeséget is). Szóval az első rész ismerős.

Mióta pszichiátriai beteg vagyok jobban érdekelnek ezek a dolgok, és utánuk szoktam nézni. Erre úgy találtam rá hogy az egyik zene amit szeretek OC remix, én pedig mindig OCD-nek akarom mondani/gondolni, úgyhogy kíváncsi voltam hogy van e olyan aminek ez a rövidítése.

Naplót én is vezettem egy időben, megkönnyebbültem tőle.

Remélem meggyógyulsz, sok sikert és kitartást hozzá.

23/F

2021. márc. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Jóban vagy már azóta?
2021. ápr. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!