Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha sokszor össze törik a...

Ha sokszor össze törik a szív, az egy idő után már nem fáj?

Figyelt kérdés

Boldogtalan vagyok, de ez főleg este jön rám. Minden nap éjjel 1/2ig sírok, de nem tudom meddig bírom így. Szeretethiányos vagyok, a családom ezt nem veszi komolyan, azt mondják hogy önsajnálat. Próbáltam tenni ellene, és barátkozni, ismerkedni másokkal, de senkinek sem kellettem, mindenki talált valaki jobbat. Legutóbb úgy össze törtek, hogy már semmi önbizalmam nincs, csúnyának gondolom magam. Ezért feladtam az ismerkedést. Szeretnék egyedül is teljes lenni. De úgy érzem mintha a lelkem már meghalt volna. Gondolkodtam az öngyilkosságon, de amiatt nem teszem meg, mert az is fájna. Kinövöm majd ezeket? Vagy hogyan legyek újra önmagam? (a kort csak azért írtam ki hogy tudjátok a körülményeket)

A válaszokat előre is köszönöm! 16l



2021. márc. 13. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen korban tombolnak a hormonok, a legtöbb korabeli ugyanezt érzi. Mindenképpen ajánlatos egy pszichológus felkeresése!
2021. márc. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
ezt nem lehet kinőni, találj egy olyan embert aki tisztel es figyel rád és hasonlo mint Te
2021. márc. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

16 éves kislány vagy még! Persze tombolnak az érzelmek, de ez is változni fog. Nem öngyilkosságon kéne gondolkodni, és nem bőgni hajnalig, hanem felállni, és változtatni. Ha váktoztatsz magadon, ha magad is elfogadodm hogy szép vagy, hogy egészséges vagy, akkor kinyílik előtted a világ. Foglald el magad valamivel. Keress valamit ami örömet okoz neked. Ha unalams ember vagy, akkor változtass magadon. Anno nekem 15 évesen azt mondták, hogy olyan unalmas vagyok, hogy nem lehet semmiről beszélni velem, egy kis szürke egér vagyok. Semmi nincs bennem ami érdekes lenne. Változtattam. Ma boldog vagyok, vannak barátaim, és voltak, vannak férfiak akik odavannak értem. Pedig semmi extra dolgot nem tettem, csak saját magamon változtattam.

Te is ne mélyülj el az önsajnálatban, hanem változz. Hosszú még az élet, nem lesz ilyen rossz.

2021. márc. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Kinövöd, vagy megszokod, de nem marad így az biztos. Én 13-14 éves korom körül éreztem ezeket, akkor nagyon rossz volt, de úgy érzem megedzett, most 18 vagyok és szinte semmi nem fáj már, boldog vagyok, nagyon jó érzés. Habár ez azzal járt, hogy szeretni is nagyon nehezen tudok, párkapcsolatra gondolni se akarok, mindenkit elutasítok, pár barátnőmnek és családtagomnak van helye a szívemben, de ennyi. Lehet nem a legjobb, de még mindig jobb mint folyton összetört szívvel szenvedni.
2021. márc. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
lehet lepontozni, a 2-es vagyok, saját magamról beszélek, hiába lettem szép, bomba alakú, lettek felszínesen barataim, igazából akkor álltam helyre, mikor eljött az a vki a tisztel engem, meghallgat, akinek fáj az ha nekem is fáj. Évekig magányos voltam, 34 éves koromig. Csak figyeltem az embereket és szőrnyülködtem. Megcsalás, nem figyelés a másikra, az ember szavába belevágás, parancsolgatás, semmibe nézés, az emberrel azért beszélget, hogy aztán másoknak pletykálkodni tudjon. Kibeszélés az ember háta mögött közben meg megy a jópofizás
2021. márc. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

6

Az eseted ezerből egy, míg a tinik nagyrészt hasonló érzelmeket élnek át, de 1000-ből 999 kinövi.

2021. márc. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez egyrészt tipikus tinédzserkori hullám, de sajnos a családod hozzáállása is nagyon árulkodó. Valószínűleg gyerekkorodban sem volt bennük sokkal több empátia és odafigyelés, ezért ejthettek olyan sebeket, amikre talán nem is emlékszel, mégis nagyban hozzájárulnak a mostani életérzéseidhez. Pszichoterápia és egyéb vezetett önismereti módszerek, önismereti csoportfoglalkozások sokat segítenek ebben és azért is érdemes elkezdened valamilyen testhezálló önismereti módszer gyakorlását, mert úgy fiatal felnőttkorodra akár ki is gyomlálhatod magadból családod működésének blokkoló eredményeit.

#2 #6 Csak a tapasztalatlanság szól belőled, látható hogy Te egyáltalán nem foglalkoztál ezzel, nem kértél segítséget, pedig kellett volna és most is szükséged lenne még rá, ha a másik együttérzésétől "állsz helyre". Vizsgáld meg magad, hogy ha az a másik nem lenne, hogy dőlne össze kártyavárként az önbecsülésed és látnád a világot továbbra is egy ellenséges, szemét helynek. Ha meglennének az önismerettel felépített alapjaid, önmagadban is Egész lennél... de sosem késő az önreflexióra.

2021. márc. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
Menj el kutyamenhelyre onkenteskedni,vagy vkitol kérj kutyát,tudom vicces,de működik. Mi kutyások beszédesebbek vagyunk,van miről beszélni. Ergo tudnál ismerkedni.Vagy keress hobbit,rajzolj,szinezz.tanulj vmi ujat.az agyad sose lesz újra ilyen fiatal. A korodban én is elveszettnek hittem magam,de nem kell rohannod.eloszor szeretned kell magad és tisztelni,mert nagyon sok aljas ember van aki ki akarja használni a "gyengébbet. Bicajozz, fuss,toltodj fel.fotozz természetet,zenét hallgass,v fbook csop.ba regelj hasonló érdeklődési korokkel ismerkedhetsz online.kitartas
2021. márc. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%
Én kizártam az életemből az érzéseket tudatosan. Egy párkapcsolatba már nem viszek bele érzelmeket mert tudom, hogy úgyis át fog verni a csaj, számomra ez a megoldás. Nincs érzelem nincs csalódás, ennyi
2021. márc. 14. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

Tulajdonképpen nem ártana, ha segítene neked egy pszichológus (NEM pszichiáter!!!) csak nyilván annak anyagi vonzatai is vannak...

Meg nem mindegy hogy kihez mész!


Tizenévesen a gyerekből sok megoldandó probléma jön elő, ami főleg a szexuális érésnek köszönhető. És ebben a korban még viszonylag könnyű túl lenni rajtuk.

2021. márc. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!