Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki anorexiás, hány kilógramm...

Aki anorexiás, hány kilógramm lefogyás után küldik pszichiátriára?

Figyelt kérdés
bocsi ha rosszul fogalmaztam

2021. márc. 14. 18:36
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
Aki hasonló problémákkal küzd, nagyon orulnek ha írna nekem 🥺
2021. márc. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
#11 Szia! Anorexiás vagy? 🥺❤️
2021. márc. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:
#12 Szia! Igen..
2021. márc. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
#13 és szeretnél már gyógyulni? Vagy még fogyni szeretnél?
2021. márc. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha a pszichés állapot olyan, akkor súlytól függetlenül, legfeljebb még nem anorexia lesz a diagnózis, hanem pl atípusos evészavar. 15-ös BMI alatt általában be kell feküdni kórházba, afelett lehet járni egyéni vagy csoportos terápiára. Bejáróként vagy bentlakásosként állapottól függően.
2021. márc. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
#15 mióta vagy anorexiás?
2021. márc. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
13-as BMI-vel sem akartak fölvenni benntfekvésre, mert nem volt már hely a kórházban, meg Covid van. Tehát nem megy ez olyan könnyen. Minden áron meg akarják csinálni úgy, hogy csak hetente járj be orvoshoz. Sajnos nappali bejárós terápia sincs a vírus miatt.
2021. márc. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
#17 mióta vagy anorexiás?
2021. márc. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

15-ös vagyok. Kb. 17 éve lettem anorexiás, közben volt, hogy egyéb okból visszahíztam, de nem múlt el teljesen. Jelenleg éppenhogy a normál BMI alatt vagyok, de kövérnek látom magam. Egyénileg jártam pszichológushoz, de abbahagytam, nem segített. Pár éve elmentem a SOTE Magatartástudományi intézetbe, ahol kifejezetten evészavarosokkal foglalkoznak. Ott atípusos evészavarral diagnosztizáltak, mert akkor is normál súlyom volt, és a menstruációm is megvolt (ezek hiánya az anorexia kritériumai közé tartozik). Végül nem vállaltak, mert túl összetettnek találták a problémáimat. Intenzív csoportos terápiát javasoltak (Tündérhegy, Thalassa ház), de ilyenre nem akarok járni, úgyhogy hagytam a francba az egészet.

17-esnek: jelenleg a covid miatt sokak egészségügyi ellátását elhalasztják, nem csak az anorexiásokét. Én a normál esetet írtam le.

2021. márc. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
#19 hány kalóriát ettél az anorexiád alatt? És miket? És most hány kalóriát eszel egy nap? És általában miket? Sportolsz valamit? Ha igen mit és mennyit? Az anorexiád alatt sportoltál? Ha igen mit és mennyit?
2021. márc. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!