Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki anorexiás, hány kilógramm...

Aki anorexiás, hány kilógramm lefogyás után küldik pszichiátriára?

Figyelt kérdés
bocsi ha rosszul fogalmaztam

2021. márc. 14. 18:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

19-es vagyok. Amikor a legkevesebbet ettem, akkor 1300-1400 kcalt ettem átlagosan, de vegetáriánus voltam, és egy ideig vegán. Viszonylag lassan fogytam. Tornáztam, táncoltam, futottam (nem sokat, talán 2 km-es távok lehettek), sétálni jártam, nyáron úsztam.

Most átlagosan 1800 kcal körül eszem, néha kevesebbet, néha becsúszik 2000 kcal feletti is, amit pedig mindig elhatározok, hogy nem lehet.

Már eszem húst is, de ritkán és keveset. Magamnak nem csinálok, csak ha olyan helyen eszem, ahol épp az van, akkor megeszem. Sok zöldséget eszem, salátákat, főzelékféléket, minden nap eszem gyümölcsöt, de azt nem sokat. Tojást nagyon ritkán eszem. Sajtot eszem sokat, de abból is igyekszem visszafogni magam. Elég zsíros ugyebár. Tésztákat is gyakran eszem, de csak durumtésztából, és mindig megmérem főzés előtt, hogy csak annyit egyek, amennyi belefér a keretembe. Ez jó módszer, mert ha tudom előre, hogy ennyit megehetek, akkor evés közben már nem aggódom azon, hogy sok lesz. Egyébként minimális mennyiségben, de majdnem napi rendszerességgel eszem csokit vagy kekszet is. Amikor anorexiás voltam, szinte egyáltalán nem ettem ilyesmit, meg semmit, amiben cukor van.

Mozgással az órám szerint 300-500 kcalt égetek el egy nap. Jelenleg csak otthon tornázom, és napi 1-másfél órát sétálok tempósan, abból jön össze.


Remélem, nem tippeket szeretnél kapni anorexiához!

2021. márc. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

#21 mennyi tortnazol egy nap? És miket edzel?

De igen!

2021. márc. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

#22

Az 1 - másfél óra séta mellett otthon negyed órát tornázom. Ha jobban ráérek, akkor háromnegyed órát. Egyáltalán nem olyan sok.

Hány kiló vagy, hány centi magas, és mennyi idős? Ne akarj anorexiás lenni! Amikor 15 körül volt a BMI-m konkrétan éreztem, hogy élet-halál között vagyok. Félelmetes rosszulléteim voltak.

Kérj segítséget pszichológustól! Az anorexiások kb. 10%-a belehal. Van vmilyen lelki oka a háttérben, azt kell megtalálni és megoldani szakember segítségével.

2021. márc. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
#23 minden nap setalsz? Azóta mennyit hiztal mennyi a BMI-d?
2021. márc. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Minden nap sétálok, rossz időben is. Legfeljebb ha nagyon ítéletidő van, akkor kihagyom, de többet tornázom otthon.

Most 18 körül van a BMI-m.

2021. márc. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
#25 miket szoktál enni egy nap? Még mindig anorexiás vagy?
2021. márc. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

#26

Nemrég egy stresszes élethelyzet miatt elkezdtem visszaesni. Évekig elégedett voltam a 18 körüli BMI-vel, de 1-2 hónapja történt vmi, ami miatt elkezdtem megint kövérnek látni magam.

Változó, hogy mit eszem egy nap. Leírok egyet példának, ami nemrég volt:

reggeli: magvas kenyér (35g), mogyoróvaj (15g), méz (10g), tejeskávé (1 dl tej, cukor nélkül)

tízórai: 1 banán

ebéd: brokkolis tészta: durumtészta (65g), brokkoli(120g), olívaolaj (8g), fokhagyma (1 gerezd), trappista sajt (30g), karaván sajt (20g), tejeskávé

uzsonna: 1 kivi, 2 db vaníliás karika

vacsora: magvas kenyér (40g), hummusz (40g), saláta (paradicsom, paprika, újhagyma, kígyóuborka, madársaláta, kevés olívaolaj, citromlé), étcsoki (1 sor egy táblából)

2021. márc. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!