Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem pánikbeteg vagyok,...

Azt hiszem pánikbeteg vagyok, örökös félelem érzet, állandó izzadás szinte mindenhol, folyamatos agyalás, stresszelés.... Valakinek hasonló esetleg?

Figyelt kérdés

20 éves fiatal ferfi vagyok, 185 centi és 58kg. Ugy érzem most jött el az a pont hogy végre segítséget kerjek toletek mielőtt orvoshoz fordulnék. Lassan 1 eve hogy elveszitettem a munkahelyemet, (vendeglatos vagyok) es azota minden a feje tetejere allt, hiaba vagyok meg mindig ott “beugroskent”, (pakolaszni kell, takaritani stb) igy sem az igazi. Egyfolytaban aggodok hogy mi lesz majd velem a kesobbiekben, mikor lesz mar vege ennek az egesz covid helyzetnek. Epphogy beindult volna az eletem erre bumm lezarasok mindenhol. Azota 1 gyarban is dolgozok szinten beugroskent. Volt hogy honapokig nem tudtunk dolgozni mert nem volt munka, es igy be voltam zarva. Ekkor kezdtek elojonni a tunetek, lassan ott jarok hogyha csak a boltba kell lemennem inkabb nem megyek vagy csak kesobb mert elkezd hevesen verni a szivem, felmegy nagyon a vernyomasom, izzad a kezem, a labam a mindenem. Szinten ez ha mar csak utcara kell mennem, vagy a varosba menni ugyet intezni, akarmi.. Ha kilepek az ajton ugy erzem mintha mindenki engem figyelne, kozbe nem. Az izzadas otthon is eloszokott jonni, foleg ha elkezdek agyalni hogy mi lesz most a munkahellyel, a csaladdal.


Nem eleg a munkahely, mindezek mellett meg a szuleim is nemreg valtak, 3-an vagyunk testverek, en vagyok a legnagyobb, masik ketto kicsi, es persze hogy en vagyok az aki mar kezd bele latni a dolgokba, igy meg ezt a terhet is viselem, ami miatt szinten kattog az agyam egyfolytaba es nem tudok leallni vele. Anyukamat majdnem velem egykoru lannyal csalta meg apam ami miatt lelkileg nagyon osszetort o is es vele enis.


A sulyomat es a magassagomat azert irtam ki mert nagyon keveset eszek. Reggelizni nagyon ritkan szoktam, ha eszek is egy nap, delutan eszek leghamarabb mert nincsen etvagyam.


Probalkoztam mar antidepresszansokkal, nyugtato teakkal, hangulatjavito teakkal, egyszeruen semmi.


Felelem erzetem szinte mindenhol megvan, felek az emberektol az utcan, felek a boltban az emberektol, lassan mar a csaladomtol is felek hogy mi lesz veluk/velunk. A munkahelyrol pedig inkabb nem is beszelek...



2021. márc. 14. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Át érzem, nem könnyű az biztos. A covid miatt senkinek sem az. Egyszer, vagyis remélem minél hamarabb véget ér, és vissza tér minden a rendes kerékvágásba. Sokan lettünk sajnos depisek,szorongóak. Nem vagy egyedül. Állj a családod mellett, segíts őket lelkileg is. Lesz jobb is hidd el.Én is pànikbeteg vagyok. Próbálj lazítani, vedd picit könnyen. Szedj gyógynövény nyugtatót.
2021. márc. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megértelek, teljes mértékben.

Én is hasonló helyzetben voltam álláskeresőként, sőt akkor még egy szakítás is rátett nálam. Féltem a jövőtől, azon stresszeltem.

De hidd el nem érdemes. És bátran kérj orvosi segítséget, semmi ciki vagy rossz nincs abban. Erős szorongásnál sajnos semmit sem érnek a gyógyteák, ezért is lenne jobb neked szakember segítsége.

2021. márc. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszaitokat.


Meg annyit kerdeznek esetleg, hogy szerintetek ha ezzel felkeresek egy magan pszichiatert o fog tudni nekem felirni receptre kaphato nyugtatot?


Igen, ketsegbe vagyok mar nagyon esve es csak azt latom magam elott hogy a gyogynovenyes nyugtatonal valami erosebbel probaljak megnyugodni.

2021. márc. 15. 18:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta?
2023. szept. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!