Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy vegyem rá magam a pszicho...

Hogy vegyem rá magam a pszichológusra?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Olyan 6-7 éve kezdődött ez nálam és csak pár éve tudatosult bennem, hogy nem maradhat ez így tovább. Legelőször egyik este kényszert éreztem a szobám falainak "megtapogatására", megérintésére így mindkét kezemmel felváltva amit akkor érdekes nem találtam furának.

Azóta mindennapossá vált a fal érintés és több ilyen fura tevékenység jött lére meg meg is szűnt. A fal érintés szerencsére megszűnt mára, de ugyanúgy megtapogatom a szekrényeim falát helyette mint lecsökkent tevékenység mondhatni.

Aztán esti rutinommá vált, hogy sorrendben kapcsolom fel az éjszakai lámpákat, majd a nagy villany lekapcsolása után kinézek az ablakból mindkét irányba 2x gyorsan, majd a ablak előtti szekrény mögötti résekbe is nézek ugyanúgy, majd jön a szekrények tapogatása és ez sokáig szokott lenni néha 3x ismétlem ezt a rutint mire mondjuk kényelmes lesz.

Este fele mikor sötétben gépezek akkor is néha furán nézek össze vissza a szobámban mindkét irányba. Székemből is így felpattanok párszor majd kinézek az ablakon.

Interneten sok mindent kijelölök és ide oda húzogatom, youtube videóknál van, hogy megláttam egy érdekes videót és nem tudom megállni, hogy ne kattintsak rá még ha kiléptem belőle akkor sem és nem tudom hány videót néztem meg feleslegesen emiatt.

Youtubeon a videók címét is kijelölöm majd húzogatom. Nagyjából ezek a furcsa dolgokat csinálom így hirtelen felsorolni de több is van hasonló. Ezekhez általában mindig hallok a fejemben olyanokat, hogy "Ha nem érintem meg a szekrényt 2x akkor anyukám meghal vagy világvége lesz, paranormális dolgokat fogok észlelni és ilyenek" de nem mindig jön elő. Kezdetben talán ezek a gondolatok miatt csináltam mindig de most már állandóvá vált de még mindig megfélemlít ez a gondolat.

Szóval elég régóta csinálom ezeket de csak pár éve tudatosult bennem igazán, hogy ez nem oké és teljesen feleslegesen csinálom ezeket sőt nincs is értelme mint fal tapogatás de mégis csinálom.

Ezért szeretnék elmenni most már pszichológushoz, mert ő csak megtudja mondani mitől lehetnek ezek nem, mármint neki ugye nem lesz tök fura?

Amúgy pontos időt nem tudok mondani mikor kezdődhetett de talán mikor még sulis voltam és ott voltak azok a nagy zavarok a beilleszkedés miatt, a váltások miatt is talán.

Hogy vegyem rá magam, hogy elmenjek mert sokszor nagy erőfeszítés kell, ilyen ügyek elintézéséhez.

Gondolom először telefonon kell időpontot kérni igaz és utána lesz egy személyes beszélgetés?

Nem tudom miért csinálom ezeket, nagyon fura és jelentéktelen tevékenységek tömegét feltudnám írni listára is amiket csinálok.

Családban nem vették észre még érdekes pedig mások előtt is néha csinálom de azért ott nagyobb a kontrollom.

De van, hogy tömegközlekedésen is kihat mint elém áll egy emberke és őt megnézem alulról felfele, vagy még hátra nézek párszor mindkét irányba, vagy ilyenek és észre se veszem ezeket e van amikor feltűnik nekem.

Van aki jártas ebben a dologban és talán megtudná saccolni mi lehet velem amiért ilyen fura dolgokat csinálok?

Volt egy idő amikor azt hittem elmúltak a tevékenységek de tévedtem csak pillanatnyi volt.

23 éves lány volnék.



2021. márc. 15. 02:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kényszerbetegséged van, ezekre kiváló gyógyszereket írhatnak, amit tünetmentessé tesznek, különösebb mellékhatások nélkül. Pszichiáter írhatja fel, nem pszichológus, szóval pszichiátert keress. Minden rendben lesz.
2021. márc. 15. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1.Na ez nem hangzik jól :(.

Köszönöm a javítást :) akkor pszichiáter lesz de nehéz rávennem magam eleve, hogy bárhova menjek. Félek kicsit az emberektől főleg ismeretlenektől régóta.

2021. márc. 15. 03:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nekem az segített, hogy a koronavírus miatt van lehetőség skypos ülésre is. Ha van olyan alkalmas hely, ahova egyedül el tudsz vonulni, akkor jó lehet ez a megoldás elsőre, ha kicsit félsz elmenni, aztán természetesen amikor már ismered a dokit illetve amikor már nem szokatlan az egész, akkor elmehetsz személyesen is hozzá...viszont elég drága.

Én 12.000 ft-ot fizettem / óra , és úgy láttam a legtöbb helyen ennyi.

2021. márc. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Meg eszembe jutott, hogy mostanában nagyon össze vagyok zavarodva.

Zavar ha pl.ruházatban nem passzolnak a dolgok mint párszor láttam, hogy másoknak passzolt a kabátjuk a táskájukkal és emiatt én is érzek erre kényszert de mivel nincs passzoló kabát meg táskám ezért zavar ha bármit összeállítok. Meg most nagyon fekete korszakot élek mint fekete pólók ilyen koponyás és dark témás és ehhez csak is fekete nadrág mehet sima kék farmer zavarna még szürke is volt rajtam de az is zavar.

Nincs kedvenc színem és barártnőm hatására mert nála minden pirosas jelenlegés piros a haja is és lehet emiatt kényszerítettem magam bele, hogy a kedvenc színem a rózsaszín mert az amúgy is eléggé lányos meg aranyos, de amúgy nem annyira kedvelem és emiatt korábban próbáltam beszerezni mindenféle cuccból pinket mint táska, fésű, neszeszer, mobil is olyat néztem ki de nem szeretném azt megvenni csak a színe miatt, szobámat is ilyenre tervezem mondjuk itt jól is mutatna, rózsaszín hajat is terveztem de valójában kékért vagyok oda de furán mutatna ha most rózsaszín világban vagyok.

Este fele is szorongok nagyon jobban mint nappal, mert este 11 és reggel 3 között szinte senki nem közlekedik erre fele és félek ha olyan állást találok akkor ráparázok hogy senki nincs körülöttem és tök sötét van meg csak olyan munkát találok amihez ilyen korán kellene indulni pedig sokra jelentkeztem.

Nagyon bebeszélem magamnak ezeket és lassan megőrjítenek pedig korábban nem voltak ilyenek nálam

Meg félek a beilleszkedéstől és emiatt félek elmenni interjúkra nagyon de mostnaában sikerül azért ez a lépés.

Szóval ezek a gondolatok is emiatt vannak úgy most belém szögezve? KOrábban nem zavar ha nem passzolnak a holmijaim és nincs egy adott kedvenc színem.

2021. márc. 15. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!