Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire gyakori, hogy a...

Mennyire gyakori, hogy a pszichiátrián félre diagnosztizálják az embereket?

Figyelt kérdés

2021. márc. 15. 08:37
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Elég gyakori. A diagnózisok nagy része ránézésre történik, lényegében bemondás alapján. Gyászoltam= súlyos depresszió, túl sok kávét ittam= generalizált szorongás. És sok mentális állapotban jelentős átfedések is vannak, pl egy súlyos pánikbetegre illik az általános szorongás is, és mivel emiatt nem túl vidámak, a depresszió is. Vagy az agorafóbiásokra a pánik és fordítva. Azt még az isten se tudja, hogy melyik volt előbb.
2021. márc. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyakori. Mivel a diagnózis felállításához 95%-ban a páciens elmondása szükséges, és ha valamit elhallgat vagy nem úgy mond el ahogy van, akkor félre lehet diagnosztizálni a tüneteket.
2021. márc. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak fekvőbeteg osztákyon járobetegen is állandóan össze vissza diagnosztizálnak.


Én mindig más diagnózist kapok, voltam már:

- nem meghatározott személyisézavar

- érzelmileg labilis személyisézavar

- organikus depresszió

- visszatérő depresszió enyhe fázis

- visszatérő középsúlyos depressziós zavar

- kevert szorongásos depresszió

- nem meghatározott szorongás

- bulimia nervosa

- szomatoform autonóm vegetatív diszfunkció

- generalizált szorongás

- egyéb meghatározott szorongásos zavar



Ezek a címkék csak arra jók hogy gyógyszert tudjon felírni rá az orvos

2021. márc. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan. Az utolsó nagyon jól látja. Minde gyógyszer csoporthoz, kell egy BNO kód (a diagnózis kódja) hogy az orvonak engedéjezve legyen a gyógyszer felírása.

Másik rèsze, hogy utána a nem létező bajodról van diagnózisod, és ha esetleg a gyógyszer még kárt is okoz nem tehetsz semmit, mert ő protokol szerint járt el. Erre a betegségre ez a gyógyszer kell. Na akkor bizonyítsd, hogy nincs is ilyen bajod, amikor ott van a papírodon.

2021. márc. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
azért van olyan is , h én pl. 500 kérdéses tesztet töltöttem ki Kecskeméten a zárton :D szóval nem csak bemondásra diagnosztizálnak. de igen, aláírom az utolsó két hozzászólónak tök igaza van, a pszichiáterek pénzt kapnak minden egyes felírt gyógszer után, erről van is egy film, de nem biztos h mindenki látta, nekem meg van kór-on volt fenn, a pszichiátria mint business ki-be -baxott nagy ipar, mint ahogy a gyógyszeripar. nekik az az érdekük, h mi éljünk, de ne minőségi életet, vegyünk amit mondanak-reklámok- és fizessünk a termékért. én is kezdtem annó apám halála után depresszióval, aztán egy másik pszichiáter borderline-nak mondott, Kecskemétten meg bipolárisnak diagnosztizáltak. tömték belém a gyógyszereket, lerakni meg lehetetlen, mert durvábbak mint a sima drogok. két napig nem szedtem, h majd én elhagyom őket, nah olyan elvonási tüneteim voltak mint a heroinistáknak, izzadás rémálom hallucinálás stb. szóval inkább szedem, evvan. hosszú story, most megyek a flow-al, úgymond kigyógyulni ebből nem lehet állítólag.. de sokat javult az állapotom, se pánikroham, se hipomán nem vagyok ,se depis, alszok sokat ennyi. visszatérve a kérdésre, gyakori a félrediagnosztizálás, de azért ne felejtsük el, h ezek az emberek orvosok, több éves egyetemi tanulás és sok év tapasztalat van mögöttük.
2021. márc. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hiába van mögöttük 10 év tanulás, ha 10 perce jut egy betegre.
2021. márc. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#5: Te is szidod a pszichiátereket, de a végén leírod, hogy sokat javult az állapotod. Se pánikroham, se hipománia, se depresszió. Pedig ezeket nagy eséllyel gyógyszerek szüntették meg.
2021. márc. 16. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem ismered a sztorimat utolsó,igazából erőszakkal szoktattak rá a gyógyszerekre.mindegyis.nm részletezem.gyogyszer nélkül is jól voltam előtte,és ugyanúgy meg tudtam volna gyógyítani magam,mint 17éve.ne kotozkodj, inkább segíts másokon.szep napot:-)
2021. márc. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, pont így egyes. Meg gyakori jelenség az, hogy a gysz mellékhatásai betegség tünetnek van beállítva.


Kettes, én is elkövettem azt a hibát, hogy egy-két dolgot nem úgy mondtam el, ahogy valóban van. Illetve pár dolgot úgy állítottam be, mintha betegség tünet lenne.... De úgy gondolom, az orvosnak ezt tudnia kellett volna.


Én voltam skizoaffektív zavaros

paranoid skizofréniás

egyéb akut átmeneti pszichotikus zavar

kényszeres zavar


Első kettőt egyáltalán nem érzem igaznak és jogosnak. Sok emberre aggatják ezeket egyébként.


Amúgy valójában panikbeteg lehetek.... Voltak is pánikrohamaim, furcsa gondolatokkal, amelyektől szabadulni nem bírtam. Erre mondták a pszichotikus zavart.


A papíron lévő diagnózis sok embernek bajt okozhat pl. munkahely, vállalkozás esetén.


Az 500 kérdéses, a rorschach teszt nekem is volt. Szerintem ezek önmagukban mind egytől egyig jellegtelen, unalmas, semmitmondó.

Lehet, nem lenne vele baj, ha közben mást is csinálnának.

Anno 1. nap meghallgattak félóraban, 2. napon vettek vért, 3. napra adták halomra a gyógyszereket...

Ne mond már, hogy egy sima vérvételből megállapítják, hogy milyen (szintetikus) vegyület kell nekem?

Családi, iskolai körülményeket figyelembe sem vették a rohamaimra vonatkozóan.

3 hét után beszélgetett velem először pszichológus.


5-ös lassan szabad nagyon letenni.

Lehet, sok tanulás van, de nem mindegy, ki milyen szándékkal megy oda:

- segíteni a bajba jutott embereken és családjukon

- vagy tömni a pénztárcáját.


6: 10 perc sem! Inkabb 5 perc az átlag... Arra meg várjál 2 órát...


7-es ebből honnan szűrted le, hogy a gyógyszerek segítették?

2021. márc. 16. 23:06
 10/10 A kérdező kommentje:
Bocs, kicsit sok lett az enter!
2021. márc. 16. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!