Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális betegsége...

Milyen mentális betegsége lehet a barátomnak?

Figyelt kérdés

Folyton beleképzel a dolgokba mást. Ha van egy tök hülye vitánk vagy ha ő a hibás úgy csűri-csavarja a dolgokat hogy én jöjjek ki hibasnak. Ordít és tör zúz.. szépen megbeszélni nem lehet vele semmit mert folyton felemeli a hangját. A családommal is beszélgetett ahol vendégek is voltak. Meséltem egy sztorit anyumnak ő pedig felhozta a féltékenységét anyum pedig elmondta a véleményét és nyugtatta hogy nincs értelme féltékenynek lennie. Erre behisztizett a semmire ,fogta magát bement a szobámba és úgy becsapta az ajtóm hogy beremegett a ház. Nekem ebből nagyon elegem van de szeretem. Mi baja lehet? Milyen orvost kéne felkeresnem? 20 éves.

Ha ránézel nem nézel ki ilyeneket belolle.. nagyon okos tanulmányilag egyébként.


2021. márc. 15. 14:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Először is kedves vagy, hogy segíteni akarsz neki, a legtöbb ember egy ilyen srácot már rögtön otthagyott volna.

Szerintem semmilyen mentális betegsége nincsen, egyszerűen nehezen kezeli az indulatait, és lehetnek dührohamai vagy kitörései, mely picit agresszív állapotba csap át. Ez teljesen létező probléma, egy pszichológus, vagy esetleg párterápiás szakember sokat segítene neki. A mögöttes okok lehetnek a féltékenységtől az önbecsülés hiányáig bármi, de ezt már én nem tudom megítélni.

Minden esetre sok sikert a továbbiakhoz vele!

2021. márc. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Indulatkezelési bajai vannak.


Család rendben van neki?


Nem tudja vállalni se a felelősséget. Egyeszer megfog téged is ütni.


Pszihológus,de nem fog elmenni

2021. márc. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
Inkább neked kéne felkeresni egy orvost, ha még mindig vele vagy.
2021. márc. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A családja sem okés. Az apukája elhagyta mikor 7éves volt. Egy városba laknak de nem foglalkozik vele az apa. Uj családja lett és a nő 2 gyerekét neveli. Az anyuka sem okés.. szanax fuggo, van hogy iszik is rá. Az anyja sem 100-as.. Engem nem is kedvel az anyja meg úgy senkit sem. A tesója meg 25 évesen olyan mint egy kisgyerek. A szobájában gépezik egésznap és az van amit anya mond. Az én barátom a lázadobb...
2021. márc. 15. 15:09
 5/13 anonim ***** válasza:

Te hol laksz? Szüleidnél?


Barátod miért nem költözik el onnan?

2021. márc. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én is otthon és ő is a sajat otthonukban. Azért mert ő is sulizik és én is. Nekem a családi hátterem az okés.
2021. márc. 15. 15:54
 7/13 anonim ***** válasza:
Borderline személyiség zavarnak olvass utána az interneten. :) sajnos elég gyakori. Tünetekből lehet következtetni, és akár egy pszichiátert felkeresni. :)
2021. márc. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
valószínűleg, az apai elhagyást nem tudta feldolgozni és a szituációkat nem tudja helyesen kezelni. robban mint egy bomba, nem tanulta meg az érzelmeit kezelni. nem szeretnék stigmát rárakni, mert az egész pszichiátria erre megy ki h mindenkinek eladjanak vmi gyógyszert. lázad, fiatal még, tele van tesztoszteronnal, rá kell venni, h edzen, vezesse le a sok energiáját sportban, mert azt kell tudnia, h ha embereken vezeti akkor az lesz a vége, h egyedül marad-ezt mondhatod neki. nincs elveszve még a dolog. stresszel, mint mindenki más most. de ha agresszív veled vagy másokkal akkor hívni rá a rendőrséget, mert most még ajtóbeba-szás, aztán lehet ez fokozódhat. le kell magát higgasztania, ezt meg kell értenie, mondd el neki, h enélkül nem működik majd hosszú távon a kapcsolatotok.
2021. márc. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Anyád nem szólt rá h ne csapkodja az ajtót?
2021. márc. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Borderline személyiségzavara van
2021. márc. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!