Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet feldolgozni a...

Hogyan lehet feldolgozni a bűntudatot, amiért hazudok a pszichológusomnak?

Figyelt kérdés

Azzal a pszichológussal dolgozom, akinek egy alapvető dologban hazudtam. Képtelen vagyok bevallani az igazat, mert olyan mértékű megaláztatásban lenne részem, ami alatt lehet összeomlanék, és soha nem tudnék tükörbe nézni. Most sem tudok, de legalább csak egyedül őrlődöm. Az pedig még rosszabb, hogy dolgoznom kell vele, és ez a hazugság mindent megakadályoz, feszült vagyok mellette, és nem tudok jól teljesíteni.


Két pszichológushoz jártam egyszerre, és egyik sem tudott a másikról. Nagyjából az az oka az egésznek, hogy még nehezen váltam le a régi pszichológusomról (azóta megtörtént), viszont időközben már elkezdtem járni a másikhoz, aki jobban értett a problémámhoz. Továbbra is hozzá járok, csak most nem tudok a szemébe nézni. Nem szeretném ott hagyni, mert nagyon segít nekem, és rendkívül nehéz jó pszichológust találni.

Szégyellem magam, és aljas árulónak gondolom magam emiatt. Azóta sokat fejlődtem, és nem tennék ilyet, részben ez az árulás is a betegségemnek az egyik tünete volt.


2021. márc. 16. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
Elmondod Neki, hogy hazudtál.
2021. márc. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kösz a megértést
2021. márc. 16. 15:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tudatalatt szerintem attól félsz, hogy veled is megtörténhet, hogy "lecserél" egy másik kliensre, miután te ezt megtetted a pszichológussal, ez hátráltat abban, hogy elmond neki, az elhagyatástól való félelem.

Ezek a dolgok pl. eredhetnek abból, hogy kicsinek is "bűnösnek" érezted magad azért, hogy az egyik szülődet jobban szeretted, mint a másikat, vagy ők voltak nagyon viharos, seveledsenélküled kapcsolatban (ettől függetlenül fogalmam nincs sem a hátteredről, sem a családodról, sem a mostani problémádról, főleg nem szeretném osztani az észt így ismeretlenül, az interneten keresztül, csak arra szeretnék rávilágítani, hogy egyáltalán nem kell rosszul érezned magad olyan dolgok miatt, amik miatt most ezt teszed, ez se nem feladatod, se nem kötelességed, se nem véd meg semmilyen rossztól.)

Nyugodtan elmondhatod neki, a miérteket is, és az érzéseidet is ezzel kapcsolatban. Amíg ez nem történik meg, csak rágódni fogsz rajta, ami még jobban elemészt, és a végén oda is vezethet, hogy saját magad szakítod meg a terápiát öngyűlöletből. Ne tedd ezt, nem vagy hibás semmiért. Kötődési zavarod van, ezzel simán lehet dolgozni, tudni fogja, mit csináljon (feltéve, ha tényleg jó szakember).

2021. márc. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem írd le egy papírra,hogy mi nyomja a szived és mond meg neki,hogy doktorúr. Tudom,hogy csalódást okozok. Nem tudom szavakban elmondani,de leírtam egy papírra. Előre is kérem,hogy bocsájson meg nekem. Soha többé nem fogok hazudni.

Így összeszedett gondolatokat jól megfogalmazva tud elolvasni és talán ő is fejlődik szakmailag,hogy máskor kiszürje(ha még nem tette)

2021. ápr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!