Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létező jelenség lehet az,...

Létező jelenség lehet az, hogy eddigi életem során az elmém kizárta a düh érzését, hogy el tudjam viselni a rossz dolgokat?

Figyelt kérdés
Lehet ez egy természetes védekező funkció? Történt velem rengeteg sz.r. Gyerekként családon belüli erőszak egy nagyon durván mentális beteg apától, majd az iskolában verbális bántás, majd munkahelyen hazugságok, fúrás, rengeteg undorító ember... persze éreztem haragot, de soha nem olyat, mint most. Egy eve brutális duhrohamok törnek rám minden nap es csak a bosszún jár az eszem, a legrosszabbat kívánom mindekinek, aki ártott... tavaly nyáron borderline-t es kevert szorongasos depressziót állapítottak meg nálam. Hogy lehet, hogy most jon ki rajtam ennyire a sok múltbeli bántás?
2021. márc. 17. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Van és esély.

Én irtam ki e témában egy pár kérdést már

Valszeg önvédő mechanizmus lehet. Kérlek írjam privátban.

2021. márc. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
az agy elnyomja, átrakja tudatalattiba a sérelmeket, hogy tudjál funkcionálni. persze van az a pont, amikor már egészségügyi problémákat okoz a rengeteg fel nem dolgozott bántás. pl. dühroham, bosszú. magadat készíted ki hosszabb távon én azt mondom, ez az érzelem belülről fog felemészteni, tudnék mesélni. én ha úgy vagyok és tele kezd lenni a pohár,benyomok vmi brutál metált és kiordítom magam, ne tudja senki h sírok, mondjuk én nő vagyok, ez persze pasinál máshogy lehet jó. pl. erdőbe kimenni és ordítani. én írok sokat, mi történik velem, mi volt ez is terápiás, sok youtube videót nézek pszichológusoktól, vagy olvasok témában könyvet. mindenki az orvosoktól várja a megoldást, de te leszel magaddal és magadnak kell megoldani a dolgokat a végén. olyat is csinálhatsz, h a düh és más negatív érzelmet átfordítod: pl. csak azért is megmutatotom ezeknek a faxfejű ge-ci köc-sögöknek, h én is érek valamit! pl. ez engem ez rántott ki, szószerint magamat húztam ki a depresszió-düh rohamokból. nekem még a természetközeliség segít, és sok fizikai aktivitás, amiben elfáradsz, ha párkapcsolatban vagy akkor meg tudjuk mi még jó stressz levezetésnek :)
2021. márc. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
En is nő vagyok. Jártam pszichológushoz egy ideig, de semmit nem ért. Egyszerűen csak szeretném megérteni, hogy miért erzek most ekkora pokoli gyűlöletet es akkor miért nem éreztem. Van olyan iskolai bantas, amire nem is emlékeztem es most 10 ev múlva jött elő újra. Pedig annyi mindent tehettem volna akkor, amikor benne voltam a szituációban, gyanítom a szorongás miatt sem tettem. Plusz soha nem akartam elismerni, hogy engem valaki valaha bántott, ezért inkább úgy csináltam, mintha nem történt volna semmi. Nagyon bánom. Sajnos dihrohamokat en is kapok, volt is belőle gond a szomszédokkal, szóval az sem egy jo módszer. Csak a bosszú van a fejemben es az, hogy miért nem vágtam vissza eléggé akkor es ott
2021. márc. 17. 20:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez eddig is mind benned volt, csak el volt nyomva, hogy tudj funkcionálni (teljesen jól mondták előttem). Ezek a dolgok olyanok, mint a tályog. Minél tovább maradnak a mélyben, annál inkább fertőzik az egész lényedet. A gyógyulás módja, hogy a "tályog" kifakad (ez történik veled most), és meggyógyul. Sajnos nem minden pszichológus jó. Bátorítanálak, hogy keresgélj tovább (nekem is voltak/vannak hasonló gondjaim, bár nem annyira durva dolgok történtek, mint veled), és csak sokadjára találtam megfelelő szakembert. Ne add fel! Egészen kivételes ember lehetsz, hogy ennyi mindent túléltél, én a felét nem bírtam volna ki annak, amit leírtál. Megérdemled, hogy segítséget kapjál, és egyenesbe kerüljön az életed.
2021. márc. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Érdekes, mert azt vettem észre, hogy a legtöbb ember szereti direkt felnagyítani meg a nem is olyan nagy traumákat es szereti azt hallani, hogy te mennyire erős vagy es en sosem bírtam volna ki, amin te keresztül mentél. En ennek pont az ellenkezője vagyok. Amikor ilyet hallok, akkor meg hulyebbnek érzem magam, hogy meg nem végeztem magammal. En gyűlölöm azt hallani, hogy erős vagyok, nekem az lett volna jo, ha olyan életem van, amiben nem kell erősnek lenni, mert a legtöbb ember elete ilyen. Engem meg egymástól függetlenül bántottak rengetegen. Es nem értem, hogy miért. Ne vedd magadra, látom, hihy segítő szándékú a kommented. Sőt, mar többször mondtak, hogy erős vagyok amiért túléltem az életem. Csak sajnos engem ez meg lejjebb taszít.
2021. márc. 22. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!