Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan nyugtassam le magam?

Hogyan nyugtassam le magam?

Figyelt kérdés
Sokszor nagyon rossz érzés fog el. Hirtelen eszembe jut, hogy mennyi tornyosuló feladat áll elöttem (munkahellyel kapcsolatos), és hogy hogy fogok mindent idöben kivitelezni. Megcsinálok valamit, aztán ismét kétszerannyi zúdul a nyakamba. Mint az ördögi kör. Elfog a pánik és a félelem. Nem tudom, hogy ebböl a kis leírásból megértitek-e a gondomat, de mindenesetre, akik igen, szeretném ha leírnátok a bevált módszereiteket.

2021. márc. 18. 02:22
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Abszolút ismerős érzés. Lejjebb adtam a maximalizmusomból és a megfelelési kényszeremből.


Mindig megvizsgálom, hogy mi tényleg az én feladatom, és mi az, ami nem az én dolgom, valamiért mégis a nyakamba veszem. Ezeket ma már nem végzem el.


Nem reagálok mindenre. Nem állítom, hogy így konfliktusmentes az életem, de ezt is megtanultam kezelni.


Ha van olyan feladat, ami az enyém, de nincs kedvem elvégezni, igyekszem megtalálni benne a fejlődési lehetőséget, és nem halogatni.


Nem gyötröm magamat kilométeres teendőlistákkal, és amiket felírok, azok között is priorizálok, tehát egyáltalán nem baj, ha nem végzem el mindet.


Fontos tisztázni, hogy valójában mitől félsz? Attól, hogy elveszíted a munkahelyed, és nem tudsz majd megélni? Lehet, hogy inkább ezen a végén kellene megfogni a problémát: mennyire valós félelmek ezek; mit tehetnél a szabadsági fokod növelése érdekében?

2021. márc. 18. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
ha ennyire túlterheltned érzed magad, akkor ahogy az előző írta, priorizálod, sorba állítod a feladataidat ÉS a LEGNEHEZEBBEL kezdel és adsz egy időkorlátot rá fejben. te tudod mivel foglalkozol így látatlanul nem tudom. time management-ről néz utána, nekünk fősulin volt, meg én prezentáltam belőle. struktruáltan kell dolgozni, ha meg túlterhelnek, akkor szólni a főnöknek, mert addig fognak pakolni amíg TE hagyod magad. nyílván ne azt mondd, h nem bírod a feladatkörödet elvégezni, hanem elsorolod h mi mennyi időbe kerül neked és te Precízen szeretnéd elvégezni a feladataidat, ha jófej érteni fogja. Fontos, h amikor otthon vagy akkor meditálj, sétálj természetben, mert a kiégés előszobájában vagy-voltam én is-idegösszeomlás lett a vége. amúgy az emberek nagy többsége csak egy feladatkörben tudja magát elképzelni ezért rettegtek, h elveszítitek a munkahelyeteket. képezd magad és a munkaerőpiacon előnyösebb helyzetből indulsz, pl. van vmi képzettséged alapból, de a lényeg, h azon a munkaterületen te legyél a top, ezt a mostani munkahelyeden is érvényesíteni kell, ha meg félvállról veszed a dolgokat akkor meg ki fognak használni amíg dolgozol náluk. túl sokat se kell dolgozni, valahogy a kettő között, mert akkor a köt-sög munkatársak fognak alád tenni. én helyedbe tanulnék, tanulnék, nyelvet bármit, több lábon kell élni manapság.
2021. márc. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Maximálisan megértelek. Én ápolóként dolgozom (intenzív osztály), és ahogy egyik válaszadó írta, rettegek, hogy bakizom, és elvesztem a munkámat (amit amúgy imádok). Folyton próbálok pörögni, gyors, precíz lenni, keveset bakizni. De egyszerűen mindig rosszul sül el :(

Mármint ne értsetek félre, a betegek biztonságban vannak mellettem, de mindig elúszok a melóval, mindig egyre több a feladat, és a sz@r a nyakamban...

2021. márc. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nézd a jó oldalát

Neked legalább van munkád

2021. márc. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!