Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az normális, hogy a depresszió...

Az normális, hogy a depresszió egy embernél nagyon sokféle különböző formában jelentkezik?

Figyelt kérdés
Van nagyon durva pánikszerű mélyhullám, ami sirogorcsbe megy at. Van csak simán üresség érzés. Kietlen helyektől való irtózás, ami szinten melyhullamba megy at. Van jövő es munka miatti aggódás, szorongással egybekötve, máskor meg azért szurkol, hogy ne még je kelljen menni dolgozni, mert nem tud kikelni az ágyból. Van olyan szakasz, amikor nincsnek pánikszerű rohamok, egyszerűen csak feküdni akar a sötét szobában es nem érdekli senki es semmi. Máskor pont a magányra panaszkodik es ha valaki ír neki, attól hirtelen jobban lesz... komolyan létezik, hogy valakinek ennyi formában jelentkezzek a depresszió, vagy ez azért van, mert van mellette egyéb mentális baja is?

2021. márc. 19. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy pszichiátert! Ő majd megmondja.
2021. márc. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A depresszió egy nagyon sokszínű kórkép, simán lehet hogy nálad is elég egy gyengébb antidepresszáns. Ne féljen segítséget kérni. Én sokáig húztam, és öngyilkossági kényszerig jutottam "sima" depresszióval. De hála a dokiknak, sokkal könnyebbek a napjaim. A ne kelljen menni dolgozni, és munka miatti aggódás nálam is erősen megvolt. a hagyjanak békén, meg a de jó hogy törődik velem szakasz szintén. Az örömképtelenség, érdektelenség szintén.


Ezen lehet segíteni, ugyanúgy betegség minta többi. Sőt mi több: akár szervi és nem lelki ok is okozhatja, ezért pláne nem ártana egy kivizsgálás.

2021. márc. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nagyon fontos, hogy szakember segítségét kérjétek. Fontos, hogy kibeszélje magából az illető, de sokszor a gyógyszeres kezelés is elengedhetetlen.

Szerintem ez "csak" depresszió, én is hasonló cipőben járok (csak épp nem pánikolok). Most kezdtem orvoshoz járni megint, egyedül ebből nem biztos, hogy ki lehet mászni...

2021. márc. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!