Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan sorstárs aki...

Van itt olyan sorstárs aki letette a frontint egyik napról a másikra?

Figyelt kérdés

2021. márc. 21. 07:08
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
65%

Nem, ne hagyd el hirtelen. Mimden héten 0,5mg-al csökkentsd, az a legbiztonságosabb. Már ha az orvosod nem tud segíteni. Én a hozzád hasonlóakat altatóorvoshoz küldeném, ő tudná pontosan megmondani, hogy hogyan hagyd el úgy, hogy minél kevesebb elvonási tünet jelentkezzen.


Évtizedek óta dolgozom Intenzív jellegű osztályon, van tapasztalatom az ilyen szerek terén. Rengeteg alkoholista, koponya sérült beteggel találkoztam, meg persze rengeteg ilyen gyógyszerrel, mint a Frontin. Növelni is fél dózisokkal szoktuk, csökkenteni is így a leghelyesebb az én meglátásom szerint. Persze nem vagyok orvos, de van annyi tapasztalatom, hogy merek ajánlani olyan megoldást, amiből károd nem származhat. Ha nagyon nem bírod, akkor 2 hetente is elég, ha lecsökkented 0,5 adaggal.


Tehát első 2 hétben 6mg, aztán 5,5, aztán 5.


Ha elértél 3-ig akkor már nagyon jó vagyok. Onnantól még fokozatosabban kell, 0,25mg-al csökkentsd. Tehát 2,75, majd 2,5 , 2...


Közben igyál nagyon sok folyadékot, fontos a víz háztartás (valamennyire felborítja az ionokat a szedatívum megvonása, bár ez nem az alprazolamra jellemző, mégis szoktam javasolni a betegeknek, és jót tesz a vesédnek is). Igyál reggelente egy finom, főzött friss kávét (javítja a memóriát, illetve a frontin szereti picit lelökni a vérnyomást ami további tünetekhez vezethet).

Gondolj arra is, hogy minden szedatívum szedése/elhagyása GM rohamhoz vezethet. Nem akarlak elijeszteni, ez veled nem fog megtörténni, de MOST el kell kezdened lecsökkenteni. Bármilyen ideges vagy, és küzdesz a megfelelési kényszer ellen. Nem akarsz sem egy rohamot, sem meghalni. Na tessék elkezdeni.

2021. márc. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
*nagyon jó vagy
2021. márc. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:

21

Szerintem mivel a frontin (én xanaxot szedtem) jól felezhető, a 0,25 felével kell csökkenteni. (Saját tapasztalat.) Egyébként nekem csak kh-ban sikerült elhagyni, irtózatos mennyiségű risperdal mellett (pszichózisom volt).


Az altatóorvosos részt kifejtenéd bővebben?

2021. márc. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:
21 rs válaszoló, nagyon köszönöm, igyekszem... Baromi nehéz két kisgyerek... Stb... De meg kell tenni a gyerekeimért és magamért, köszi szépen
2021. márc. 22. 09:35
 25/51 anonim ***** válasza:
49%
Azért írtam az altatóorvost, mert ők sokkal inkább vannak tisztában a dolgokkal, mint egy pszichiáter. Ilyen mennyiségnél szerintem kevés a pszichiáter, de ez csak a személyes véleményem.
2021. márc. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:

25

De sztem (ill. saját tapasztalat) a benzók és a műtéthez használt altatók másként működnek.

2021. márc. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
Pedig egyáltalán nem. Nagyon is hasonlóak.
2021. márc. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
48%
Műtéti altatásnál is ugyanúgy használják a Midazolamot/Dormicumot, amit szeretettel fogyaszt az akinek a Frontin nem vált be. De ez igazából mindegy is, a lényeg, hogy le kell rakni. A legbiztonságosabb pedig, mindenesetre a fokozatosság. Abból még baj nem származott soha.
2021. márc. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:

27

Akkor miért van az, hogy kétszer altattak és nehezen (nagyon nehezen) voltam ébreszthető, ugyanakkor a xanaxból a KEZDŐ adagom 4,5 mg volt, amitől se nem voltam álmos, se nem voltam szedált?


Ez nagyon foglalkoztat, mert pl. a pszichiátereket egyáltalán nem érdekelte ill. nem foglalkoztak vele.

2021. márc. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 A kérdező kommentje:

Engen a napi 5-6 mg frontin soha nem álmositott el, nem szedált le,

Magyarul én ugy működök jól, munka, gyerekek, sport... Nagyon le kell tenni mert olyan mintha értelmetlen lenne a szedése, és sajnos én akkor is beveszem ha semmi bajom.. Megszokásból... Állítólag úgy kellene, hogy ha érzed hogy rosszul vahy, jön egy pánik beveszed... Nekem a pszichiátrián megállapitották, h semmi bajom és mégis szedem... Na erre mit lejet tenni?

2021. márc. 23. 05:53
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!