Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már tekinthető posszttraumá...

Ez már tekinthető posszttraumás stressznek? Folyton a nővérem halálának a napjának részletei járnak a fejemben.

Figyelt kérdés

Akaratlanul is folyton az eszemben van az a nap. Minden apró részletre emlékszem,gyakorlatilag órára, félórára pontosan meg tudom mondani mikor mit csináltam és mikor mi történet az nap, és folyton az ilyen aprí részletek járnak a fejemben, hiába próbálom elterelni a gondolataimat.Pl.néha órákig az eszemben hogy reggel néztem ahogy a kutyánk a tyúkokkal játszik és minden mozdulatokra emlékszem. Vagy hogy a velünk szemben lévő buszmegállóban ki álltak aznap, mit viseltek, vagy szóról szóra vissza tudom idézni anya és apa beszélgetéseit egész nap. Nem filmszerűen peregnek le előttem ezek, csak mindig a fejemben vannak.

24/N



2021. márc. 27. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Hasonló.

Egy jó beszélgetést megérne a dolog , hogy segítsen a feldolgozásban hogy ne emésszen fel a dolog.


Pszi.hu - oldal megérhet egy próbát

2021. márc. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, mennyi ideje történt.
2021. márc. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
7 hónapja.
2021. márc. 27. 13:35
 4/4 anonim ***** válasza:
15%
A gyászreakció fél évig normális. Ha ennél több, érdemes kezelni.
2021. márc. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!